Jump to content
igogel

Ile kosztuje jednoosobowa dzialalnosc gosp.?

Recommended Posts

Chcialbym zalegalizowac w pelni swoje dzialania i moc dzialac pod wlasnym szyldem. Z tego co wstepnie przejrzalem najlepsza forma bedzie organizacja dzialalnosci taka jak w tytule. Wiemm, ze zalozenie firmy to praktycznie zaden koszt. Podatek od zysku przy podatku liniowym to tez znowu nie tak wiele. Ale jak ma sie sprawa dodatkowych platnosci? Tzn. jakies zusy i inne zdrowotne? Ile lacznie to wychodzi miesiecznie przy takiej dzialalnosci zakladajac, ze jestem sobie sam szefem i jedynym pracownikiem :) Czy jesli jestem studentem to z zusu moze jestem zwolniony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jko ze ejst to piewrsza dzialalnosci to przez pierwsze 2 lata placi sie zdecydowanie mniej.Dwa miesiace temu wypelnialem wniosek o dotacje z UP(pomysl o tym moze:)) i bylo to ok.315 PLN.jednak dzisiaj czytalem cos ze od nowego roku sie to zmienia.Tak czy siak bedzie to ruch max w gore o 50 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ koszty księgowości, chyba że sam się tym zajmiesz.

 

Jeżeli chcesz być vatowcem, to na starcie 170 zł musisz jeszcze zapłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jesli jestem studentem to z zusu moze jestem zwolniony?

Niestety.

 

Polecam się zainteresować dotacją z Urzędu Pracy, dają 13k na start (bezzwrotne, warunek: prowadzić firmę przez rok, musisz być studentem zaocznym).

 

ZUS w obecnie najniższym możliwym wymiarze to 92,29 zł + 212,78 zł, co 3 miesiące lekko idzie w górę (parę złotych).

 

Jak nic nie zarobisz albo wszystko zainwestujesz z powrotem to nie płacisz żadnych podatków (dochodowy i VAT) bo nie wykazujesz dochodów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety.

 

Polecam się zainteresować dotacją z Urzędu Pracy, dają 13k na start (bezzwrotne, warunek: prowadzić firmę przez rok, musisz być studentem zaocznym).

 

ZUS w obecnie najniższym możliwym wymiarze to 92,29 zł + 212,78 zł, co 3 miesiące lekko idzie w górę (parę złotych).

 

Jak nic nie zarobisz albo wszystko zainwestujesz z powrotem to nie płacisz żadnych podatków (dochodowy i VAT) bo nie wykazujesz dochodów :)

A nie trzeba już być bezrobotnym przez min 6 mcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie trzeba już być bezrobotnym przez min 6 mcy?

Nie, możesz się zarejestrować jako bezrobotny i na drugi dzień złożyć wniosek z biznesplanem. Ja tak zrobiłem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i chyba jeszcze żyranci są potrzebni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zalezy od UP.Ja skladalem w Warszawie i mozesz byc bezrobotnym cale dwie minuty zeby zlozyc wniosek.Dajaj 150000 PLN:).Nieldugo juz bede je mial.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] 150000 PLN:).Nieldugo juz bede je mial.

 

Faktycznie 150 tys :)? Jak "piątka" w totolotka?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem dumny z Polaków ponieważ to najbardziej "obrotny" naród na świecie. Państwo Polskie karze każdego, kto nie wyciąga łapy po zasiłek, kto nie leni się a ciężko pracuje i każdego kto bierze sprawy w swoje ręce. Tylko Polak może zarobić na swoje utrzymanie, płacąc równocześnie złodziejski haracz, jaki jest pobierany właśnie za to, że ktoś chce pracować na swoim. Jeśli zarobię to płacę podatek, jeśli chcę być ubezpieczony - to się ubezpieczam i jeśli chce mieć emeryturę - to wybieram fundusz emerytalny. Nie jestem za to dumny z tego, że od 89 roku nie zdołaliśmy pogonić wszystkich złodziei i korytożerców - te same gęby które gnębią naród Polski od 89 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zalezy od UP.Ja skladalem w Warszawie i mozesz byc bezrobotnym cale dwie minuty zeby zlozyc wniosek.Dajaj 150000 PLN:).Nieldugo juz bede je mial.

Chyba raczej 15k :)

 

Po nowym roku ma być więcej (u mnie prawdopodobnie 16 k)

 

Zainteresuj może się AIP http://inkubatory.pl/

 

Pozdr.

