Jump to content
rejestrator

domena youtube.pl była prywatna teraz ma ja youtube

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu wchodziłem na youtube.pl i widziałem tam parking w sedo potem info że na sprzedaż potem

jakies informacje że może coś tu będzie może nie

 

wszedłem z ciekawości ostatnio i domena była skierowana na pl.youtube.com

czy oni odkupili czy koles musial oddac?

ktoś coś wie na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co ja słyszałem, to domena poszła za darmo ;)

 

A moze moglbys lekko rozwinac temat bo wielce ciekawy ? Czyli mowisz ze oddali za darmo i nic nie doplacil ??? SZOK !! Tylko grzecznie sie uklonik i podkuliwszy ogonek wrocil do swojej piaskownicy ;)? To i tak mieli fart

Dziwie sie ze wogole sa tacy co rejestruja tego typu domeny ! Nie wiem na co licza ?Znaczy wiem... oczami wyobrazni widza co sobe kupia jak sprzedadza te domene .Mysla juz nawet w ktora walizke zmiesci ta kasa i czy aby ta bronzowa duza torba, co maja na kolonie, nie jest za mala ;)

Nie majac mocno przygotowanych "fundamentow prawnych " to glupota w najczystrzej postaci i dziecinada .Ale to sie dopiero ksztaltuje, pewna wiedza i swiadomosc w narodzie ktory gdzie sie miala nauczyc co to jest prawo wlasnosci, znak towarowy, utwor itd .Powiem szczerze, ze jak czasmia widze przyglupow bo inaczej sie tego nie da okreslic, ktorzy nie dosc ze wystawiaja na sprzedaz domeny typu HannaGronkiewiczWaltz.pl lub co gorsza harrods.pl uzywajac w dodatku loga firmy !Lub wystawiaja na sprzedaz domeny innych wielkich firm o wielkiej histori to mnie az skreca ! Kiedys mnie to smieszylo a teraz jestm zadowolony bowiem jak na wlasnej skorze sie przkonaja o fakcie ktorego do tej pory nie znali ze w jest inaczej to moze to ich troche nauczy.A ten fakt jest taki, ze duze firmy/korporacje nie palca kasy tylko ida na wojne .Wydadza na prawnikow ( ktorych i tak oplacaja ryczaltem ) tyle ze nie jeden za 1/10 tej kasy bylby wszystkie domeny.Ale duze firmy wola wydac np. 100-200 tys zl na warunki polskie a nie odkupic domeny. Czy moze ktos z was zna sytuacje, ze naprawde duza znana i renomowana firma odkupila domene bedaca jej nazwa lub jej trademarkiem? Nie mowie tu o zbieznosci domen generycznych typu orange.pl ale o typowych nazawach firm lub trademarkow jak chocby takich jak youtube ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
widze ze nastepny ekspert prawny jesli chodzi o cybersquatting. brakowalo mi tego odkad michal sie wypisal hehehehe

 

hehe

Widze, ze to nie jedyna rzecz jakiej ci brakuje ;)

Tlumaczne tekstow do filmow tez nie jest niczym zlym prawda a nawet to cos pozytecznego ??

Lepper tez sie dziwil i smial z faktu, ze mozna zgwalcic prostytutke .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwie sie ze wogole sa tacy co rejestruja tego typu domeny ! Nie wiem na co licza.

Min na ruch rzędu kilku tysięcy u dziennie co przekłada się na kase z parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Czyli co, skoro "youtube" był zarejestrowany wcześniej, to po rejestracji "youtube.pl" można by go było swobodnie używać? Myslicie, że taki wniosek zostałby rozpatrzony pomyślnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Min na ruch rzędu kilku tysięcy u dziennie co przekłada się na kase z parkingu.

 

No wlasnie tak nie jeste ale zaraz kolega jaspersen bedzie mi wyjezdzal z tekstem typu kolejny "expert od cybersquattingu"

Rejestracja zanku towarowego jest TYLKO jednym z elementow "obrony "pozycji .Nie jest calkowitym panaceum i warunkiem po spelnieniu ktorego juz nktk nic nie moze zrobic .To jest mit w takim pojmowaniu rzeczywistosci!

OK inaczej zapytam zeby miec argument na tego typu przypadek . Dlaczego abonent domeny microsoft.pl przegral proces cywilny w sadzie powszechnym .A dodam tylko ze posiadal ochrone w postaci ZAREJESTROWANEGO zanku slowno-graficznego .Podkreslam zarejestrowanego nie zgloszonego !

