Jump to content
Alberteco

NFZ wymusza wyrejestrowanie domeny nfz.bialystok.pl

Recommended Posts

według mnie to nie mają zadnych praw do domeny nfz.bialystok.pl

zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

w art. 1 punkt 6) zasady funkcjonowania, organizację i zadania Narodowego Funduszu Zdrowia, zwanego dalej "Funduszem";

zwanego dalej "funduszem" a nie NFZ, to tak jakby urzad marszałkowski rościl sobie prawo do domen um.pl itd. podobnie wyglada sprawa z CBA Centralne Biuro Adresowe- instytucja państwowa CBA Centralne Biuro Antykorupcyjne - instytucja państwowa, bedą rzucać monetą kto ma prawa o domeny CBA.pl? nie bo ochronie podlega pełna nazwa, lub inna przewidziana w ustawie powołującej daną instytucje, w ustawie o narodowym funduszu zdrowia takowej innej nie ma.

 

co do treści ktore były zamieszczone to uważam ze też nic nie mogą Ci zrobić

z tego co widziałem były tam umieszczona informacje publiczne jawne tzn czym sie zajmuje narodowy fundusz zdrowia itp. więc gdzie tu jest naruszenie prawa? bedac wlascicielem gabinetu lekarskiego i napisze na swojej stronie www nie mam podpisanej umowy z narodowym funduszem zdrowia i wkleje ich logo to naruszyłem pawo?

 

 

dziwi mnie stawiane pytanie po co rejestrowanie nfz.bialystok.pl, rownie dobrze mozna zadac pytanie po co szewc rejestruje domeny zwiazane z turystyką ? przeciez nie są mu do nieczego potrzbne?

 

 

Przepraszam za błedy ort. i interpunkcyjne bo pewnie takie sie znalazly;)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeszcze tak czytając treść wiadomości od tego radcy prawnego to sie zaczelem zastanawiac czy on napewno jest radcą prawnym bo to co pisze to to lekko ujmujac dzwine jest ;)

 

cytat:

Jeżeli abonent nie zastosuje się do wezwania w terminie 7 dni od jego otrzymania, NFZ zwraca się z uprzejma prośbą do rejestratora domen o Consulting Service udostępnienie danych osobowych abonenta, najpóźniej do dnia 17 grudnia 2008

 

Rozumiem ze chodzi o wezwanie wyslane mailem? a gdzie tu jest podpis odbiorcy i DATA odebrania?

 

Nikt im nie wyda Twoich danych osobowych, bo oni uprzejmie poproszą ;)

 

 

 

Cytat:

 

Jednak zanim Prezes Funduszu zawiadomi o sprawie policję, organy ścigania oraz sąd, Fundusz liczy na to, iż abonent dobrowolnie zastosuje się

 

do treści wezwania i angażowanie w sprawę organów państwowych nie będzie konieczne.

 

 

 

skoro jest to wedle ich naruszenie prawa(domena nfz.bialystok.pl i to ze zamiesciles o nich informacje) to po 1 informuje sie o tym prokurature a nie policje a po 2 to sie zawiadamia prokurature o podejrzeniu popelnienia przestepstwa na szkode skarbu państwa i wtedy prokurator wystepuje do administratora Consulting Service do wydania danych osobowych

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauwaz ze NFZ to skrót a nie nazwa, nazwą jest Narodowy Fundusz Zdrowia.

PZW to też tylko skrót .

Wg mnie gra nie warta świeczki nawet jeśli prawnicy nie znają procedur w sprawie domen.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
PZW to też tylko skrót .

Wg mnie gra nie wart świeczki nawet jeśli prawnicy nie znają procedur w sprawie domen.

 

W treści pozwu powód podnosił także, że rejestracja domeny "pzw" narusza przysługujące mu prawo do godła Stowarzyszenia, korzystającego z ochrony, począwszy od dnia 20 czerwca 1996 r., jako zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP słowno-graficzny znak towarowy nr 138861 oraz że domena "pzw.pl" nie jest wykorzystywana przez pozwanego zgodnie z jej celem, gdyż pozwana spółka posługuje się nią jako łącznikiem prowadzącym do prowadzonego przez pozwanego portalu "Rybie oko", a nadto że pozwany wprowadził sub- domeny zawierające nazwę "pzw.pl" prowadzące do stron o charakterze komercyjnym jak sklep internetowy, aukcje internetowe.

