Jump to content
Sign in to follow this  
kazimierzd

dziwna sytuacja w .az.pl

Recommended Posts

Witam, czy ktoś zauważył że w .az.pl jest cena za domenę .pl 39zł netto, podczas rezerwacji pojawia się również 39 netto a w nawiasie brutto, jak się wejdzie w faktury to tez jest 39 brutto ale jak zasilałem konto przez mtransfer i przesłałem 39 zł netto to przy próbie rejestracji pojawił się komunikat że nie ma środków na koncie, natomiast po wejściu w opcję rejestracji zarezerwowanej domeny wyświetla się kwota 45zł netto, po dopłaceniu różnicy udało się zarezerwować, zależało mi na tej i jeszcze 2 domenach więc je opłaciłem, początkowo myślałem ze może to 1 rejestrowana domena jest tańsza tak jak np w nazwie ale nie albo ze juz się promocja skończyła i ze u nich prawo działa wstecz ale okazuje się że nie

 

wiszą mi 21 zł i pare groszy za te 3 domenki, to chyba jest nie zgodne z prawem takie naciąganie klientów, nie chodzi już nawet o tą kasę ale o sam fakt ze lecą w ch***, zastanawiam się czy najpierw do nich dzwonic czy od razu do urzędu ochrony konsumentów, co o tym myślicie, bo załużmy ze zadzwonie do nich, oni powiedzą ze przepraszają i zwrócą mi kasę albo dopłace pare zł i moge sobie u nich jeszcze 1 za te 39zł wziąść i tak zrobi sporo osób, ale i tak zostanie duza część osób które to przeoczą i kasa zostanie u

właściciela serwisu, to chyba trochę nie fair, a po za tym beznadziejna ta stronka pod względem tego całego zasilania konta i braku mozliwości na stronie w swoim panelu podejżenia stanu konta ( ile zostało z zasilenia po zakupie domen), trzeba to na stronie banku sprawdzac, bo łatwo się w tym pogubić jak się kupuje kilka domen w różnych cenach i raz zasila konto

 

a tak przy okazji z polskich serwisów nazwa.pl chyba jest najlepsza

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie byla analogiczna sytuacja, lecz ze wzgledu na to ze konczyla sie rezerwacja to olalem to kilka zlotych i zarejestrowalem :P

 

Tez mysle zeby sie do nich odezwac - co mysla na ten temat inni ?:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może byście przeczytali regulamin czy coś takiego? Cena 39 zł netto dotyczy tylko jednej domeny i tylko rejestracji z poziomu strony (nie z panelu). Pozostałe są po 45 zł. Fakt, głupi chwyt, ale jak się czyta regulamin, to nie ma niespodzianek.

 

a tak przy okazji z polskich serwisów nazwa.pl chyba jest najlepsza

 

Pewnie zmienisz zdanie przy pierwszej cesji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Regulamin, regulamin i jeszcze raz regulamin.

Przy pierwszej cesji myslałem że zawału dostane. Cesja z siatkówka.pl do dzisiaj mi się wlecze.Musiałem napisac jakies chore podanie bo tak sobie wymyslili, bo domena była cesjonowana dwa miesiące wczesniej... ku... , jakieś bzdury. Ale myślę że finał bedzie w tym tygodniu pozytywny z tą cesją.

Nie wiem czy to są jakieś standardowe procedury?

 

Pozdrawiam.

ps. Ale żyjemy w kraju w którym ludzie lubią chyba czytac jakieś pisma podania, prosby ect...

 

EDIT oczywiscie mówe o nazwa.pl z tą cesją

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego ja zawsze rejestruje ze strony i place 39 netto.

 

A można w ten sposób zarezerwować domenę i potem kupić za te 39 netto?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Musiałem bo mnie trzepneło.

Jak ma zadzwonic lub zameilowac do nazwa.pl to ostatnio stwierdziłem że muszę najpierw wypic litra dykty, żeby z Tymi ludzmi cokolwiek załatwic.

Nadajecie się tylko do sprawdzania dostępności domen, na nic więcej.

 

Ku... a psujecie rynek, bo skąd ja mam wiedziec czy ten człowiek który kupił moją domenę nie bedzie chciał polecic mnie np. znajomemu Swojemu, bo ten bedzie chcial zrobic serwis pod smieciarka.pl, ale mu powie, "nie bo sa jakies problemy z cesja".

