Jump to content
yarowa

pierwszyr.az.pl

Recommended Posts

Zarejestrowałem taką domenkę:

 

pierwszyr.az.pl :P

 

i na razie parkuje.

 

Proszę o wycenę i ew. opine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zarejestrowałeś domenkę tylko subdomenkę i to za 1 zł więc warta jest 0 zł, na parkingu szacuję ruch 2 osoby rocznie...

 

Rzeczywiście, subdomenkę, dzięki za sprecyzowanie terminu. Gdyby nie to "sub", nie zarejestrowałbym tego konkretnego określenia, z uwagi na zajętą domenę "pl".

... I rzeczywiście za 1 zł, bo akurat tyle kosztowała. Parkuje na razie ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
szkoda obciazac DNSy Sedo albo ND

 

Dzięki i za tę podpowiedź ...

a kwestia nazwy? Nośna, nie wpadająca "w oko", + -? Jakie opinie w tej materii?

 

A można tam wogóle parkować domenki .az.pl ?

0zł

 

... w Regulaminie,jest, że tak - chyba, że coś przeoczyłem. Wypełniłem opcje "tylko domena", resztę "poodznaczałem", została zarejestrowana.Na razie czekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepsza p.ierwszyraz.pl i do tego za free mozesz zrobic

 

stodwudziestyp.ierwszyraz.pl

tysiacstotrzydziestyp.ierwszyraz.pl

pjakp.ierwszyraz.pl

 

i setki innych

 

Ogólnie w Twoim przypadku szacowany ruch miesiąc po tym poście i nie licząć Twoich wlasnych odwiedzin to 0. Tak jak kolega wyżej napisał. Szkoda przeciążać te serwisy.

 

Nie dość, że subdomena to jeszcze hmm 'nieformalna'? Dla mnie to jak alias - mimo iż znam znaczenie tego słowa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie to jak alias - mimo iż znam znaczenie tego słowa

Ja bym powiedział "Prawie jak Domena - ale prawie robi wielką różnicę" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
lepsza p.ierwszyraz.pl i do tego za free mozesz zrobic

 

stodwudziestyp.ierwszyraz.pl

tysiacstotrzydziestyp.ierwszyraz.pl

pjakp.ierwszyraz.pl

 

i setki innych

 

Ogólnie w Twoim przypadku szacowany ruch miesiąc po tym poście i nie licząć Twoich wlasnych odwiedzin to 0. Tak jak kolega wyżej napisał. Szkoda przeciążać te serwisy.

 

Nie dość, że subdomena to jeszcze hmm 'nieformalna'? Dla mnie to jak alias - mimo iż znam znaczenie tego słowa :P

 

 

Dzięki za sugestię. Oczywiście,przyjmę wszelkie słowa krytyki, zwłaszcza, że są dla mnie istotne.

Co do "nieformalności" ... Z mojej strony, wydaje się, iż wszystko jest zgodne z prawem i formalnie. Zapłacone, zarejestrowane, zaparkowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście,przyjmę wszelkie słowa krytyki, zwłaszcza, że są dla mnie istotne.

Więcej takich userów proszę:P. Co do formalności to chodzi o to że to nie jest 'domena' (.az.pl) utworzona przez NASK tak jak com.pl czy net.pl a raczej '''subdomena''' taka jak .co.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym powiedział "Prawie jak Domena - ale prawie robi wielką różnicę" :P

 

 

... owszem, "prawie" robi różnicę .., ale chyba nie tak wielką, skoro całkiem solidna ilość wejść jest, zwiaz. z tym tematem.Zwłaszcza, że mój temat od jakiegoś czasu, nie jest już dzisiaj "pierwszy w kolejności ...

Nawet, jeżeli to jedynie quasi domena, i w ogóle nie opłaca się nią "przeciążać", to coś :P do tego tematu ciągnie ludzików :P

 

Więcej takich userów proszę;). Co do formalności to chodzi o to że to nie jest 'domena' (.az.pl) utworzona przez NASK tak jak com.pl czy net.pl a raczej '''subdomena''' taka jak .co.pl

 

 

Wlk. Dzięki dla Administratora, za głos "obrończy" w stos. do mojej "pierwszorazowej" osoby.

Oczywiście, dzięki za wyjaśnienia, dot. kwestii "sub" i domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlk. Dzięki dla Administratora, za głos "obrończy" w stos. do mojej "pierwszorazowej" osoby.

Oczywiście, dzięki za wyjaśnienia, dot. kwestii "sub" i domeny.

Ja nic nie wyjaśniałem, przeczytaj w wikipedi

domena

subdomena

alias

i na dns.pl sprawdz liste domen

 

Zastanow sie nad slowem subdomena, domena, i napisz co to jest .net.pl ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nic nie wyjaśniałem, przeczytaj w wikipedi

domena

subdomena

alias

i na dns.pl sprawdz liste domen

 

Zastanow sie nad slowem subdomena, domena, i napisz co to jest .net.pl ;]

 

 

Wycofuję, więc słowo "wyjaśniać" - nie chciałem nikogo urazić, ani też robić fermentu. Pewnie mam małą wiedzę, i wielu rzeczy nie wiem.