 

W UPRP zarejestrowany jest znak towarowy słowno-graficzny PZW. Więc to nie tylko skrót. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku NFZ. W dodatku w przypadku PZW abonent domeny wykorzystywał ją tworząc konkurencję - serwis o tematyce wędkarskiej, komercyjne wykorzystanie - subdomeny kierujące do aukcji internetowych. Natomiast nie jest powiedziane, że abonent przegrał by sprawę, gdyby miał stronę o Polityce Zagranicznej Węgier.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites
... w przypadku PZW abonent domeny wykorzystywał ją tworząc konkurencję - serwis o tematyce wędkarskiej, ...

Z pierwszego postu:

Wczesniej dalem na niej ogolne info o NFZ, zdrowiu itd,

a teraz jest tam napisane:

strona nie ma nic wspólnego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co np wlasnie z domena www.nfz.pl -> tak jak ta pzw jest w .pl i wisi sobie bez zarzut, podobnie zreszta wlasnie jak wspomniana wczesniej cba.pl

 

Widze, że nie za bardzo widzisz różnicę miedzy nfz.pl, na której nie ma treści odnoszącej się do NFZ, a domeną NFZ.bialystok.pl, gdzie byla (a zostala usunieta) treśc odnosząca sie do NFZ i przez to mogla wprowadzac w blad. Jesli tego nie rozrozniasz, to nie mamy o czym rozmawiac. Ciekawe co by bylo, gdyby np,. na stronie NFZ.bialystok.pl pjawila sie informacja, ze Narodowy Fundusz Zdrowia bedzie refundowal od 1 stycznia 2009 narkotyki (to taki drastyczny troche przyklad) lub jakies zabiegi, czego tak naprawde by nie robil. Gdybys byl ptrzebujacym i przeczytal takie info, a potem by sie okazalo zupelnie cos innego to jakbys sie czul?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doskonale rozróżniam i o tym wiesz, dlatego usunąłem treści mimo że były to zwykłe informacje dostępne publicznie.

 

To że nie ma treści w pełni ich zadowala, natomiast wymuszają na mnie wyrejestrowanie domeny, ponieważ jest zbyt podobna do nfz-bialystok.pl i w tym rzecz.

 

W Pana przypadku nie chodzi nawet o sam skrót "NFZ" ale o bardzo duże podobieństwo nazwy domeny www.nfz.bialystok.pl do nazwy domeny www.nfz-bialystok.pl która jest domeną Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

 

Dlatego, ze względu na dobro publiczne, uważamy, że taka domena powinna zniknąć ze środowiska wirtualnego.

 

Liczymy na pozytywna reakcję.

Edited by Alberteco

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Nie pytaj co NFZ może zrobić dla ciebie, lecz co ty możesz zrobić dla NFZ-tu''

 

oddaj im domene i badz dumnym i szanujacym sie polakiem.

( nie oddajac im jej, krzywdzisz nas wszystkich. Sam nie zdolasz pokonac tego systemu ;) )

 

 

 

( ja kiedys szukalem urzedu pracy w pewnym miescie i wszedlem na strone pup.SzukanePrzezemnieMiasto.pl a tu prywatna stronka o recyclingu puszek aluminiowych ;) ..wtedy sie wkurzylem.. i teraz tez mnie to wkurza..ze z 'powaznego' adresu robisz sobie jadke)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to jest "jadke"?

 

 

a skad mam to wiedziec? ;);)

 

mialo byc jatke..taka 'literowka' nastapiła ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
oddaj im domene i badz dumnym i szanujacym sie polakiem.

 

Każdego - nawet szanującego się - Polaka piszemy przez DUŻE P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W UPRP zarejestrowany jest znak towarowy słowno-graficzny PZW. Więc to nie tylko skrót. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku NFZ.

Zostalo to wyjasnione w pismie prawnika. taka nazwa jak NFZ i jej skrot podlegaja ochronie per se z mocy prawa jako nazwa urzedu panstwowego. Koniec dyskusji. I po raz drugi wyraze swoje ubolewanie, ze NASK nie mial woli, ochoty, rozumu, zdolnosci przewidywania, a przede wszystkim wprowadzenia poirzadku i zawczasu nie poblokowal mozliwosci rejestrtacj takich domen. EURID zrobił coś takiego, i proszę, można. Jest lista nazw, ktorych nie da sie zarejestrowac w koncowce .eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat

Zostalo to wyjasnione w pismie prawnika. taka nazwa jak NFZ i jej skrot podlegaja ochronie per se z mocy prawa jako nazwa urzedu panstwowego

 

Nazwą urzedu państwowego jest jest nazwa- Narodowy Fundusz Zdrowia a nie a nie skrót NFZ

hmmm czy strona MSWiA.pl nalezy do Ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji;>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zostalo to wyjasnione w pismie prawnika. taka nazwa jak NFZ i jej skrot podlegaja ochronie per se z mocy prawa jako nazwa urzedu panstwowego

