Jump to content
Bert

Zasada działania dropped.pl?

Recommended Posts

Witam, mam pytanie ponieważ nastawiłem się na jedną domenę i co ok. minutę sprawdza dostępność domeny chciałem ją przechwycić, jednak dropped.pl mnie wyprzedził, moje pytanie brzmi, czy sprawdzanie dla dropped.pl - nie jednej domeny bo ma w serwisie dodane tysiące domen do przechwycenia, zajmuje mniej czasu na sprawdzenie całej jednej listy niż mi 1 domeny?

Czy dropped.pl dostaje jakieś informacje dokładniejsze, że domena zostanie zwolniona o tej i o tej godzinie, nastawia się automat i ją rejestruje?

Bo nie chce mi sie wierzyć, ja chciałem przechwycić 1 domenę, nie obciążałem procesora, wszystko sprawnie szło ... a tu bach domena przechwycona przez dropped.pl trafia na aukcje prywatną :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty możesz widzieć nawet wolną domenę, ale w momencie jak mrugniesz okiem, lub oczyma domena siedzi już zarezerwowana w dropped.pl :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, nie ma żadnych szans? :>

Nawet takich, że ja 1 domenę a dropped.pl kontroluje tysiące? :>

Coś niemożliwego.

 

WHOIS nie pokazuje kiedy domena trafi do puli wolnych gdy opcja nie zostanie opłacona.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety szansa jest jak w totku, że z palca zarejestrujesz ;(

 

Nawet rejestrując z 10 palców w totku jest większa.

Oprócz dropped.pl jeszcze kilka serwisów "atakuje" te domeny :rolleyes:

Było już na forum o przechwytywaniu. Zresztą na dropped.pl też jest to chyba wszystko opisane.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nastawiłem się na jedną domenę i co ok. minutę sprawdza dostępność domeny ...

Jeśli domena była ciekawa, to w międzyczasie do celu wystartowało z różnych łuków mnóstwo innych, precyzyjnie wymierzonych strzał :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet takich, że ja 1 domenę a dropped.pl kontroluje tysiące? :>

Chyba nie myślisz, że Michał ( właściciel dropped ) siedzi i rejestruje te domeny 'z palca'? Od tego są skrypty..

 

Poza tym pewnie już miał niezłą dawkę szybkiego klikania na MD i ma dość :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałem na myśli, że siedzi przy kompie i pilnuje, to twój tok rozumowania tego całego procesu, całkiem zabawny, uczą tego gdzieś?

Mój tok myślenia jest całkiem realny w przeciwieństwo do twojego,

chodzi tutaj o to, że ja monitorując jedną domenę mogę szybciej wykonywać wszelkie zapytania WHOIS czy domena wpadła do puli wolnych domen czy też nie, napisałem program, gdy sprawdzi, że domena wpadła do takiej puli jest automatycznie rejestrowana.

A jeżeli chodzi o dropped.pl, sprawdzanie tysiąca domen scryptem (zapytania whois, są wprost niemożliwe) jeżeli się wykonuje na 1 domenę w ciągu 5 sekund ok. 1 zapytanie (przykład), czyli 300 zapytań na minutę - NASK by już go zablokował. (przy jednej domenie, a tu mowa o dużo większej ilości)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiesz o czym mowisz :rolleyes:

 

Po pierwsze tak abstrahujac po co mu whois ? wystarczy jedna komenda domain:book/create w odpowiednim momencie wydana do EPP i juz domena jest jego - patrzac na to ze ma 5 partnerstw w NASKu jego szanse sie zwiekszaja :P

 

Wiesz co to jest wielowatkowosc ?

 

To co wspominali juz inni - jest kilku innych rejestratorow ktorzy rowniez poluja na domeny :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pięć sprytnych automatów dropped, sprzężonych z NASK przeczesuje bazę, żeby w odpowiednim momencie złapać domenę, więc raczej nie masz szans nie będąc partnerem NASK na przechwycenie domeny, no chyba że masz założoną opcję( tak samo dropped mógł ją założyć na Twoją domenę) A zdradzisz nam co to była za domena? Teraz już możesz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeżeli chodzi o dropped.pl, sprawdzanie tysiąca domen scryptem (zapytania whois, są wprost niemożliwe) jeżeli się wykonuje na 1 domenę w ciągu 5 sekund ok. 1 zapytanie (przykład), czyli 300 zapytań na minutę - NASK by już go zablokował. (przy jednej domenie, a tu mowa o dużo większej ilości)

 

Poczytaj dobrze forum a później zabieraj głoś w danej sprawie.

Zapewne o sprawdzaniu kilka razy NA SEKUNDĘ nie słyszałeś? No tak przecież NASK kogoś takiego by zablokował :rolleyes:

 

Z palca to możesz co najwyżej zarejestrować jakąś domenę co spada po rezerwacji i to pod warunkiem, że ktoś inny też na nią nie poluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie miałem na myśli, że siedzi przy kompie i pilnuje, to twój tok rozumowania tego całego procesu, całkiem zabawny, uczą tego gdzieś?

(...)

 

Może mój tok zabawny - bo taki miał być i na pewno tak nie jest w rzeczywistości ( nie myślę tak, lol ), za to Twój jest kompletnie błędny i jak widać nie znasz zasady działania takich serwisów. Kłania się tutaj Twoja wygoda, bo nie szukałeś na forum, a było omawiane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiesz o czym mowisz :P

 

Po pierwsze tak abstrahujac po co mu whois ? wystarczy jedna komenda domain:book/create w odpowiednim momencie wydana do EPP i juz domena jest jego - patrzac na to ze ma 5 partnerstw w NASKu jego szanse sie zwiekszaja :P

 

Wiesz co to jest wielowatkowosc ?

 

To co wspominali juz inni - jest kilku innych rejestratorow ktorzy rowniez poluja na domeny :P

 

Tak, ale żeby to polecenie wykonać, trzeba wiedzieć kiedy, chyba że mają możliwość sprawdzania co sekundę :rolleyes:

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bert, jakbyś nie wiedział, to Dropped rejestruje domeny w ułamku sekundy. Porównaj sobie czasy zwalniania domen i czasy rejestracji przez dropped. Są najczęściej identyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×