Jump to content
czacza

Domena usunieta z DNS

Recommended Posts

Jak w temacie chciałem rozwiać swoje wątpliwości na temat domen usuniętych z DNS.

oto moje pytania:

1. a. Czy po usunieciu domeny jej właściciel moża ja wykupić przez 14 dni??

b. czy to zawsze jest 14 dni?

2. jezeli odp na pyt 1a brzmi tak to znaczy ze prawie niemozliwe jest zlapanie bardzo wartosciowej domeny bo raczej sie wlasciciel zorientuje ze mu stronka nie dziala?

3. czy istnieje lista domen które będa usunięte dnia następnego? lub nastepnego tygodnia?

 

z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Edited by czacza

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. a. Czy po usunieciu domeny jej właściciel moża ja wykupić przez 14 dni??

 

Różnie. Skasowanych nie może, resztę może.

 

b. czy to zawsze jest 14 dni?

 

Różnie. 3, 5, 15 lub czas nieokreślony, w zależności od rodzaju spadu

 

2. jezeli odp na pyt 1a brzmi tak to znaczy ze prawie niemozliwe jest zlapanie bardzo wartosciowej domeny bo raczej sie wlasciciel zorientuje ze mu stronka nie dziala?

 

Wszystko jest możliwe, ludzie chorują, umierają, jeżdżą na wakacje, zapominają, gubią faktury, nie znają wartości swoich domen itp. itd.

 

3. czy istnieje lista domen które będa usunięte dnia następnego? lub nastepnego tygodnia?

 

Nie ma takiej listy publicznie dostępnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB muszę przyznać, że cenię sobie Twoje odpowiedzi z kilku powodów:

- konkretne,

- usystematyzowane,

- wartościowe.

 

Zaraz dostaniesz 10% za off-topic i dorzucisz do tej listy skrupulatność. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

osobiscie uwazam ze domeny posiadajace opcje powinny spadac bez usuwania DNS

rejestrator powinien miec zakaz powiadamiania abonenta fakturami papierowymi, emailami telefonicznie w okresie 14 dni przed spadkiem w koncu i tak klienta na nazwę nie straci a wcześniej moglby korzystać z tych mozliwosci

 

Nie wiem czy to jest kiedykolwiek mozliwe, ale napewno wtedy opcje miałyby jakikolwiek sens

 

Czekanie ja cudzą chorobę a tym bardziej smierć to jest dopiero chore

Share this post


Link to post
Share on other sites
osobiscie uwazam ze domeny posiadajace opcje powinny spadac bez usuwania DNS

 

Moim zdaniem powinny być usuwane od razu w momencie założenia opcji, nie rozumiem w ogóle po co to czekanie, ile się nerwów człowiek natraci. ;)

 

@czacza: Tak, domeny z opcjami trafiają w ręce opcjonariuszy, a te bez opcji są rozchwytywane w przeciągu milisekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. czy istnieje lista domen które będa usunięte dnia następnego? lub nastepnego tygodnia?

 

Nie ma takiej listy publicznie dostępnej.

 

Chyba jest.

 

Edit: Nie ma. I być nie może. Sorry, nie doczytałem.

 

a.

Edited by ams

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma.

 

Domen, które będą usunięte z DNS? Takiej to nie będzie, bo zawsze jeszcze może ktoś opłacić domenę ;)

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma.

Nie ma. To co podał ams to lista domen już usuniętych z DNS a czacza się pytał o domeny które wkrótce będą usunięte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jest.

 

Edit: Nie ma. I być nie może. Sorry, nie doczytałem.

 

a.

A powinna być w celu wyrównania szans, bo tak to teraz...nieważne bo to wiedza tajemna i bardzo kosztowna. To zupełnie jak z nxdomain, nie wiem dla kogo to jest, bo wszystkie domeny w ciągu 20 sekund po opublikowaniu są już na "testach" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezeli chodzi o nxdomain to powinien byc np limit 2-3 domen na abonenta u jednego rejestratora na te domeny

pewnie ze wtedy mozna lapac u kilku rej. ale jest szansa ze z 20 sek zrobi nam sie minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites
jezeli chodzi o nxdomain to powinien byc np limit 2-3 domen na abonenta u jednego rejestratora na te domeny

pewnie ze wtedy mozna lapac u kilku rej. ale jest szansa ze z 20 sek zrobi nam sie minuta

 

Ja proponuję wprowadzić kartki albo sprzedawać w pakietach z innymi ninjami np. 3 szt. .pl, po 5 szt. com.pl, net.pl, biz.pl, info.pl i kilku innych. Będzie sprawiedliwiej. Tylko kto powiedział, że musi być sprawiedliwie. Równie dobrze można wprowadzić ograniczenie posiadania do 1 mieszkania i 1 samochodu w rodzinie.