Wyrok prawomocny odszkodowania zasadzonie z komorniczym nakazem zaplaty .To tyle !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry oczywiscie moja odpowiedz dotyczyla stwierdzenia kolegi Saint ktory napisal ze :

łatwo mozna bylo zalatwic sprawe rejestrujac znak towarowy youtube.pl i by mogli tylko placic .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedys mnie to smieszylo a teraz jestm zadowolony
juz widze jak zacierasz raczki jak komus zabiora domene. pewnie chetnie bys wsadzal do kryminalu za jazde tramwajem na gape a w podstawowce siedziales w pierwszej lawce i skarzyles pani jak ktos sciaga.

 

Ale duze firmy wola wydac np. 100-200 tys zl na warunki polskie a nie odkupic domeny.

 

skad wziales te kwoty? ze swojego rozleglego doswiadczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwie sie ze wogole sa tacy co rejestruja tego typu domeny ! Nie wiem na co licza ?Znaczy wiem... oczami wyobrazni widza co sobe kupia jak sprzedadza te domene .Mysla juz nawet w ktora walizke zmiesci ta kasa i czy aby ta bronzowa duza torba, co maja na kolonie, nie jest za mala laugh.gif

 

Gdyby była wolna na pewno bym ją zarejestrował. Pewnie Ty też...

Share this post


Link to post
Share on other sites
juz widze jak zacierasz raczki jak komus zabiora domene. pewnie chetnie bys wsadzal do kryminalu za jazde tramwajem na gape a w podstawowce siedziales w pierwszej lawce i skarzyles pani jak ktos sciaga.

skad wziales te kwoty? ze swojego rozleglego doswiadczenia?

 

Widzisz tak to zawsze jest ze jak sie nie ma argumentow to sie kaszlke a tym mocniej i obraza sie ludzi im dalej .

To taka przypadlosc leszczy ktora sie leczy szybko w konfrontacji w cztery oczy .

A co do doswiadczenie mojego to oczywiscie nie mam

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak to kiedys ktos powiedzial na forum to jest moj ostatni post w tym temacie:) bo zaraz zaczna sie bluzgi i wyzwiska a admini i tak potem zedytuja

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak to kiedys ktos powiedzial na forum to jest moj ostatni post w tym temacie:) bo zaraz zaczna sie bluzgi i wyzwiska a admini i tak potem zedytuja

 

 

Nie zamierzam nikomu bluzgac i z reguly jestm dosc opanowany ale nie moge pozwolic zeby ktos mi wrzucal publicznie od kapusiow i cos tam jeszcze .

Wszyscy ktorzy nie maja na codzien doczynienia z domenami w szeroko pojetym zakresie czyli nie rejestruja, kupuja, sprzedaja, parkuja, dzierzawia, na temat takich ludzi jak my maja wiekszosci zdanie, ze jestesmy zlodziejami !.A to walsnie dlatego ze sami godzimy sie na cwaniactwo !

Bo skoro nie pietnuje sie zachowan niezgodnych z obowiazujacym prawem to chyba nie jest sie dobrze postrzeganym przez reszte ?

Efektem takich wlasnie zachowan jest to, ze sa kuriozalne werdykty w sadzie arbitrazowym i sadach powszechnych ! Chcby przyklad zabytki.pl .Nie publikuja tego orzeczenia chyba ze wstydu ! Bo jak inaczej mozna to tlumaczyc skoro wyrok byl w okolicach jesieni 2006 i cisza .Oczywoiscie nie ma obowiazku publikacji wszystkich orzeczen ale pozniejsze np bileteria.pli inne juz dawano sa publikowane !

A tam gosc ( w sprawie zabytki.pl ) wszedl w posiadanie domen bo mial na nie opcje .A nastepnie po rejestracji wystawil na www oferte sprzedazy !

Gdzie popelnil wedel ciebie przestepstwo skoro wyrok byl na jego niekorzysc !?

Nie ma zamiaru nikogo oceniac .Kazdy ma swoj rozum, moze rejestrowac co chce ale kurcze nie moze byc na zadnym oficjalnym forum przyzwolenie na pietnowanie i wysmiewanie tych ktorzy sa za przestrzeganiem przepisow i nielekcewaza np przepisow dot.cybersquattingu. Bowiem w ten sposob nigdy nie bedzie tak ze ludzie z takich wlasnie spolecznosci jak fora tematyczne stana sie opiniotworczy ze cokolwiek w przyszlosci bedzie sie z nimi np konsultowac.Tylko beda postrzegani jak banda cwaniakow co zarabia w opini obserwatorow sposob szemrany a przepisy o dot.cybersquattingu tylko im przeszkadzja w pracy !

Zobacznie jakie sa opinie ludzi na temat domeny eur2012.pl .Przeciez min 60% opini jest taka, ze jak to dlaczego ktos ma taka domene !?

