Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Bootstrap w Warszawie

Recommended Posts

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada, obędzie się listopadowa edycja Bootstrapu. Jak zwykle o 12, jak zwykle na Chłodnej 25, jak zwykle interesująco.

 

http://bootstrap.pl/2008/11/12/bootstrap-811/

 

Myślę, że warto się wybrać, gościem będzie między innymi "Michał Brański (o2, Sailfund) opowie o historii o2.pl, od początków jako go2.pl do chwili obecnej — popularnego portalu, który stworzył lub zgromadził ponad ćwierć setki serwisów internetowych."

 

Ostatnio na forum jest sporo dyskusji na temat rozwoju domen w serwisy - myślę, że udział w tego typu spotkaniach może być dobrym początkiem do rozpoczęcia działalności polegającej na tworzeniu serwisów WWW ;)

 

Wstęp wolny.

 

O Bootstrapie:

http://bootstrap.pl/o-nas/

 

Ja się wybieram i wiem, że jeszcze jedna osoba, która była zarówno na MeetDomainers, jak i jest na di.pl też będzie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety akurat w tym terminie muszę iść do weterynarza, no chyba że uda mi się zwlec z łóżka o 7 rano i pojechać wcześniej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety akurat w tym terminie muszę iść do weterynarza, no chyba że uda mi się zwlec z łóżka o 7 rano i pojechać wcześniej...

 

Wiem jak trudno jest się zwlec z łóżka, gdy człowiek jest chory . Mam nadzieję, że weterynarz zna się na swoim fachu ;) .

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia (jest sporo domen do złapania) ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Michał Brański (o2, Sailfund) opowie o historii o2.pl, od początków jako go2.pl do chwili obecnej — popularnego portalu, który stworzył lub zgromadził ponad ćwierć setki serwisów internetowych."

 

Mały OT

Mogli napisać "ponad 25", albo nawet policzyć te kilka stron www...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja tylko dodam, że:

 

DEMOCAMP - pierwsze ogólnopolskie targi Start-Upów, Funduszy VC, Inkubatorów - odbędzie się 20. listopada 2008 roku w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Pawilon 11).

 

http://democamp.pl/

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem jak trudno jest się zwlec z łóżka, gdy człowiek jest chory . Mam nadzieję, że weterynarz zna się na swoim fachu ;) .

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia (jest sporo domen do złapania) ;) .

Nie martw się, znalazłem dobrego weterynarza i na pewno wkrótce postawi mnie na nogi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ja tylko dodam, że:

http://democamp.pl/

 

Postaram się pojawić. Ktoś jeszcze będzie?

 

Przy okazji: "Targi Start-upów Democamp" - nie lepiej by było po prostu #startcamp*pl? ;)

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie martw się, znalazłem dobrego weterynarza i na pewno wkrótce postawi mnie na nogi :P

 

Chciałem tylko napisać, że naszym obowiązkiem (jako klientów Dropped.pl) jest zapewnienie Tobie jak najlepszej opieki medycznej . Jednym ze sposobów na to mogłoby być na przykład przebijanie ofert o znacznie wyższe kwoty ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem tylko napisać, że naszym obowiązkiem (jako klientów Dropped.pl) jest zapewnienie Tobie jak najlepszej opieki medycznej . Jednym ze sposobów na to mogłoby być na przykład przebijanie ofert o znacznie wyższe kwoty ;) .

Gorzej jak jakiś domainer podczas przebijania ofert o wyższe kwoty, z emocji dostanie zawału serca i wtedy to on będzie potrzebował najlepszej opieki medycznej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bootstrap się udał, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, poznałem parę osób ;)

 

Tomek Kolinko z Szuku.pl opowiadał o swoim serwisie, który niedługo wystartuje, ale też polecał kilka ciekawych miejsc dla każdego, kto nosi się z zamiarem założenia startupu. Między innymi infoveriti.pl, crunchbase.com czy websiteoutlook.com. Ciekawe jest to, że Tomek mówił, że ktoś go ubiegł z rejestracją domeny .com (nie szuku, ale coś innego) i w związku z tym będzie musiał poszukać innej. Nawet nie wziął pod uwagę odkupienia domeny :P To daje pewną perspektywę podejścia developerów do domen. Szuku.pl szuka obecnie programistów, więc gdyby ktoś chciał dołączyć do Zespołu, to pewnie na blogu są jakieś informacje kontaktowe :P

 

Michał Brański z o2.pl mówił o strategi rozwoju o2 i o tym jak jego serwisy będą zwiększyły formaty reklam - życzę powodzenia ;) Potwierdził również, że CPM w AdWordsach również spadł i to znacznie, więc branża parkowania domen nie jest osamotniona w spadkach przychodów z reklam. Michał upatruje rozwiązania problemów właśnie w zwiększeniu wielkości reklam. Poza tym widać wyraźny spadek przychodów z reklam kredytów hipotecznych i ogólnie branży finansowej - co nie powinno dziwić. Założyciel o2.pl opowiadał również jak dywersyfikowane jest ryzyko przez tworzenie serwisów z różnych dziedzin. I tak trzon firmy stanowi poczta email, wrzuta.pl i coś jeszcze - nie pamiętam co ;) Druga część to "kokon" i tam są pudelki (o2 ma 5 serwisów plotkarskich..), rozrywka i inne głupoty ;) Są też serwisy typu Radar itp. - Michał porównał je ogólnie do idei Allegro i na koniec serwisy w rozwoju, które mogą wypalić i mogą być przyszłością - o2.pl inwestuje w nie 4-5 mln PLN rocznie.

 

To tyle. Czekam na nowy Bootstrap :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem tylko napisać, że naszym obowiązkiem (jako klientów Dropped.pl) jest zapewnienie Tobie jak najlepszej opieki medycznej . Jednym ze sposobów na to mogłoby być na przykład przebijanie ofert o znacznie wyższe kwoty :P .

Proponuję jedną aukcję w tygodniu przeznaczyć specjalnie na cele charytatywne pokrycia kosztów leczenia weterynaryjnego ;) Będzie wyróżniona na stronie głównej, a licytacja zacznie się od 5000 PLN :P

 

Na następny Bootstrap postaram się już dotrzeć, już od dawna się wybierałem ale jakoś się nie składało...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na następny Bootstrap postaram się już dotrzeć, już od dawna się wybierałem ale jakoś się nie składało...

Następny podobno jakoś w styczniu ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×