Jump to content
MasterofPoland

Test Mastera: Pozycjonowanie domen przez Dodawarki Katalogowe?

Recommended Posts

Hej, witam Was po dosyc długiej przerwie (ale to tak nawiasem mówiąc :) ).

 

 

Powiem Wam, że wielokrotnie widuję domeny postawione na parkingach , które są o dziwo bardzo wysoko postawione w wyszukiwarkach. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, ze strona z toną reklam jest wynajdywalna sposrod istniejących serwisów?

 

Ja postanowiłem spróbować różnych metod i między innymi postanowiłem skorzystać z dodawarki katalogowej.

 

Wśród kilkunastu "megapromocyjnych" i "ekstrawypasionych" dodawarek, których ceny wynoszą w granicach 60 zł za pojedynczą stronę (wg. opisów dodają do ok. 5000 katalogów) rzuciła mi się w oczy dodawarka o nazwie " Dodajemy.info " .

 

Ich cena jest symboliczna, bo to tylko ok. 19 zł za cały serwis (dodawane do 30 000 katalogów!), więc praktycznie nie miałem nic do stracenia i odpaliłem moją domenę Plans.pl , która ma stosunkowo niewielki ruch.

 

 

Od dzisiaj, będe na bieżąco obserwował postępy mojej strony i informował Was o tym. Moim zdaniem, może to być bardzo dobry (a może nawet genialny) sposób na zwiększenie zyskow z reklam.

 

Jakie Wy macie spostrzeżenia związane z tym tematem? Jeżeli ktoś z Was testował już Dodajemy.info niech się podzieli ze mną informacjami.

 

Mam nadzieję, że eksperyment się uda i wreszcie zacznę zarabiać porządne pieniądze z parkingów.

 

Master.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie Wy macie spostrzeżenia związane z tym tematem? Jeżeli ktoś z Was testował już Dodajemy.info niech się podzieli ze mną informacjami.

 

Powinieneś zasięgnąć informacji u źródła (czyt. właściciela) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekino ma ładną reklamę :)

 

Z tego mi wiadomo pozycjonowanie zaparkowanych domen jest niezgodne z regulaminem parkingów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z góry zaznaczę, że nie testowałem / nie próbowałem tak pozycjonować.

 

Jednak taka domena może na chwile wskoczyć w "wysokie" (widoczne) pozycje a potem zniknąć w otchłani.

 

Z reguły jak zmieniałem DNSy na Sedo, która była po serwisie to strona wylatywała w otchłań. Co innego jeśli mowa o stronach nie zaparkowanych a przygotowanych pod reklamy Google Adsense i z optymalizowaną pod nie treścią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozycjonowanie domen zaparkowanych jest niezgodne z regulaminem, to raz

 

a dwa, sztuczny przyrost linkow jest ostatnio wyławiany przez Google i szczególnie tepiony.

 

polecam poczytac np. TEN ARTYKUŁ

 

dzieją się już pewne dobre rzeczy. google wytoczyło wojnę płatnym linkom i z tego co wiem, jej skutki odczuło wiele witryn. zgłaszajcie linki pozycjonujące, jeśli tylko je zauważycie, oczyśćmy net z tego syfu!

 

Oczywiscie chodzi przede wszystkim o systemy wymiany linkow, ale sztucznie tworzone katalogi to też zbędny syf. Pewnego dnia będzie "cięcie" i 19 PLN pójdzię sie....

 

Mimo wszystko warto sie skupic na kontencie. Jesli go nie bedzie, to to nic nie da, ze uzytkownik wejdzie raz, zobaczy kaszankę i pójdzie sobie. Chodzi o zatrzymanie użytkowników na stronie.

 

Ale jest takie specjalne narzędzie do zgłaszania płatnych linków; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może od razu podajmy konto Google i wpłacajmy kasę na rzecz tej OPP (organizacji pożytku publicznego)

Sorki ale jaki ja mam interes w tym, żeby wspierać i umacniać MONOPOL Google?

 

zielsko na dzierżawionej działce też zapewne plenisz, choć to tylko dzierżawiona działka i w każdej chwili może już nie byc w twoim użytkowaniu :)

 

Na razie nie ma jednak takiej potrzeby, ale zawsze można w ankiecie podac, czy chcialoby sie placic tym z Mountain View :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
zielsko na dzierżawionej działce też zapewne plenisz, choć to tylko dzierżawiona działka i w każdej chwili może już nie byc w twoim użytkowaniu :)

 

Na razie nie ma jednak takiej potrzeby, ale zawsze można w ankiecie podac, czy chcialoby sie placic tym z Mountain View :P

 

Zielsko i owszem ale nie u sąsiada :P

 

Co do ankiety to zagłosowałem na "nie" jeśli chodzi o płacenie za wyszukiwarkę. Myślę, że wprowadzenie odpłatności byłoby tylko "wodą na młyn" konkurencja. Ale to moje osobiste zdanie bo ja się nie znam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni użytkownicy Di.pl.

 

Pragnę zauważyć, że usługą realizowana przez firmę http://Dodajemy.info , została specjalnie przystosowana do zabezpieczeń stosowanych przez firmę Google. Tak jak zauważył Umberto , masowy przyrost linków do strony może się skończyć usunięciem strony z indeksu (tzw. "banem").

 

Dlatego też system Dodajemy.info dodaje informacje w specjalnie zoptymalizowanych odstępach czasowych, dzieki którym możemy gwarantować ogromnej rzeszy klientów skuteczny wzrost pozycji w wyszukiwarce!

 

 

Z okazji tej szczególnej, mikołajowej nocy chcemy Wam życzyć wielu sukcesów,

dużych zarobków i samych pierwszych stron!

 

Pozdrawiam

Michał, www.Dodajemy.info

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie dodawarki są, owszem dobre, bo można oszczędzić dużo czasu, jednak wolę wydać jednorazowo 99zł na http://www.sprytnekatalogowanie.com/ i mieć 100% pewność gdzie trafia link.

 

http://www.sprytnekatalogowanie.com/wersja_demo.php

 

edit: Wtyczka do FF: http://autofillforms.mozdev.org/

 

rocker powiedz mi czy to jeszcze oplaca sie kupowac? te sprytnekatalogowanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiem, jak dostanę program, bo zamówiłem tego samego dnia ;) , a kiedyś korzystałem z wersji demo. A kupiłem dlatego, abym miał porządek w projektach, wiedział gdzie strony zostały dodane, itp. Jednak przy plikach tekstowych i xml'ach trudno go zachować, a nie posiadam zdolności programistycznych, aby napisać coś podobnego jak http://www.seoeagle.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×