I nie bardzo zrozumiałem o jakich 20 sekundach piszesz?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A powinna być w celu wyrównania szans, bo tak to teraz...nieważne bo to wiedza tajemna i bardzo kosztowna.

 

Dlaczego kosztowna? Z tego co wiem jest dostępna za zupełną darmochę w systemie "zrób to sam". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego kosztowna? Z tego co wiem jest dostępna za zupełną darmochę w systemie "zrób to sam". ;)

a moglbys pb uchylic troche rabka tajemnicy?? bo whois w przypadku domen .pl nie zwraca informacji kiedy domena ewentualnie spadnie a nie wszystkie sa rejestrowane na rok

Share this post


Link to post
Share on other sites
a moglbys pb uchylic troche rabka tajemnicy?? bo whois w przypadku domen .pl nie zwraca informacji kiedy domena ewentualnie spadnie a nie wszystkie sa rejestrowane na rok

 

no jesli minie 365 dni i domena jest nadal zarestrowana to oznacza ze nie spadnie w tym roku (z reguly)

 

i czekasz kolejny rok

 

 

jesli chcesz zakladac opcje to musisz sobie zrobic liste z data przypuszaalnego wygasniecia domeny i obserwowac czy zmienila sie data modtyfikacji domeny (oprocz domen z nasku)

 

i wtedy decydujesz czy warto zakladac opcje czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i jeszcze pozostaje niewiadoma czy abonent oplaci domene prawda ? czyli jest to spora loteria, ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

odświerzam temat, bo troche się nie zgadza co mi odpowiedzieliscie. Pisaliście ,że domeny znajdujące się na liście domen usuniętych z DNS nie mogą być odnowione przez właściciela, a już w 2 przypadkach się to nie sprawdziło. Np. domena hitfm.pl była na liście domen usuniętych bodajrze 12.11.08 a za tydzien została odnowiona przez właściciela. To jak to wkońcu jest ? Z drugiej strony jezeli wlasciciel mogl odrazu odnowic domene to by to zapewne zrobil, bo nie chce mi sie wieżyc ze nie sqmal ze mu stronka nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
odświerzam temat, bo troche się nie zgadza co mi odpowiedzieliscie. Pisaliście ,że domeny znajdujące się na liście domen usuniętych z DNS nie mogą być odnowione przez właściciela, a już w 2 przypadkach się to nie sprawdziło.

 

Chyba nie zrozumiałeś odpowiedzi. Domena, która nie została opłacona i została z tego powodu usunięta z DNS, może w ciągu 14 dni być odnowiona, natomiast domena skasowana (przez abonenta) nie może być odnowiona.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. czy istnieje lista domen które będa usunięte dnia następnego? lub nastepnego tygodnia?

 

Nie ma takiej listy publicznie dostępnej.

 

A jak to jest z tymi legendarnymi plikami strefy NASK co to niby mają niektórzy wybrańcy dzięki czemu wiedzą kiedy jakie domeny zostały zarejestrowane i tym samym kiedy spadną? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to jest z tymi legendarnymi plikami strefy NASK co to niby mają niektórzy wybrańcy dzięki czemu wiedzą kiedy jakie domeny zostały zarejestrowane i tym samym kiedy spadną? :)

 

 

@pb napisał wyraznie "nie ma takiej listy publicznie" z naciskiem na słowo publicznie :)

 

No tylko nie mówcie, że jest jakaś lista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to jest z tymi legendarnymi plikami strefy NASK co to niby mają niektórzy wybrańcy dzięki czemu wiedzą kiedy jakie domeny zostały zarejestrowane i tym samym kiedy spadną? :)

 

Co mają pliki strefy do listy domen które będą usunięte? Wszystkie pliki strefy historycznie udostępniane przez NASK są nadal publicznie dostępne (aczkolwiek NASK usunął je ze swojego ftp), aż do ostatniego, z 2.09.2006. Ale plik strefy to raptem lista obsługiwanych domen i subdomen wraz z przypisanymi do nich serwerami nazw i parametrami binda. Kilkaset MB śmieci. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×