Jump to content
Kangur

Historia domen młodych polskich inwestorów

Recommended Posts

eh ja zaczynalem z domenami juz szybko, jednak szybko zobaczylem, ze z niektorymi nie mozna bylo walczyc... bez skryptow w tamtym okresie nic nie moglem zdzialac... podobnie jak apze sprawdzalem wszystko recznie, jednak zawsze przegrywalem... to mnie niezle zniechecilo :D ale pamietam sprzedaze dwyznakowych domen na allegro i 100% zarobku ;) Gdybym domeny trzymal do dzisiaj to bym zarobil jakies 2400zl na jednej a mialem ich kilkanascie...

 

pozniej na troche zniknalem z branzy i stawialem serwisy internetowe, domeny mialem dobre na serwisy sportowe: fcbarcelona.pl, celticfc.pl, ronaldinho.pl i w to sie bawilem...

 

Zaluje jednego, ze nie walczylem dalej o inne domeny w czasach kiedy zaczynalem, bylo to jakos w 2001 roku ;) chociaz cos czuje ze i tak nie wyrobilbym z kasa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A za kilka lat będą zapewne tacy, którzy chcieliby zacząć w 2009 ...

 

Mysle ze masz racje :D

Oczywiscie dawne lata to lata wiekszych okazji i mniejszej konkurencji ale i wiekszych kosztow utrzymania.

Jendka kazdy pamietac bedzie 2007/2008 jako czas ostatnich wolnych 3-literowek.

Lata 2007-2009 jako czas znikania najlepszych domen dwuwyrazowych

Lata 2008-2009 jako czas rezerwacji najciekawszych opcji

Lata 2007-2009 jako czas kiedy mozna bylo kupic w racjonalnych cenach dobre generyki

itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku wyglądało to tak że gdy dowiedziałem się o internecie, wiedziałem co będę robić ;-P

 

Od początku praktycznie wiedziałem że mozna dzięki niemu zarobić. Codziennie się w tym coraz bardziej uświadamiałem czytając historie innych ludzi/firm. Przed domenami zajmowałem się amatorskim programowaniem przez co wiele moich programów zalało allegro w tamtych czasach ;-P Pamiętam że nie miałem jeszcze konta bankowego i wszystkie płatności były realizowane - teraz się proszę nie śmiać - PRZEKAZEM POCZTOWYM. Póżniej odkryłem coś takiego jak internetowa reklama/ruch i stwierdziłem że podstawą są jednak domeny internetowe. Był rok 2004/2005. Nie interesowały mnie wtedy generyki bez ruchu, rejestrowałem wszystko pod ruch: typo badz generyki z ruchem. Pamiętam jak rejestracja kosztowała ponad 100zł i zastanawiałem się nad typosem który mógł mieć 500 wejść dziennie czy czasem nie wmoczę pieniędzy. Początkowo dzierżawiłem domeny i sprzedawałem ruch za grosze, np 50zł miesięcznie za ruch powiedzmy rzędu 70k uq/miesiąc. Następnie odkryłem parking i się zaczęło. Rejestracja wszystkiego co się ruszało i miało końcówkę .pl. Napisałem kilka artykułów o parkingu w Polsce i wyniosłem się na zachód. To były czasy kiedy rejestrowało się domene za 20 euro, czekało 2 tygodnie i sprzedawało się za kilka tyś $. Obecnie wróciłem chwilowo do Polski i troche żałuję bo dla mnie - traffic huntera nie wiele tutaj pozostało.

 

Pamiętam czasy jak na początku 2006 roku skanowałem domeny bez hosta a następnie sprawdzałem czy mają jakieś wyniki w google w celu stwierdzenia ruchu (nie było alexy itd). Nic mi sie nie wydawało atrakcyjne. Mam zachowaną taka liste w załączniku... z 11-1-2006

 

Aha i pamiętam jak sprzedałem DD dobre domeny z ruchem i uczyłem go o parkingu ;-P

mega_wynik.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, to były pierwsze domeny na które zacząłem polować. Łatwo można było wygenerować (z palca) listę wszystkich kombinacji i sprawdzić (ręcznie w az.pl każdą).

 

Nie miałem w tedy dostępu do listy innych spadów.

 

 

 

Jeszcze mój stary post :D

<!--QuoteBegin-20.09.2005+ 17:08

--><div class='quotetop'>CYTAT(20.09.2005 @ 17:08

)</div><div class='quotemain'><!--QuoteEBegin-->y3.pl y4.pl y7.pl y8.pl

edit: oraz: 9y.pl 8y.pl 8i.pl

 

Wychodząc na przeciw blokersom - osobom blokującym domeny ;d

Oddam za darmo te 2znakowe domeny. Przekaże za darmo kod do domeny authinfo dzieki czemu z mojego panelu w az.pl przeniosą się do Twojego i sobie sam zarejestrujesz za 69netto 84.18 brutto

 

Uwaga jesli chcesz 2 domeny lub trzy a nawet wszstkie 4 to oddam Ci je ale po kolei dla czego? Ponieważ chciałbym uniknąć sytuacji gdzie ktoś weźmie sobie domene/kod i niezarestruje jej.

