Jump to content
Humphrey

3.com.pl, apteka24.pl, gazeta24.pl, taniocha.pl

Recommended Posts

Witam,

 

jestem ciekawy waszej opini i wyceny kilku moich domen, które skupowałem jakiś czas temu.

 

3.com.pl

 

apteka24.pl

 

gazeta24.pl

 

taniocha.pl

 

Będę wdzięczny za komentarze.

Edited by Humphrey
edycja tytułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najlepsza to apteka24.pl wartość trudno ocenić ale powyżej 1k

Z gazeta24.pl uważaj na Agorę ;)

 

 

#leczenie24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie najlepsza to apteka24.pl wartość trudno ocenić ale powyżej 1k

Z gazeta24.pl uważaj na Agorę ;)

 

 

#leczenie24.pl

 

 

Z Agorą nie ma problemu bo gazeta to nazwa własna inaczej mówiąc generyk. Ok rok temu napisali, że są zainteresowani odkupieniem ale nie podjąłem dialogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem apteka24.pl gdzieś w granicach 1-2 k domena 3.com.pl też powinna być trochę warta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

apteka24.pl - poniżej 5k nawet bym nie odpowiadał, chociaż nie zdziwię się jak weźmiesz niskie xx.xxx

gazeta24.pl - jw. tyle że x2:)

Edited by Azel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z Agorą nie ma problemu bo gazeta to nazwa własna inaczej mówiąc generyk. Ok rok temu napisali, że są zainteresowani odkupieniem ale nie podjąłem dialogu.

 

no to generalnie zrobiłeś błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmniej warta moim zdaniem 3.com.pl - prawie nic.

 

taniocha.pl - 1-2 tys. PLN

 

gazeta24.pl - do 10k PLN

 

apteka24.pl 10-40k PLN

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie sie podoba taniocha.pl bardziej niz gazeta24.

Nazwa "taniocha" jest "fajna", ale ma zbyt pejoratywne znaczenie w mojej opinii.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byc moze, ale ten zwrot zna kazdy Polak. Mocna domena...

 

Wracajac do gazeta24, to gorsza od dziennik24, ktory kupic mozna bylo cos w okolicach 2K.

 

 

*wiadomoscilokalne.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

jestem ciekawy waszej opini i wyceny kilku moich domen, które skupowałem jakiś czas temu.

 

3.com.pl

 

apteka24.pl

 

gazeta24.pl

 

taniocha.pl

 

Będę wdzięczny za komentarze.

 

 

Już od jakiegoś czasu domeny .....24.pl zyskują na wartości i to sporo. Gdzie nie popatrze to reklama strony wiadomosci24.pl albo intimissimi :)

dobra inwestycja

 

#mobilni24.pl

#leczenie24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
apteka24.pl 10-40k PLN

 

NA TV Biznes było kiedyś porównanie kosztów prowadzenia apteki i prowadzenia apteki+internetowej apteki. Ogólnie miesięczne koszty z apteką online były o ok. 80K wyższe (sklep, dodatkowy towar, reklama) niż bez wersji internetowej, ale przychody zwiększały się o ok. 200 000 zł.

Mówię o kosztach miesięcznych. Miesięczny koszt prowadzenia apteki to ok 600 000zł. Dzięki domenie apteka24.pl serwis byłby bardzo rozpoznawalny i łatwy do zapamiętania. Dlatego 10-40k to według mnie kwota jaką apteka może wydać i to bez większego mrugnięcia okiem. Może i domena nie zostanie sprzedana od ręki, ale warto w tym wypadku poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miesięczny koszt prowadzenia apteki to ok 600 000zł.

600k miesięcznie? :) coś mi się nie wydaje

 

apteka24.pl i gazeta24.pl świetne domeny warte górne xxxx lub nawet xxxxx w zależności od potencjalnego kupującego.