Moim zdaniem inkubatory to taka trochę ułomna firma, wystawiasz FV na dane Inkubatora a nie swojej firmy (chociażby)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem dumny z Polaków ponieważ to najbardziej "obrotny" naród na świecie. Państwo Polskie karze każdego, kto nie wyciąga łapy po zasiłek, kto nie leni się a ciężko pracuje i każdego kto bierze sprawy w swoje ręce. Tylko Polak może zarobić na swoje utrzymanie, płacąc równocześnie złodziejski haracz, jaki jest pobierany właśnie za to, że ktoś chce pracować na swoim. Jeśli zarobię to płacę podatek, jeśli chcę być ubezpieczony - to się ubezpieczam i jeśli chce mieć emeryturę - to wybieram fundusz emerytalny. Nie jestem za to dumny z tego, że od 89 roku nie zdołaliśmy pogonić wszystkich złodziei i korytożerców - te same gęby które gnębią naród Polski od 89 roku.

 

Prawda. Pokomunistyczny ZUS, największą złodziejska macką Państwa Polskiego.

Ludzie płacą przymusowy haracz, na swoją "ochronę", a kiedy np. na starość są już niedołężni, i schorowani,

to pan lekarz orzecznik ZUS jest im w stanie powiedzieć, że są młodzi i zdrowi jak konie! Widziałem niedawno obrazek w TV, gdzie przed jakąś siedzibą ZUS, stała kilkusetosobowa kolejka inwalidów - była to kolejka po protezy. Urzędnicy ZUS bowiem, na własne oczy chcieli się przekonać, czy tym ludziom cudownie kończyny nie odrosły, i czy zasadnym jest dawać im "przedłużenie" świadczeń na protezy. Wezwali tych inwalidów (bez rąk, nóg, "kadłubków" ...) do osobistego stawienia się!

 

Najpierw kilkadziesiąt lat pracy i płacenia olbrzymich jak na polskie warunki, "składek/haraczu". Czyli okradanie z kilkudziesięciu procent zarobku.

Później głodowa emerytura, nierzadko kilkusetzłotowa, i jakieś (przeciętnie) 5 - 7 lat życia. W międzyczasie graniczące z niemożliwością, odzyskanie swoich, własnych pieniędzy w przypadku częstych, licznych chorób okresu "seniorskiego".

I kres. Śmierć.

Czysty zysk dla Państwa Polskiego (rozumianego jako systemowo biurokratyczna machina) !

Rzeczpospolitą Polską, kocham :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba raczej 15k :)

 

Po nowym roku ma być więcej (u mnie prawdopodobnie 16 k)

 

 

Nie sadze.kwota dotacji kjest scisle zwiazany ze srednia wynagrodzen z poprzedniego kwartalu.Jesli ma sie zmienic to tylko na gorsze co zreszta juz mialo miejsce.Dotacje wyplacane w wakacje byly wyzsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zalezy od UP.Ja skladalem w Warszawie i mozesz byc bezrobotnym cale dwie minuty zeby zlozyc wniosek.Dajaj 150000 PLN:).Nieldugo juz bede je mial.

 

 

a na co przeznaczasz te środki w biznesplanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a na co przeznaczasz te środki w biznesplanie ?

 

Wtrącę się :):

z tego co mi wiadomo, to nie można było przeznaczać ich na ZUS i opłaty takie jak prąd. gaz, internet" etc ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto zakombinowac z dotacjami ale nie nalezy na nich opierac interesu bo mozna ich nie dostac. O dotacjach z UP na podkarpaciu nie chce mi sie nawet pisac bo to jedna wielka farsa, moze w innych rejonach kraju wyglada to lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto zakombinowac z dotacjami ale nie nalezy na nich opierac interesu bo mozna ich nie dostac. O dotacjach z UP na podkarpaciu nie chce mi sie nawet pisac bo to jedna wielka farsa, moze w innych rejonach kraju wyglada to lepiej.

 

Z UP można otrzymac dużo więcej niż 15 krotność przeciętnego wynagrodzenia.

Zalezy z jakiego programu/działania chce się skorzystać.

 

http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/733...wlasny_e-biznes

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto zakombinowac z dotacjami ale nie nalezy na nich opierac interesu bo mozna ich nie dostac. O dotacjach z UP na podkarpaciu nie chce mi sie nawet pisac bo to jedna wielka farsa, moze w innych rejonach kraju wyglada to lepiej.

 

Na czym polega ta farsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×