Nazwą urzedu państwowego jest jest nazwa- Narodowy Fundusz Zdrowia a nie a nie skrót NFZ

hmmm czy strona MSWiA.pl nalezy do Ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji;>

 

Tak jak pisałem, nie zostało to w Polsce należycie uregulowane i jednocześnie nikt w ministerstwach i urzedach nie zaprząta sobie takimi bzdurami głowy (czesto nawet takimi "szczególikami", ze nie mozna wejsc na ich strony bez wpisania "www"). W DE nie do pomyslenia jest, aby nazwy takie jak Bundesregierung, Bundespraesident, Bundesbank, Bundeskanzler.de, Bundesfinanzministerium (nawet Finanzministerium) mogły być rejestrowane przez domainerów w domenie .de (ok, nie ma w DE domeny .gov.de, ale jako jej odpowiednik funkcjonuje .bund.de).

Share this post


Link to post
Share on other sites
To że nie ma treści w pełni ich zadowala, natomiast wymuszają na mnie wyrejestrowanie domeny, ponieważ jest zbyt podobna do nfz-bialystok.pl i w tym rzecz.

Napisz proszę z czego wnioskujesz, że brak treści w pełni ich zadowala ?

Z tego co mi się wydawało usunięcie treści związanych z NFZ i zdrowiem było tylko pierwszym krokiem ku takiemu zadowoleniu.

Chcą odebrać domenę by mieć pewność, że więcej na tej łudząco podobnej domenie nic takiego się nie pojawi.

A jakie mają gwarancje, że tak się stanie skoro już raz miało to miejsce ?

Żadnych.

Więc wolą dmuchać na zimne w trosce się o swój tyłek vel stołek.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadowala w sensie usuniecia tresci, nie zadowla w sensie istenia domeny podobnej a nie ze cos moze sie pojawic.

 

Bez przesady nie zamiescielem tam nic niezgodnego z prawem a zwykle, dosptene publicznie informacje - to co walkuje sie na tysiacach portali, w gabientach, przychodniach itd. To była zwykła zapleczówka, wiec nawet nie zawracalem sobie glowy aby robic tam cos zlosliwie czy specjalnie. Nie jestem kretynem aby walczyc z nfz piszac brednie i ich prowokujac tak jak niektorzy tu sugerują.

 

Takich domen mam tysiące i nigdy nie było problemu bo pisalem tresci tematyczne tak by mozna bylo oprocz swl zamieszczac linki wlasne.

 

Szanowny Panie.

 

Bardzo dziękujemy za szybką reakcję i usunięcie ze strony internetowej www.nfz.bialystok.pl treści i praw należących do Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Jedną jeszcze sprawą, o której przypominamy jest konieczność wyrejestrowania domeny z nazwą skrótu NFZ - jednoznacznie rozpoznawalnego w odbiorze społecznym jako skrót Narodowego Funduszu Zdrowia, a ponadto domena www.nfz.bialystok.pl jest zbyt podobna do domeny Podlaskiego Oddziału NFZ www.nfz-bialystok.pl i może wprowadzać internautów w błąd, że chodzi w tym przypadku o stronę internetową Narodowego Funduszu Zdrowia - Podlaski Oddział Wojewódzki w Białymstoku.

 

Liczymy na pozytywną reakcję i poinformowanie nas o sposobie załatwienia sprawy w zakresie wyczerpującym treść wezwania Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

 

Wiec nawet gdybym mial ja pusta to bylo by to samo bo sam fakt podobienstwa drazni NFZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest konieczność wyrejestrowania domeny

Autor maila jest śmieszny, dlatego też jego roszczenia traktowałbym równie niepoważnie.

 

A teraz jeszcze śmieszniejsze. :)

 

Liczymy na pozytywną reakcję i poinformowanie nas o sposobie załatwienia sprawy w zakresie wyczerpującym treść wezwania Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

A Prezes Jacek Paszkiewicz na to: zlikwiduję Narodowy Fundusz Zdrowia

 

Możesz być dumny - Prezes Paszkiewicz likwidację NFZ zaczął od likwidacji Twojej domeny. Buahaha. :) :)

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedługo się dowiemy ile ludzi myli "podobną" domenę nfzbialystok.pl z oryginałem nfz-bialystok.pl

 

Poświęciłem 2 zł dla dobra ogółu :-)

Straszna ilość ;) 29!

 

Dziś wieczorem spadnie z testów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nie odpuścił tej domeny i nawet informacji które były na początku bym nie likwidował ( pochodzę z Kurpi, a to podobno tak jak Ślązacy uparta nacja ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×