1.com.pl - moim zdaniem xx max, taniocha.pl xxx - ciężko sobie coś wyobrazić bardzo komercyjnego na tych domenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
600k miesięcznie? :) coś mi się nie wydaje

 

apteka24.pl i gazeta24.pl świetne domeny warte górne xxxx lub nawet xxxxx w zależności od potencjalnego kupującego.

1.com.pl - moim zdaniem xx max, taniocha.pl xxx - ciężko sobie coś wyobrazić bardzo komercyjnego na tych domenach.

 

początkowo pozostawiłem to bez komentarza, również nie wydaje mi się aby ta kwota była aż tak wielka. Co innego jeśli chodzi o sieć aptek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finalizuję właśnie sprzedaż domeny pewnej aptece, cena mnie satysfakcjonuje. Jednak z doświadczeń z aptekami wiem, że nie łatwo jest sprzedać im domenę, za dobre pieniądze.

Apteka24.pl, to może być marka sama w sobie. Bardzo przyzwoita domena, nie sprzedawaj tanio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do tych kosztów za prowadzenie apteki to chyba komuś się pomyliło, raczej to nie możliwe.... Dla jednej apteki to koszta są o wiele niższe niż 600k nie wiem dokładnie ile ale na pewno nie są takie duże....

Share this post


Link to post
Share on other sites
początkowo pozostawiłem to bez komentarza, również nie wydaje mi się aby ta kwota była aż tak wielka. Co innego jeśli chodzi o sieć aptek..

 

Dobrze, załóżmy, że źle podali/ja źle zapamiętałem (dane faktycznie wydają się przesadzone i obstawiałbym jednak na moją pomyłkę) w każdym razie okazuje się, że średnio w aptece klient zostawia 30 zł. To i tak daje spory miesięczny przychód, a apteka online, to dodatkowy przychód przy minimalnych kosztach dodatkowych. Jeżeli nawet mówimy o kwotach o rząd wielkości mniejszych, to miesięczny zarobek i tak jest imponujący. Przy adresie apteka24.pl można nawet założyć, że apteka online byłaby głównym źródłem przychodów.

 

Głowę dałbym sobie uciąć, że sumy prowadzenia apteki były kosmiczne i mnie bardzo zdziwiły. Ale na spokojnie licząc, to nie może być 600 000 zł :-)

 

Firma, która będzie chciała stworzyć profesjonalną aptekę internetową kupi apteka24.pl za xx xxx, bo będzie to dla nich inwestycja. Ja też ostatnio kupiłem domenę za większą kwotę niż uzyskałaby pewni ona na dropped, ale cóż... nie miałem wyjścia, musiałem mieć ten adres i mam nadzieję, że serwis na owej domenie postawiony da mi jeszcze zarobić :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zalezy gdzie funkcjonuje apteka.

 

nad morzem w miejscowości turystycznej np. u mnie, apteki mają obrót dzienny w granicach 40-50 tyś złotych, wiem bo dowoziłem im towar z Torfarmu ;)

 

oczywiście po sezonie apteka zarabia o wiele mnie, jednak to co wyhandluje w sezonie jest jak zarobki 2 letnie zwykłej apteki ;)

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites
zalezy gdzie funkcjonuje apteka.

 

nad morzem w miejscowości turystycznej np. u mnie, apteki mają obrót dzienny w granicach 40-50 tyś złotych, wiem bo dowoziłem im towar z Torfarmu ;)

 

oczywiście po sezonie apteka zarabia o wiele mnie, jednak to co wyhandluje w sezonie jest jak zarobki 2 letnie zwykłej apteki ;)

 

ej Archeolog nie widzisz ze rozmowa toczy sie w watku apteka24.pl a Ty wykopales jakies starocie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ej Archeolog nie widzisz ze rozmowa toczy sie w watku apteka24.pl a Ty wykopales jakies starocie ;)

 

 

przeoczenie ;) nie katujcie.

 

ps. wiadomo coś o gazeta24.pl ?

 

sprzedana czy nadal autor tematu ją trzyma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×