Jump to content
umberto

Makrel.pl - to chyba jaja jakieś są!

Recommended Posts

NIe wiem, kto z was ma Makler.pl, ale może mieć niezły ruch na tej domenie

 

Jak przeczytałem newsa o nowym giełdowym serwisie informacyjnym MAKREL.PL to nie mogłem uwierzyć, że ktoś wybrał nazwę, która:

 

1) ma literówkę - owszem, w erze web 2.0 można liczyć na fantazyjną nazwę, ale nie w przypadku poważnego giełdowego serwisu!

2) kojarzy mi się z targiem rybnym i makrelami :) MAKREL.pl - sprzedajemy makrele, hehe

 

Abstrahując już w ogóle od tego, że serwis wygląda jak nie powiem co, a newsy to jedynie agregator wziętych z innych stron wiadomości w postaci zajawek.

 

Witryna publikuje aktualności dotyczące warszawskiej GPW i giełd na świecie oraz bieżące informacje o ważnych z punktu widzenia inwestora wydarzeniach w gospodarce.

 

Świeże wiadomości, pochodzące z największych polskich portali finansowych i domów maklerskich, pojawiają się co kilka minut. W dni powszednie jest ich kilkaset dziennie. “Chcąc niechcąc serwis stał się kroniką kryzysu finansowego i miejmy nadzieję, że będzie też kroniką odbicia i hossy” - mówi Tomasz Frelik, przedsiębiorca internetowy i właściciel serwisu.

http://interaktywnie.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy Pan Tomasz wie, że postawił serwis na typosie od makler.pl czy jest święcie przekonany o prawidłowości swojej nazwy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogłem uwierzyć w tego newsa dopóki nie wszedłem na ta stronę. Nie mogę zrozumieć jak można być tak głupim. Nawet totalny laik domenowy wie, że nie stawia się serwisu na o sprawach "Maklerskich" na domenie o "Makrelach". Porażka roku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogłem uwierzyć w tego newsa dopóki nie wszedłem na ta stronę. Nie mogę zrozumieć jak można być tak głupim. Nawet totalny laik domenowy wie, że nie stawia się serwisu na o sprawach "Maklerskich" na domenie o "Makrelach". Porażka roku :)

 

A co to za serwis? Jakiś zlepek newsów z innych serwisów. Przynajmniej takie sprawia wrażenie a jakoś nie zachęcił mnie żeby dłużej na nim zostać i poczytać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe przypomina mi sie sprawozdanie z laborki, w ktorym na stronie tytulowej napisalem "labolatorium" zamiast "laboratorium" i mi koles nie przyjal - powiedzial, ze mam blad powazny i musze poprawic, a ja kilka dni szukalem bledu w obliczeniach :) no ale nie chcialem na tym zarobic, w przeciwienstwie do MAKRELA :D wlasciwie MAKRELI :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro pod http://www.plotka.pl znajduje się serwis pisujący o celebrities, dlaczego pod makrelą nie może byc serwisu giełdowego ? :D .

 

maklerzy*pl (makrele.pl odkupię od Michała i postawię taki serwis finansowy, że Wam szczęki opadną :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro pod http://www.plotka.pl znajduje się serwis pisujący o celebrities, dlaczego pod makrelą nie może byc serwisu giełdowego ? :D .

 

maklerzy*pl (makrele.pl odkupię od Michała i postawię taki serwis finansowy, że Wam szczęki opadną :) )

 

Czekamy z niecierpliwością :D

A co do tematu, to mi się wydaje, że właściciel serwisu chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co zrobił.... Nic tylko pogratulować.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekamy z niecierpliwością ;)

A co do tematu, to mi się wydaje, że właściciel serwisu chyba nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co zrobił.... Nic tylko pogratulować.....

 

http://startups.pl/startup,1406,makrel-pl

 

z komentarzy wynika, że zdaje sobie sprawę, a wybór nazwy podpiera takimi markami jak Google, Yahoo, Amazon

 

btw. skup.makrel.pl / sprzedaz.makrel.pl - to byłoby odpowiedniejsze :(

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Różowej panterze Inspektor Clouseau był przebrany za rybaka który na ramieniu nosił papugę i nazywał ją "Papug" więc równie dobrze może być i "Makrel" :(

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że sobie zdaje sprawę. Teraz na pewno po tych komentarzach. Pytanie tylko czy zdawał sobie na początku? :(

 

Dokładnie ;)

Dał ciała na całej lini, to teraz jakoś bronić się chyba musi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Różowej panterze Inspektor Clouseau był przebrany za rybaka który na ramieniu nosił papugę i nazywał ją "Papug" więc równie dobrze może być i "Makrel" ;)

 

Papug.pl to chyba byłaby dobra nazwa na serwis dla prawników. :(

 

Dla mnie osobiście nazwa Makrel.pl jest przekomiczna i w żadnym wypadku serwisu o takiej nazwie nie mógłbym odebrać na poważnie. ;) Prędzej już bym tam widział coś w krzywym zwierciadle np. jakieś dowcipy o maklerach. Ot choćby taki:

 

Czasy obecne, kryzys na giełdzie. Dzwoni makler do maklera:

- Cześć stary, jak sypiasz?

- Jak niemowlę.

- Żartujesz?

- Nie. Wczoraj całą noc płakałem i dwa razy się sfajdałem.

 

;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za odświeżenie tematu sprzed paru dni, ale nie mogłem się powstrzymać. Powalające jest to że na interaktywnie.com i startups.pl znalazł się artykuł prasowy o powstaniu "startupu" który w rzeczywistości jest zwykłym czytnikiem RSS jaki można stworzyć w parę minut z gotowych narzędzi ;)

 

Pozycjonerzy stawiają takie serwisy jako zaplecza w setkach sztuk tygodniowo ;) I to czasami na lepszych domenach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kurcze chłopaki, chyba się pomyliłem z tą domeną... To mówicie że taki facet co handluje na giełdzie to nie makrel tylko jak, makler? Cholercia.

Edited by Foxtrot

Share this post


Link to post
Share on other sites
O kurcze chłopaki, chyba się pomyliłem z tą domeną... To mówicie że taki facet co handluje na giełdzie to nie makrel tylko jak, makler? Cholercia.

Jak dla mnie, to może się on nawet nazywać szprot (ten co na giełdzie handluje), ale pewne jest, że strona teraz nie działa ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

zrobił dużo szumu, teraz zmieni na ładną nazwę, poinformuje na makreli i wyjdzie na swoje...

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

makrele są dość dużymi i grubymi rybami... może o to chodziło ;)

"Makrel - zostań grubą rybą"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×