 

dodupy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygląda na to ze jak się robi zwykły przelew płaci się 39 netto, nie koniecznie ze strony głównej a przy mtransferze np 45, w regulaminie jest ze promocja dotyczy tylko nowych rejestracji a nie pierwszej, wydrukowałem sobie fakture pro forma i mam na niej cenę 47,58 brutto a na wydruku "rejestracja zarezerwowanej domeny jest cena 45 zł netto, wygląda na to ze jak wyznają zasadę ze mozesz zapłacic mniej lub więcej, jak ktoś jest frajerem to niech przepłaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, nie doczytalem regulaminu i przeplacilem kilka zlotych - moj bład, ale dlaczego na maila dostalem fakture proforma w ktorej bylo wyraznie napisane 39zł+vat ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak az mnie wykiwalo, musze im kase doplacic. Jakbym do nich nie napisal na live chacie to bym nigdy sie chyba jakiejs wiadomosci nie doczekal, a dmonena by przepadla. Super profesjonalizm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak właściwie nigdy się nie zawiodłem na Az.pl, mają zawsze dobre ceny ale największe paluszki lizać to są możliwości panelu - cesja , transfer wewnętrzny, rejestracja. Bomba!

Zdaje mi się że Az.pl jest obecnie najlepszym rejestratorem w Polsce właśnie ze względu na łatwość samoobsługi. Zdziczałbym gdybym musiał pisać listowne podania o cesję kolejnej domeny - to jest horror i należy takich rejestratorów albo mieć w głębokim poważaniu albo unikać jak ognia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak właściwie nigdy się nie zawiodłem na Az.pl, mają zawsze dobre ceny ale największe paluszki lizać to są możliwości panelu - cesja , transfer wewnętrzny, rejestracja. Bomba!

Zdaje mi się że Az.pl jest obecnie najlepszym rejestratorem w Polsce właśnie ze względu na łatwość samoobsługi. Zdziczałbym gdybym musiał pisać listowne podania o cesję kolejnej domeny - to jest horror i należy takich rejestratorów albo mieć w głębokim poważaniu albo unikać jak ognia.

 

W NetArt niestety za kazdym razem trzeba przesylac dokumenty firmy, mam porobione kilkadziesiat kopii. :P

Z przyzwyczajenia chyba siedze u nich, chociaz ceny tez maja przyzwoite przy odnowieniach (powyzej okreslonej ilosci domen) i BOK dziala w miare sprawnie, chociaz czesto w uzyciu jest spychologia stosowana. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumialem czytajac powyzsze posty, ale moim zdaniem sie mylicie, gdyz Netart oferuje transfer wew. domeny - cesje z poziomu swojego Panelu.

 

Chyba ze cesja i transfer wew od strony prawa maja rozne znaczenia - moim zdaniem takie samo - przepisanie abonenta domeny.

 

Jezeli zle mysle czy cos to mnie nakierujcie :P

 

Pozdrawiam;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety sie mylisz. Przerzucenie domeny między kontami w NetArt nie zmienia abonenta domeny. Żeby zmienić abonenta trzeba dokonać "papierowej" cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to juz nie wiem jak to jest - gdy wchodze w "Twoje domeny" w panelu i wejde we wlasciwosci domeny przeniesionej od Pana X to w "Dane Abonenta domeny:" wyraznie jest napisane ze abonentem w/w domeny jestem ja czyli Pan Y.

 

Fragment regulaminu:

# Zmiana Klienta występującego na rzecz Abonenta

 

* Abonent ma prawo do zmiany Klienta występującego na jego rzecz w NetArt.

* Zmiana Klienta występującego na rzecz Abonenta w NetArt dokonywana jest bezpłatnie i może być przeprowadzona poprzez:

 

o przeniesienie domeny na wniosek pisemny - za zgodą Abonenta na podstawie wniosku wygenerowanego przez Klienta przejmującego prawo do występowania na rzecz Abonenta z poziomu Panelu Klienta NetArt,

 

o przeniesienie domeny online - za zgodą Klienta przekazanie przez Klienta (posiadającego upoważnienie do występowania na rzecz Abonenta) prawa do reprezentowania Abonenta Klientowi ubiegającemu się do występowania na rzecz Abonenta. Klient ubiegający się o występowanie na rzecz Abonenta oświadcza, że posiada pełnomocnictwo do reprezentowania Abonenta.

 

* W przypadku zmiany Klienta występującego na rzecz Abonenta wykonywanej na wniosek, pisemny wypełniony i podpisany oryginał wniosku należy przesłać pocztą na adres Biura Handlowego NetArt.

 

* Zmiana Klienta występującego na rzecz Abonenta wykonywana jest do 72 godzin od otrzymania przez NetArt prawidłowo wypełnionego wniosku o zmianę Klienta występującego na rzecz Abonenta lub do 72 godzin od przekazania online przez Klienta posiadającego upoważnienie do występowania na rzecz Abonenta prawa do reprezentowania Abonenta Klientowi ubiegającemu się do występowania na rzecz Abonenta.

 

Sam juz nie wiem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Nazwa.pl wyglada mi na jakiś klon IPN-u

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Mógłbyś rozwinąć tą myśl??

A co tu jest do rozwijania???

IPN - Instytut Pamięci Narodowej.

Tym Panom już dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co tu jest do rozwijania???

IPN - Instytut Pamięci Narodowej.

Tym Panom już dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Wiem co to jest IPN. Chodziło mi o te twoje podobieństwa z nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×