Nad ww. terminami oczywiście zastanawiał sie będę, pogłębię wiedzę ale w szkółkę się już przestałem bawić :P , odkąd kiedyś skończyłem studia ..., zachowam więc dla siebie tę zgłębioną wiedzę, co to jet .net.pl ...

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli firma az.pl zmieni sobie domenę na bz.pl albo padnie albo wycofa w inny sposób - tracisz stronę. Jakbyś miał tam portal, cokolwiek z top 100 stron w Polsce - leżysz. Jesteś w 100% zależny od az. Nie jest to domena, część infrastruktury internetu a pewna usługa firmy az. Porzuć ten adres i poczytaj o domenach - archiwum forum, jakieś artykuły o domenach itp...

 

Takiego adresu nawet nie próbuj pozycjonować ani sprzedawać na Allegro bo ci się raczej nie uda. To moja rada, ale się nie poddawaj bo wydałeś 1 zł : ) Bo więcej żadna strona *.az.pl nie jest warta. Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli firma az.pl zmieni sobie domenę na bz.pl albo padnie albo wycofa w inny sposób - tracisz stronę. Jakbyś miał tam portal, cokolwiek z top 100 stron w Polsce - leżysz. Jesteś w 100% zależny od az. Nie jest to domena, część infrastruktury internetu a pewna usługa firmy az. Porzuć ten adres i poczytaj o domenach - archiwum forum, jakieś artykuły o domenach itp...

 

Takiego adresu nawet nie próbuj pozycjonować ani sprzedawać na Allegro bo ci się raczej nie uda. To moja rada, ale się nie poddawaj bo wydałeś 1 zł : ) Bo więcej żadna strona *.az.pl nie jest warta. Pozdr

 

 

I taka właśnie rada, jest dla mnie wiele warta!

 

Może nawet jeszcze sprobuję coś z tym zrobić.

Przecież nawet 1 zł "piechotą nie chodzi" :P .

Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może nawet jeszcze sprobuję coś z tym zrobić.

Przecież nawet 1 zł "piechotą nie chodzi" :P .

 

Wystaw na allegro od złotówki, może ktoś kupi dla komentarza i będziesz w plecy tylko 41 groszy (22 gr VAT, który zapłaciłeś AZ, 15 gr opłata za wystawienie, no i prowizja – 4 gr). :P

 

No, chyba że nikt nie kupi, wtedy wtopisz dodatkowe 15 gr! Ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystaw na allegro od złotówki, może ktoś kupi dla komentarza i będziesz w plecy tylko 41 groszy (22 gr VAT, który zapłaciłeś AZ, 15 gr opłata za wystawienie, no i prowizja – 4 gr). :P

 

No, chyba że nikt nie kupi, wtedy wtopisz dodatkowe 15 gr! Ale kto nie ryzykuje, ten nie ma. ;-)

 

Czyli, kariera od "pucybuta" do milionera może ..? :P Czyli od złotówki, do jakiegoś bogacza, który da mi zwrot kosztów :P

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie spróbował, może się gdzieś wygłupię, ale skoro się już wygłupiłem, a na Swiecie jest wielu bardziej naiwnych, to kto wie ..?

 

... poza tym, może istnieje ktoś, komu nie zależy na tym, że nagle wszystko mu się może w necie "urwać", ale nastawiony jest na szybki efekt. Pierwszy raz szybki raz, ha,ha! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak myslicie, np subdomeny w az.pl z nazwami bankow/instytucji finansowych czy tez fraz zwiazanych z finansami (kredyty/lokaty.az.pl etc) moga byc cos warte np dla osob korzystajacych z programow partnerskich takich jak bankier.pl? ;o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warte 0zł.

Chciałbyś mieć serwis pod subdomeną?

 

zastanawialem sie raczej nad przekierowaniem, myslac ze takie strony (w subdomenach) beda wyzej wyswietlane przez wyszukiwarki, ale niebardzo sie na tym znam, dlatego pytam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Subdobena" nadaje się tylko pod jakiegoś QlWeba albo coś takiego. Google traktuje wiek takiej subdomeny tak samo jak wiek domeny więc mały plusik w zapleczu pozycjonerskim to niby jest... Złotówka za coś takiego to jednak cena do przyjęcia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Subdobena" nadaje się tylko pod jakiegoś QlWeba albo coś takiego. Google traktuje wiek takiej subdomeny tak samo jak wiek domeny więc mały plusik w zapleczu pozycjonerskim to niby jest... Złotówka za coś takiego to jednak cena do przyjęcia...

 

Ja mam lepsze :)

 

p.0r.n0.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
yarowa duży plus za pomysł :) a ten kto nie zaliczył na początku nindży niech pierwszy rzuci domeną :P

 

 

Dzięki za uznanie :P

 

Ja mam lepsze ;)

 

p.0r.n0.pl ;)

 

 

 

... no tak, Ty masz "hard", ja mam 'soft" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×