Jump to content
Alex

Polskie domeny .TV

Recommended Posts

Z tego co donoszą biura marketingowe, oglądalność TV w internecie wzrasta z miesiaca na miesiąc.

Interia otworzyła juz swój serwis TV tak jak i pare innych portali.

 

Jak oceniacie przyszłość .TV w Polsce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

o2.pl tez ma jakis portal z programem TV pod domeną .tv i jesze jeden jest znany serwis z .tv ale nie pamiętam jaki:D Tych mniejszych jest sporo.

Nie sądzę, żeby w najbliższych latach powstalo kilkadziesiat serwisow (większych których administratorów stać na kupno domeny za konkretne pieniądze) pod takimi tld więc małe są szanse aby ktoś odkupił taki adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no i niespodzianka, dowiedziałem się własnie z TVN ze Onet startuje dziś swoją nową platformę TV w internecie ONET.TV

 

W USA domeny .TV sprzedaja się lawinowo, ale miło ze w Polce powoli zaczyna sie coś dziać w tym temacie :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
no i niespodzianka, dowiedziałem się własnie z TVN ze Onet startuje dziś swoją nową platformę TV w internecie ONET.TV

 

W USA domeny .TV sprzedaja się lawinowo, ale miło ze w Polce powoli zaczyna sie coś dziać w tym temacie :(

 

Onet swoją domenę zarejestrował już w 2002 roku, podobnie jak inni właściciele domen którzy zabezpieczali swoje prawa już wcześniej. Domeny TV byłyby o wiele popularniejsze już dawno gdyby nie praktycznie brak ich promocji aż do maja tego roku, kiedy to uruchomiono w USA mnóstwo dodatków do serwisów społecznościowych umieszczonych właśnie pod tymi domenami (na razie tylko po angielsku).

 

A zobaczcie chociażby na vivapolska.tv, podroze.tv, lechpoznan.tv, rmf.tv, bankier.tv, kadry.tv. Nawet już można spotkać pierwsze polskie domeny IDN z końcówką .TV. Wadą (a może właśnie zaletą?) tych domen jest to, że są droższe od innych, co wymaga lepszego przemyślenia pomysłu na domenę, zanim się za nią zapłaci. Całkiem sporo ciekawych nazw jest więc wolnych dla ludzi z pomysłami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem że gość mi zaimponował bo nie dość że rejestruje .TV to jeszcze niektóre w opcjach IDN.

Nie wiem jaki ma budget na trzymanie tych domen ale żeby uzyskać takie ceny to musi na nich "siedziec" co najmniej 2-3 lata.

A odnowa trochę kosztuje.

 

Tak czy inaczej jedna domena powinna mu zapłacic za wszystko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×