Jump to content
linkowy

Kontakt z właścicielem domeny gdy nie ma danych we whois

Recommended Posts

Witam ,

chciałbym skontaktować się z właścicielem pewnej domeny *pl zarejestrowanej w home.pl , nie było by problemu gdyby nie brak danych we whois... napisałem do home.pl czy mogliby podać email lub przekazać wiadomośc sami , jednak odmówili. Jest jakieś rozwiązanie ? Bardzo proszę o pomoc gdyż to pilne a domena jest zaparkowana na sedo jednak brak linku wskazującego do sprzedazy domeny więc nie idzie się przez sedo skontaktować

Share this post


Link to post
Share on other sites
...więc nie idzie się przez sedo skontaktować

Z pewnością idzie się skontaktować via e-mail, np. do Kamili.

Ew. rzuć nazwę na forum. Jest duża szansa, że będzie szybciej ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domena jest na sedo, ale nie jest na sprzedaż, można się skontaktować przez brokera sedo, koszt usługi to bodaj 69 euro. Dostaję co jakiś czas zapytania tą drogą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kolejny powód dla którego należy omijać home.pl przy rejestracji domen. Brak linka na SEDO oznacza pewnie że właściciel nie jest zainteresowany sprzedażą domeny. Najlepiej gdybyś tutaj na forum napisał co to za domena, ostatecznie wyślij prośbę do NASK o udostępnienie danych - oni to robią bardzo chętnie ;)

 

Mógłbyś też zobaczyć na doomeny.pl i po tym wyłapać właściciela, jeśli ma jakieś większe stadko.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbuj inaczej:

 

Wpisz nazwę domeny w doomeny.pl, może webarchive ją złapał i zaindeksował, gdy wyświetlało się na niej co innego, jeśli DNS nie kierują na SEDO to napisz na admin@domena.pl (bądź domena@domena.pl). Więcej pomysłów brak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak ktoś nie podał kontaktu, to raczej trudno liczyć, by cena była niska

 

Ciekawy tok rozumowania. W moim przypadku się absolutnie nie sprawdza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy tok rozumowania. W moim przypadku się absolutnie nie sprawdza.

To z jakiego powodu nie podajesz kontaktu?

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam jedną osobę co ma trochę domen w home.pl ;)

 

Sprawdź na doomeny.pl ile domen tego osobnika Ci pokazuje ;) Może po innej domenie do niego dojdziesz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To z jakiego powodu nie podajesz kontaktu?

 

1. Nie wystawiam nigdy na sprzedaż literówek, ale czasem mimo to je sprzedaję, jeśli ruch słaby to tanio.

2. Do niedawna nie wystawiałem na sprzedaż domena wartych wg mnie <1000 euro ze względu na minimalną prowizję 100e dla domen .pl. Jako że mam zaparkowanych 3k domen, nie chciało mi się tego zmieniać i tak nadal wiszą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc , próbowałem już przez archive i doomeny.pl ( brak innych domen po wpisaniu owej domeny ) oczywiście , jedynie nie pisałem do sedo , macie jakiś kontakt email do tej Kamili z SEDO która mogła by pomoc? Domena wskazuje na dnsy sedo , od daty rejestracji ( lutego 2008 roku ) nie było żadnych zmian więc od początku stoi na sedo. Jedyne opcje jakie zostają to napisanie do Kamili z sedo tak jak proponujecie oraz do nasku jeżeli rzeczywiście podadzą mi kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites
... macie jakiś kontakt email do tej Kamili z SEDO która mogła by pomoc? ...

Wysłałem na pw ale nie daję gwarancji, że odpisze 'na wczoraj'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy tok rozumowania. W moim przypadku się absolutnie nie sprawdza.

 

jeżeli mówimy o osobach handlujących domenami, jakiś powód braku kontaktu musi być, w każdym razie takiej osobie nie przesadnie zależy na sprzedaży, więc jeżeli spotka się z osobą, która na wszelkie sposoby będzie próbowała zdobyć kontakt i włoży w to sporo wysiłku, więc zdziwiłbym się, gdyby w nagrodę dostała niższą cenę, nawet jak domena nie jest przesadnie wartościowa, raczej wtedy powinien liczyć ze zwyżką, i o tym właśnie w skrócie napisałem ;)

 

ps. inna sytuacja może być, jeżeli ktoś po prostu kupił i zrezygnował z pomysłu na serwis, lub zapomniał o domenie, wtedy jest uzasadniony powód braku kontaktu, i można liczyć na okazję, ale raczej nie dotyczy to przypadku domen na parkingu i osób prowadzących obrót domenami, które z założenia raczej dbają o to czym się zajmują, a z pewnością skorzystają z okazji do wystawienia ceny odpowiedniej do sytuacji,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×