Jump to content
Bert

Kod authinfo - przekręty

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie, czy jeżeli ktoś pozna kod authinfo domeny, może ją sobie przenieść gdzie chce i automatycznie domena zmienia dane właściciela ?

Czy dane właściciela, są w NASK'u i się nie zmieniają i nawet gdyby doszło do jakiegoś oszustwa, wykradania kodów, NASK odda domenę prawnemu właścicielowi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a dokładniej...aby domena zmieniła właściciela konieczny jest kod authinfo oraz kliknięcie w link potwierdzający transfer domeny. Link ten jest wysyłany przez automat z bazy whois na adres email podany podczas rejestracji domeny.

Czyli aby "ukraść" domenę nie wystarczy wejść w posiadanie kodów authinfo, trzeba mieć jednocześnie dostęp do skrzynki mailowej właściciela domeny.

 

Łatwo zatem namierzyć ewentualnego winowajcę i dochodzić swoich praw do domeny.

Edited by TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Authinfo umozliwia wytransferowanie domeny do innego rejestratratora lecz zazwyczaj nie powoduje cesjii wlascicieli - co innego np. w Dropped - gdy transferujemy tam domene od razu zmieniaja sie wlasciciele bez zbednych papierkow itd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Authinfo umozliwia wytransferowanie domeny do innego rejestratratora lecz zazwyczaj nie powoduje cesjii wlascicieli - co innego np. w Dropped - gdy transferujemy tam domene od razu zmieniaja sie wlasciciele bez zbednych papierkow itd :)

Ostatnio sprzedałem pewną domenę przy pomocy kodu authinfo... wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że nabywca przeniósł ją do NetArt.

Na czym polega problem? Dane abonenta nie uległy zmianie..... teraz prawdopodobnie czeka mnie droga przez mękę - cesja w Nazwa.pl.

Skoro authinfo umożliwia transfer domeny do innego rejestratora, to dlaczego w takim razie dane nie mogą ulec zmianie...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio sprzedałem pewną domenę przy pomocy kodu authinfo... wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że nabywca przeniósł ją do NetArt.

Na czym polega problem? Dane abonenta nie uległy zmianie..... teraz prawdopodobnie czeka mnie droga przez mękę - cesja w Nazwa.pl.

Skoro authinfo umożliwia transfer domeny do innego rejestratora, to dlaczego w takim razie dane nie mogą ulec zmianie...:)

 

Zasady NASK. Przy transferze domeny rejestrator ma obowiązek przypisać ją do nowego kontaktu o danych identycznych ze starym. Cesja jest osobną sprawą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasady NASK. Przy transferze domeny rejestrator ma obowiązek przypisać ją do nowego kontaktu o danych identycznych ze starym. Cesja jest osobną sprawą.

No tak, mój błąd, dzięki PB... dura lex sed lex

Ale w takim razie informacje zawarte w pomocy dropped.pl zawierają pewne uchybienia...

 

Aby przeprowadzić cesję domeny na innego abonenta, należy wykonać następujące czynności:

(...)Jeśli domena ma być przeniesiona do innego rejestratora niż Dropped.pl, należy pobrać kod AuthInfo i przekazać nowemu abonentowi. Kod AuthInfo jest to kod upoważniający do dokonywania zmian w danych domeny, między innymi do przeniesienia domeny między rejestratorami.Aby pobrać kod AuthInfo, wystarczy przejść na stronę Lista domen zarejestrowanych i kliknąć odnośnik AuthInfo przy wskazanej domenie.

 

Do wykonania cesji domeny nie są potrzebne żadne papierowe dokumenty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że nabywca przeniósł ją do NetArt.

 

jak zawsze wspaniała firma.....ile razy mam coś z nimi wspólnego, to zawsze jakieś cyrki, papierki....

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak zawsze wspaniała firma.....ile razy mam coś z nimi wspólnego, to zawsze jakieś cyrki, papierki....

 

 

M

 

ja jutro musze iść na pocztę po papierki z netart (ciekawi mnie jaka będzie standardowo kolejka)

 

ile łatwiej jest jak kod authinfo masz w panelu np. w az - bez biurokracji pocztowej

 

w net art chyba już nic nie przedłóże - nie sznują mojego czasu - i jeszcze te ceny odnowień

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi NetArt odpowiada tylko dla domen które mają dużą wartość.

Dla tych mniej wartościowych to dropped :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi NetArt odpowiada tylko dla domen które mają dużą wartość.

Dla tych mniej wartościowych to dropped :D

 

nie rozumiem wypowiedzi - różnica między dropped a netart

mówisz o tym ze w netart trzymasz lepsze domeny czy tylko wtedy kontaktuja sie z toba

Edited by wieju

Share this post


Link to post
Share on other sites

wieju,

 

NetArt.pl - Nie wyniesiesz stamtąd domen nawet jeśli będziesz chciał (lub po wielu utrudnieniach), a więc jeśli nie będziesz chciał, to tym bardziej nie jest to możliwe, bo jest mnóstwo upierdliwych form weryfikacji. Przez to trzymając tu wartościowe domeny można być raczej spokojnym o to, że stamtąd nie uciekną. Nawet w razie dostania się przez kogoś do panelu większych problemów nie narobi (bo panel jest również ubogi w funkcje). Tu działa zasada "Zakopiesz komórkę, to nikt Ci jej nie ukradnie. Ale i Ty nie zadzwonisz.".

 

Z Dropped.pl natomiast wynieść można bardzo łatwo. Czasami aż za łatwo ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×