Jump to content
heden.pl

Dopalacz.pl

  

71 members have voted

  1. 1. Domenę wyceniam na:

    • 0 - reg fee
      11
    • < 100 zł
      5
    • 100 - 500 zł
      11
    • 500 - 1000 zł
      17
    • 1000 - 3000 zł
      13
    • 3000 - 5000 zł
      11
    • 5000 - 10000 zł
      2
    • > 10000 zł
      1


Recommended Posts

Jak Ty to wyliczyłeś? :ph34r:

 

Podałem przybliżony koszt "pozyskania" domeny :rolleyes: Oczywiście nadal mam 9 opcji na domeny, które w tym czasie nie spadły.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dobrze policzyłeś. Koszt wydany na opcje (total) dzielisz przez ilość spadów - wychodzi koszt nabycia jednej domeny.

Należy dodać, że biorę pod uwagę jeden cykl opcyjny a takich cykli jest 3 (3 lata).

W efekcie więc kilku lat koszty za uzyskanie domeny mogą spadać natomiast ceny uzyskane ze sprzedaży domen mogą rosnąć.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, dobrze policzyłeś. Koszt wydany na opcje (total) dzielisz przez ilość spadów - wychodzi koszt nabycia jednej domeny.

Należy dodać, że biorę pod uwagę jeden cykl opcyjny a takich cykli jest 3 (3 lata).

W efekcie więc kilku lat koszty za uzyskanie domeny mogą spadać natomiast ceny uzyskane ze sprzedaży domen mogą rosnąć.

A moim zdaniem jeśli uważasz, że spada 1 na 10 opcji to źle to policzyłeś.

10 opcji po 32zł to koszt = 320zł - Rejestrujesz natomiast tylko tą jedną, która spadnie czyli 320 + 15 =335zł.

 

EDIT maryuse (poniżej) : Rząd wielkości faktycznie xxx, ale wyliczenie było podane dokładnie czyli 470zł przy 10% spadów, a to nie jest zgodne z prawdą :rolleyes:

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem jeśli uważasz, że spada 1 na 10 opcji to źle to policzyłeś.

10 opcji po 32zł to koszt = 320zł - Rejestrujesz natomiast tylko tą jedną, która spadnie czyli 320 + 15 =335zł.

hedenowi chodzi o rząd wielkości: czy jest to xxx/domenę czy x.xxx/domenę :rolleyes:

Mniejsza o te grosze

Share this post


Link to post
Share on other sites
10% skutecznosci z opcji to chyba sporo - gratulacje

Myślę, że każdy chciałby mieć taką skuteczność :rolleyes:

 

BTW,

 

# funsklep.pl

 

# funshops.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem jeśli uważasz, że spada 1 na 10 opcji to źle to policzyłeś.

10 opcji po 32zł to koszt = 320zł - Rejestrujesz natomiast tylko tą jedną, która spadnie czyli 320 + 15 =335zł.

 

Też się w międzyczasie zorientowałem. Masz rację. Dodałem do kosztu opcji koszt rejestracji i całość pomnożyłem razy 10. Powinno być koszt opcji razy 10 + koszt rejestracji. Czyli ~320 + 15 dokładnie jak napisałeś. Chodziło mi o rząd wielkości niemniej różnica i tak wyszła z tego spora. Bo w końcu 335 to dużo mniej niż 470 :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w panoramie mówili o dopalaczach. Wypowiadał się też rzecznik dopalacze.com.

 

Ogólnie sprowadzało się to do tego jakie to dopalacze nie są złe, że trzeba te sklepy pozamykać i zabronić handlu "dopalaczami".

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś w panoramie mówili o dopalaczach. Wypowiadał się też rzecznik dopalacze.com.

 

Ogólnie sprowadzało się to do tego jakie to dopalacze nie są złe, że trzeba te sklepy pozamykać i zabronić handlu "dopalaczami".

 

Pomimo posiadanej domeny jestem absolutnie ZA.

