Jump to content
umberto

Domenowe ciekawostki

Recommended Posts

Nie bardzo wiedziałem gdzie więc może tu ?

Zlecenie znalezione w zlecenia.przez.net

Zlecę przeprowadzenie niezbędnych czynności w celu usunięcie zawartości, znajdującej się w domenie osrodkirehabilitacyjne.pl. Wszelkie zawarte tam informacje, łącznie z nazwą i adresem mojej firmy -zostały bezprawnie skopiowana z mojego serwisu osrodkirehabilitacji.pl

Zlecę usunięcie pirackiego skryptu

Share this post


Link to post
Share on other sites
The site we now know as eBay was launched during Labor Day weekend in 1995 as “AuctionWeb,” by entrepreneur Pierre Omidyar in his living room in San Jose, California.

(...)

So, where did “eBay” actually come from? Long before AuctionWeb existed, Omidyar went to Sacramento to register the domain echobay.com for his planned business name Echo Bay Inc., but it was taken. He came up with “eBay” on the spot and registered it instead.

http://mashable.com/2010/08/07/ebay-facts/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj na stronie głównej gazeta.pl ok. godz 20:00 i ok. godz. 22:00 :)

 

4753_77cc.jpeg

 

Ciekawe, co sprawiło, że niespełna 2 godziny (między 20:00 a 22:00) po tym jak Gazeta.pl opublikowała na głównej stronie nazwę serwisu OkradnijMnie.com (co było dosłownym tłumaczeniem serwisu o angielskiej nazwie PleaseRobMe.com), zmieniła jednak na angielską wersję.

 

Więcej

 

ruch był mizerny nawet sie nie zwróciła  :)

 

 

ale o dziwo cały czas malusieńki jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
ruch był mizerny nawet sie nie zwróciła  :)

 

 

ale o dziwo cały czas malusieńki jest

To domainerzy buszujący po forum. Widzą posta i sprawdzają co jest na tej domenie. Innej opcji nie widzę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zerknąłem sobie, co się obecnie dzieje pod adresem telia.pl Przeglądarka zwróciła błąd: "brak serwera" a to czasem zwiastuje... wolną domenę (zapomniałem o www.). Ucieszony, że może będzie super palcówka, sprawdzam whois a tam:

REGISTRAR:
MelbourneIT
Level 2, 120 King St,
Melbourne, Victoria - 3000
Australia
tel.: +61 3 8624 2300
fax.: +61 3 9620 2388
email: help@melbourneit.com.au
 
Rejestrator melbourneit.com.au nie oferuje domen z końcówką .pl, pomimo, że w ofercie ma kilka egzotyków, jak na tą część świata ;-)

 

Dodam, że Telia to szwedzki telekom, dlatego wywołało u mnie i zaciekawienie i uśmiech. Pozostałe końcówki tego operatora też obsługuje firma z Australii.

 

No, ale... żeby zakładać partnerstwo z NASK dla kilku domen? ;-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie domenowym trendem są... "link moji" czyli linki w postaci emotikonów

 

http://www.xn--vi8hiv.ws/

 

np.

 

domeny.pl = domeny.png

 

di.pl = di.png

 

nawet coca-cola dała się wciągnąć w to, a nawet przyczyniła się do popularyzacji

 

coke-emoji-1.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie = nadal? Bo to było "trendy" lata temu, ww. zdjęcie też widziałem dość dawno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie = nadal? Bo to było "trendy" lata temu, ww. zdjęcie też widziałem dość dawno.

 

Być może masz na myśli zabawy takie jak tu w 2008 r.. Też wtedy zarejestrowałem parę znaczków, zanim NASK wyłączył tę opcję i skasował nam te domeny.

 

Teraz mamy jednak nową falę "domeno-moji". Oczywiście powiedzmy sobie szczerze, że niszową (zainteresowała ona paru ludków od domen, paru ludków z marketingu i reklamy i paru geeków). A to zdjęcie coca-coli to nie wiem jakie wieki temu widziałeś, ale ono pochodzi ze stosunkowo niedawnej kampanii reklamowej z początku tego roku. Być może ktoś kiedyś już stworzył takie emoji, szczególnie że rejestr .ws akurat umożliwia szeroki zakres IDN-ów, teraz ktoś to po prostu odkurzył.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×