 

Kto pierwszy ten lepszy.

 

obecnie wolna jest też domena n0.pl więc jeśli ktoś chce niech weźmie, mam nadzieję że nie zrobi tego ktoś tylko po to aby sobie ją potrzymać i nie opłacić.

 

Domeny są zarezerwowane w az.pl

Jesli już nie zdążysz to zaglądaj tu często ponieważ w miare możliwości bede uaktualniał ten post i dodawał nowe domeny.

 

 

Aktualizacja: jeszcze 6p.pl l7.pl

 

 

mógłbyś zaktualizować? ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co kiedyś napisał kilofek wynikało, że zaczynając jeszcze w 2002 roku można było dorobić się bardzo dobrego portfolio. Trzeba było mieć tylko przekonanie o tym co się robi. Tu moje pytanie: czy rejestrując domeny (generyki i dwuliterówki) byliście przekonani o dobrej inwestycji, czy mieliście wątpliwości co do opłacalności domainingu. Jakich cen spodziewaliście się na rynku wtórnym kilka lat później i czy one znacząco odbiegają od Waszych oczekiwań?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co kiedyś napisał kilofek wynikało, że zaczynając jeszcze w 2002 roku można było dorobić się bardzo dobrego portfolio. Trzeba było mieć tylko przekonanie o tym co się robi. Tu moje pytanie: czy rejestrując domeny (generyki i dwuliterówki) byliście przekonani o dobrej inwestycji, czy mieliście wątpliwości co do opłacalności domainingu. Jakich cen spodziewaliście się na rynku wtórnym kilka lat później i czy one znacząco odbiegają od Waszych oczekiwań?

 

cześc

 

jestem można powiedzieć najmłodszym wśród tu wypowiadających się, bo przygodę z domeną zacząłem dokładnie w lutym 2008 jakoś :D i zazdroszczę tym co kosili domeny kilkanascie lat temu.

Zainwestowałem 1k na rejestracje domen jakies siedemdziesiąt domen , z tego sprzedalem kilka za ~250

dużo mi ich jeszcze zostało ;) i pol roku do ich przedluzenia ;)

Jak je rejestrowałem to byłem pewien o tym, ze są zarąbiste ,ze zarobię :P

Sprzedaję na allegro , no i są tez na sedo, czaszem napisze email z propozycją sprzedaży, nikt nie odpisał hehheheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy temat. Biorąc pod uwagę średnią wieku to jestem jednym z niewielu dinozaurów :D Przy takich inwestorach pora nam przyjdzie wyginąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Pierwszą kasę zarobiłem w internecie 10 lat temu jak miałem 11 lat. Od tamtej pory wszystko się powoli rozwijało. Tworzyłem strony o tematach, które mnie interesowały. Gdzieś na początek 2007 roku to wszystko mi się znudziło i zacząłem szukać nowych internetowych modeli biznesowych, które można było wykonać z nie za dużym trudem jako "one man show". Więc znalazłem domeny (m.in. też dlatego, że zauważyłem, że coraz trudniej zarejestrować z palca dobrą domenę na nowy projekt) i po wtopnieniu paru tys. EUR w niemieckie nindże zainteresowałem się polskim rynkiem. Jeżeli dobrze kojarzę to jako pierwszy stałem się partnerem NASK w celu bezpośredniego masowego łapania spadów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli dobrze kojarzę to jako pierwszy stałem się partnerem NASK w celu bezpośredniego masowego łapania spadów.

 

Na którym miejscu teraz jesteś? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Na którym miejscu teraz jesteś? :D

Jakim miejscu?

 

Nie łapię już domen, gdyż większość spadów to syf i nie chce mi się przeglądać list żeby raz na pół wieku znaleść coś wartego zachodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie łapię już domen, gdyż większość spadów to syf i nie chce mi się przeglądać list żeby raz na pół wieku znaleść coś wartego zachodu.

 

No tak.... konsultant*pl :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proponuje aby kazdy ze "zwierzajacych sie" dopisywal jakie ma najcenniejsze domeny w portfolio... :D

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja proponuje aby kazdy ze "zwierzajacych sie" dopisywal jakie ma najcenniejsze domeny w portfolio... ;)

 

 

Co prawda się nie wywnętrzniałem ze względu na wiek :D ale o mojej babcie.pl wspomnieć muszę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×