Jump to content
rozwell

Microsoft chce opatentować model opłat za korzystanie z komputerów

Recommended Posts

Koleny krok do pelnej inwigilacji.

Ale starczy poczekać kilka dni lub tygodni na cracka i już będziemy mieli wydajnego kompa w niskiej cenie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, ale nie wszyscy producenci na to pójdą. I może wreszcie ludzie dostrzegą, że jest coś takiego jak Linux i jest równie dobre :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh jak im się uda to interes tej ery :P

Inaczej:

Ja wpadam na pomysł, żeby każdy kto korzysta ze stałego łącza płacił hmm powiedźmy 4 PLN za godzinę użytkowania. Wystarczy zebrać xx argumentów (bo bo się łącza obciążają, trzeba konserwować przewody, serwery wymienić)i śmiało mogę z tym startować. I interes gwarantowany jak przejdzie :P

Ale z całym szacunkiem to jest k**** śmieszne ;)

Idioci z microsoftu po prostu szukają nowego, dużego źródła dochodu i nic więcej :P

Co z tego, że komp będzie kosztować powiedzmy 2-3 $ skoro jest drogi abonament ( poczytajcie arta do którego dał wam linka rozwell)?

Przecież to kpina. Mam dwa kompy z tego jeden włączony prawie całą dobę, drugi kilka godzin dziennie/tygodniowo. Za prąd płacę, za neta też.

Ale czemu mam komuś płacić za nic :P

Ew można zrobić starego jarego składaka, bez tych "urządzeń" do naliczania i bez ich walonej Windy w której też będzie aplikacja do naliczania.

Ja korzystam tylko dlatego z tego g***, bo czasami wieczorem gram i Winda Vista obsługuje DX10 i 11 a na linuxie też da się pograć ale nie ma tej efektywności - za to tam pracuję ;)

Moim zdaniem to nie przejdzie a jak nawet to jakiś megagigaterabajtyczny apel się zrobi do producentów gier, żeby olali to Windowsowe okienko i zaczęli no może nie na Apple bo to kosztuje ale na jakąś stabilną dystrybucję linuxa robić gry - a może napiszą taką, dedykowaną specjalnie dla graczy :P Wtedy cała idea microshitu padnie, gracze na tą dystrybucje a reszta ludzi linux, Apple i bye bye microshit :P

Pffff tak pod wpływem emocji to napisałem chyba dobrą idee zagłady microsoftu ;)

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co z tego, że komp będzie kosztować powiedzmy 2-3 $ skoro jest drogi abonament ( poczytajcie arta do którego dał wam linka rozwell)?

ale tam nic nie ma o abonamencie tylko o płaceniu za godziny, więc jakby tak było to starczy scrakować lub wywalić ten program odpowiedzialny za naliczanie kasy i mamy normalnego kompa

Share this post


Link to post
Share on other sites
microsoft raczej nigdy nie polegnie :P

Moim zdaniem to M$ już jest zagrożony i zniknięcie lub marginalizacja możliwa jest w ciągu najbliższych 10 lat.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale tam nic nie ma o abonamencie tylko o płaceniu za godziny, więc jakby tak było to starczy scrakować lub wywalić ten program odpowiedzialny za naliczanie kasy i mamy normalnego kompa

Tego nie da się usunąć, bo to będzie zapewne wbudowane w system. Zanim wyjdzie to jest testowane xxxx godzin przez xxxx ludzi, poprawiane, łatane itd.

Na całe szczęście jak każdy inny produkt microfostu to i crackną :P

 

Moim zdaniem to M$ już jest zagrożony i zniknięcie lub marginalizacja możliwa jest w ciągu najbliższych 10 lat.

 

DD

Zgadzam się i mam taką nadzieję :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tego nie da się usunąć, bo to będzie zapewne wbudowane w system. Zanim wyjdzie to jest testowane xxxx godzin przez xxxx ludzi, poprawiane, łatane itd.

No wiesz nie takie rzeczy ludzie crackuja ;) Pozatym system zawsze można zainstalować inny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wiesz nie takie rzeczy ludzie crackuja ;) Pozatym system zawsze można zainstalować inny ;)

No tak cholera niech tylko zaczną robić gry na te "inne" systemy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak cholera niech tylko zaczną robić gry na te "inne" systemy ;)

 

odpowiednie urzedy nie sa w stanie poradzic sobie ze sciaganiem abonamentu radiowo-telewizyjnego, a ci by chcieli uruchomic taka sama niewydajna windowsy machine sciagalnosci abonamentu komputerowego... z pomyslu mozna by sie posmiac, gdyby byl to 1 kwietnia, ale dzis jest jedynie zalosny. Lepiej niech MS obnizy ceny swojego oprogramowania i zaprzestanie praktyk monopolistycznych i usunie w ogole IE ze swojej oferty. Moze wtedy ktos lepiej spojrzy na soft tej firmy ;)

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że ten problem nas nie dotyczy.

 

Sama idea była by dobra dla tych, którzy maja bardzo zróżnicowane zapotrzebowanie na moc obliczniową i raczej nie dotyczy pojedynczych Kowalskich w każdym razie nie na samym początku funkcjonowania tej platformy.

 

Cel szczytny, ale nie pod wodzą Billa.

 

Poza tym podstawowa sprawa to dobre połączenie z internetem i jakieś standardy, a na to pewnie poczekamy z dekadę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak cholera niech tylko zaczną robić gry na te "inne" systemy :)

no przecież wszystkie nowe gry działaja na xp i viscie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mając na myśli "inne" systemy miałem na myśli systemy głównie linuxowe/unixowe.

Ale jak wcześniej napisałem nie są to dobre systemy do gier bo nie ma jednej stabilnej, dlatego też napisałem, że wypada zrobić system dedykowany dla gier ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://webhosting.pl/Microsoft.chce.opaten...ie.z.komputerow

 

Co Wy na to ? Ciekawe rozwiązanie dla osób niewymagających dużo od komputera. Jednak dla mnie nietrafione rozwiązanie.

 

Może się to obrócić przeciwko nim. Ciekawe co zrobi wtedy Apple?

A swoją drogą już widzę oczami wyobraźnie reklamy "Metered Pay-As-You-Go Computing Experience" tylko u nas sekundowe naliczanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mając na myśli "inne" systemy miałem na myśli systemy głównie linuxowe/unixowe.

no właśnie, czyli dobrze zrozumiałem, to co mi mówisz że mam czytać ze zrozumieniem? Ale pomysł z systemem tylko do gier jest niezły. Dziwne, że nikt na to jeszcze nie wpadł, żeby zrobić system maksymalnie uproszczony tylko do gier. Wtedy było by takie połączenie konsoli z kompem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×