To jakis spekulant , cwaniak i powinno mu sie ja zabrac bo sie nalezy ogolowi !.Nikt nie zauwazyl ze ktos ma pomysl rejestrujac domene ,ze wyklada kase przez pare lat , ryzykuje i zgadujac przyszlosc .Ale tacy sa nielubiani. Bo w Polsce zarabiac to cos zlego ! Dlatego wnerwiles minie kolego jaspersen mowiac ze : juz widze jak zacierasz raczki jak komus zabiora domene.

Mowie o tym zeby starac sie nie dawac dowodow na to ze wiekszosc ludzi "od domen " to cwaniaczki !

Ale fakt moze nie ma co gadac i kazdy niech robi jak uwaza ale to prowadzi do nikad bo w ten sposob dlugo terzba bedzie czekac zeby rynek domen nie byl postrzegany pejoratywne i stal sie zwyczajnym miescem pracy !

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej OT, ale osoba która tak robi - nie sprawdzam kto to - 'bez obrazy' ma male IQ :D

 

Wlasnie o takich rzeczach mowilem pare postwo wyzej kiedy zostalem zjechany i wysmiany przez kolege jaspersen.

Nikt nie lubi byc pouczany ale sami ocencie czy takie aukcje, takich domen nie sa strzelaniem sobie w kolano ?

Wiem ze to co napisalem wczesniej wiekszosc olala albo siedzi sobie cicho nie komentujac bo kazdy ma jakies "podejrzane domenki ":)

Ale to rozumiem .Jednak uwazam ze zupelne nie mowienie o tym a co wiecej pochwalanie i aprobata takich zachowan jest niczym innym jak brakiem wyobrazni .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w Polsce prawo dot. internetu pracuje wybiurczo. Nie ma jasnych regułgry które by określały co wolno a czego nie i mozna odnieść wrazenie że wygrywa "mocniejszy"

ICANN jasno przeciez reguluje, że firma posiadająca Ž lub ™ ma automatycznie prawa do ubiegania się o domenę internetową zarejestrowaną po dacie rejestracji Ž™.

 

Pokazujac to na przykładzie...

firma YouTube™ zarejestrowała swój znak towarowy 30 Stycznia, 2006 roku, z zastrzerzeniem że serwis działa od 2005/03/01

Jezeli ktoś po tej dacie rejestruje domenę z ich znakiem towarowy, zmieniajac tylko rozszerzenie to na 100% łamie on prawo kraju w którym znak został zarejestrowany.

Teraz ....Polski Urzad Patentowy może ale nie musi honorować znaków towarowych rejestrowanych poza granicami kraju. Ale w większości przypadków gdy jest łatwo udowodnić że domena .pl została rejestrowana z pełną świadomoscią i z chęci zysku, lub znak towarowy został także zarejestrowany w Polsce, Urzad Patentowy przekaze domenę powodowi.

 

nazwy takie jak YouTube sa oczywiste ponieważ jest to nazwa sztucznie tworzona nie będąca czescią mowy potocznej.

Inaczej przedstawia się sprawa na przykład wczesniej opisywanej domeny piłkanożna.pl

Jest to nazwa potoczna i nikt nie moze roscic sobie do niej praw własnosci dopóki nie zostanie chroniona znakiem towarowym.

Na całym świecie słowa potoczne z regóły nei mogą być chronione znakami towarowymi ze względu na ich charakter, ale mozna się pokusić

o rejestracje nazwy piłkanożna.pl jako całość z końcówką i wtedy chronimy określony serwis.

 

Takie operacje wymagają pomocy adwokackiej i dokumentacji znaku towarowego, w przeciwnym razie sad rozstrzygnie sprawę na korzysć tego co ma więcej i konkretniej do powiedzenia.

Niestety z tego co widze sądy w USA lub arbiraż ICANN jest bardziej obiektywny niż Polski Urząd Arbitrazowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilofek: Prawo nie dziala wstecz jesli by ktos zarejestrowal taki znak towarowy to nie maja prawa wymuszac niczego. Gosc, ktory mial microsoft.pl popelnil pare dosc powaznych bledow poza tym wczesniej nie istnial arbitraz w tej materii. Jesli chodzi o youtube.pl to gdyby ktos powadzil tam rzeczywista dzialalnosc w formie serwisu czy czego tam chce to mogli by mu skoczyc centralnie gdyby do tego mial zarejestrowana nte nazwe jako znak towarowy tak samo jak nie moga nic zrobic z gmail.pl czy nero.de, ale wyraznie ktos kto mial te domene nie pomyslal i stracil ja bez zadnego zusku. Jesli by bylo tak jak mowisz to samo dotyczylo by orange.pl , wczesniej idea.pl, plus.pl, era.pl itd. Tak czy inaczej wygrywa ten kto ma lepszego prawnika lub lepiej zglbil materie rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×