Sorki ale gość jest smieszny opowiadając w kółko wyuczoną formułkę, że środki te służa celom kolekcjonerskim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomimo posiadanej domeny jestem absolutnie ZA.

Sorki ale gość jest smieszny opowiadając w kółko wyuczoną formułkę, że środki te służa celom kolekcjonerskim

Ja nie widziałem tego programu, ale na razie Heden jesteś kolekcjonerem.

Mam nadzieję, że nie liczysz na odsprzedanie domeny, tylko dołączenie jej do zbiory.pl :)

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomimo posiadanej domeny jestem absolutnie ZA.

Sorki ale gość jest smieszny opowiadając w kółko wyuczoną formułkę, że środki te służa celom kolekcjonerskim

Faktycznie, może idiotycznie takie tłumaczenie brzmi. Co do zabronienia handlu nimi.. Narkotyki są zabronione a kto chce ma do nich dostęp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że nie liczysz na odsprzedanie domeny, tylko dołączenie jej do zbiory.pl :)

 

Zbiory.pl :)

 

I na razie na pewno nie będzie na sprzedaż. Mogło się o tym przekonać kilka osób, które wysłały wczoraj zapytania i oferty. ;)

Bardziej widziałbym pod nią jakiś serwis dla miłośników nitro.

 

Wracając do "dopalaczy" to mam nadzieję, że nikogo tu nie obrażę ale trzeba być debilem aby dobrowolnie fundować sobie takie przeżycia jak te opisane w artykule przytoczonym przez przemowild:

 

 

http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,613...__Chwilowo.html

 

Efektami ubocznymi mogą być m.in. drgawki, uczucie zagubienia, a nawet psychoza.

 

Dla tych co nie wiedzą drgawki wg wikipedii:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Drgawki

 

W czasie konwulsji chory jest zazwyczaj nieprzytomny, czasami występują przerwy w oddychaniu, zdarzają się wymioty. Chociaż obecność drgawek wygląda groźnie, to samoistne drgawki stosunkowo rzadko zagrażają życiu. Poważne ryzyko wiąże się z możliwością powstania niedrożności dróg oddechowych i doznania przez chorego urazu podczas napadu. Czas trwania drgawek może być różny – zazwyczaj nie przekracza 5 minut...

 

...

Bezpośrednio po wystąpieniu drgawek chory może być nieprzytomny, gdy odzyska przytomność jest zwykle wyczerpany i zapada w sen.

 

Niemniej mamy swobodę działalności gospodarczej więc w pewien sposób wykorzystując luki działają legalnie. Myślę, że sprzedaży takich środków nie uniknięmy więc jeśli nie ma mozliwości wyeliminowania to powinna być lepsza kontrola np. wieku osób którym się to sprzedaje.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak Heden, wszystkim trzeba wierzyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A za razem ich sprawdzać i kontrolować. :)

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak Heden, wszystkim trzeba wierzyć.

 

A za razem ich sprawdzać i kontrolować. :)

 

Mówisz i masz

 

Jak nie sanepid, to budowlańcy

 

Inspektor budowlany zamknął sklep z "dopalaczami"

 

Ciekawe, czy jak już totalnie zniszcza tych od Dopalacze.com, to czy ceny takich domen spadną (nikt nie bedzie sie chcial tym parać) czy wzrosną (wiadomo, zakazany owoc smakuje jeszcze lepiej, handlarze przejda do sieci, beda potrzebowali domeny, a sprzedawac beda z jakiejs PapuiNowej Gwinei, skoro nie moga u nas legalnie) :)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak zamkną dopalacze.com to kto zainteresuje się moją domeną Psychotropy.pl ;P liczyłem właśnie na nich :)

Edited by Domenik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo takie sprawy w Polsce załatwia się poprzez dopalacz w kopercie :lol:

Bez przesady, to stare czasy. :D

Teraz można nabyć okazyjnie dużą DZIAŁKĘ budowlaną. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×