Jump to content
heden.pl

Varia i ppd.pl :)

Recommended Posts

Jeśli jestem zalogowany do PPD i otwieram drugie okno przeglądarki w celu obejrzenia efektów swoich działań na szablonie domeny parkingowej - od razu mnie "wywala" z panelu. To możliwe?

 

Czy w panelu ppd.pl jest jakiś "regulator" czasu trwania sesji? czy "sztywny" określony czas?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w panelu ppd.pl jest jakiś "regulator" czasu trwania sesji? czy "sztywny" określony czas?

 

Te sesje (nie tylko w PPD) to w ogóle jest jakaś masakra. Szlag mnie trafia jak co 10 minut muszę wklepywać hasło.. Lekka przesadza z tym bezpieczeństwem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesje w PPD.pl mają szereg zabezpieczeń. Postaramy się jednak lekko je zmodyfikować, aby nie utrudniały korzystania z panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań technicznych dotyczących edycji szablonu strony parkingowej:

 

1. Czy można zmienić kodowanie z utf na iso bez uszczerbku dla czytelności?

2. Jak wpisać własny styl zamiast szablonu/znacznika {style}? Czy ma to być styl wewnetrzny (tak jak w źródle strony - zawarty pomiędzy znacznikami <style></style>) czy może być to też styl zewnetrzny wklejony na zasadzie <link rel...>.

W okienku edycyjnym nie ma w ogóle możliwości edycji domyślnego stylu. Czy to jest w ogóle wykonalne?

Ewentualnie można go wstawić tuż po <body> ale to już będzie kaszanka.

3. Czy da się usunąć grafikę?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już odpowiadam.

 

1. Nie widzę potrzeby zmieniania kodowania strony parkingowej. Całość treści jest wstawiana poprzez panel PPD.pl i z kodowaniem nie powinno być problemów.

2. Własny kod CSS należy umieszczać pomiędzy znacznikami <style></style> w sekcji "head". Domyślnego stylu nie można edytować.

3. Grafikę można usunąć przypisując inne tło w css do elementu #main.

 

Przykład:

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />

{style}

<style>

#main {

background-image: none;

}

#contact, #title {

float:none;

}

</style>

<title>Strona domeny {domena}</title>

</head>

 

Powyższy przykład spowoduje usunięcia grafiki oraz przesunięcie tekstu do lewej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mam inne pytanie.

 

Jak działają statystyki parkingu PPD. Chodzi mi stopień pewności, że widniejące odsłony są rzeczywiście odsłonami użytkowników realnych.

 

Pytam nie bez powodu. Po ok. 10 miesiącach dla kilku domen zmieniłem dns z NameDrive na PPD. Różnice w odsłonach są kolosalne na korzyść PPD. Domeny, których w ten sposób chciałem zbadać "potencjał przedłużeniowy" (czy są odwiedzane, czy nie - w ND były praktycznie one martwe, w PPD są niemal "oblegane") nie wiem co dalej z nimi robić? Ruch ruchowi nierówny.

 

Zgłupiałem bo już myślałem, że mam same ninje. Coś tu nie jest tak.

Jeśli statystyki PPD są na tyle realne to serwisy parkingowe robią sobie kpiny i nie odzwierciedlają wartości domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj mam inne pytanie.

 

Jak działają statystyki parkingu PPD. Chodzi mi stopień pewności, że widniejące odsłony są rzeczywiście odsłonami użytkowników realnych.

 

Pytam nie bez powodu. Po ok. 10 miesiącach dla kilku domen zmieniłem dns z NameDrive na PPD. Różnice w odsłonach są kolosalne na korzyść PPD. Domeny, których w ten sposób chciałem zbadać "potencjał przedłużeniowy" (czy są odwiedzane, czy nie - w ND były praktycznie one martwe, w PPD są niemal "oblegane") nie wiem co dalej z nimi robić? Ruch ruchowi nierówny.

 

Zgłupiałem bo już myślałem, że mam same ninje. Coś tu nie jest tak.

Jeśli statystyki PPD są na tyle realne to serwisy parkingowe robią sobie kpiny i nie odzwierciedlają wartości domen.

 

było już chyba o tym na forum, parkingi najprawdopodobniej nie zliczają wejść robotów, PPD odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Statystyki PPD.pl zliczają unikalnego użytkownika w obrębie jednej sesji. Czyli tak jak mówi Jarek17 mogą to być różnego rodzaju skrypty odwołujące się cyklicznie.

Sedo/ND zapewne liczą 1 IP/24h lub w jeszcze większym obrębie czasu (może to być i 72h). PPD.pl od dzisiejszej, nocnej aktualizacji będzie liczyło 1 IP/24h.

 

Przypominam również, że w nocy z soboty na niedzielę (czyli dziś) w godzinach 22:00-1:00, zaplanowana jest przerwa techniczna w działaniu systemu PPD.pl.

Wszelkie ważne operacje które nie będą mogły poczekać, prosimy wykonać przed tą przerwą.

 

Wprowadzona zostanie obsługa parkingu NameDrive (automatyczne zatwierdzanie domen) i pakiet drobnych poprawek, zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrował ktoś dzisiaj domeny w PPD? Przechodzą płatności online? Teraz liczy od razu kwotę brutto zasilenia (wcześniej netto) ale i tak płatnośc nie dotarła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są pewne problemy z płatnościami. Staramy się jak najszybciej rozwiązać problem. Prawdopodobnie zostanie usunięty jeszcze dziś, ale osoby, które nie mogą czekać prosimy o kontakt (tickety systemowe). Za utrudnienia przepraszamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 	
Fatal error: Call to a member function getEncoded() on a non-object in ./files/cache/extension/0.cache.php on line 194

 

Taki oto błąd pojawia się w cenniku, w dziale Rejestracja i utrzymanie domen [Funkcjonalna (.com.pl, .net.pl, ...) ]

 

Pozdrawiam

plw

Share this post


Link to post
Share on other sites

przekornie powiem, że można było lepszą domenę wybrać.... właśnie, któryś już tam raz wstukałem pdd.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domena po zakończonej aukcji (bez rezultatu) samoistnie wraca na parking jeśli przed wystawieniem aukcji na nim była?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domena po zakończonej aukcji (bez rezultatu) samoistnie wraca na parking jeśli przed wystawieniem aukcji na nim była?

 

Tak, powinna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
	 
Fatal error: Call to a member function getEncoded() on a non-object in ./files/cache/extension/0.cache.php on line 194

 

Taki oto błąd pojawia się w cenniku, w dziale Rejestracja i utrzymanie domen [Funkcjonalna (.com.pl, .net.pl, ...) ]

 

Pozdrawiam

plw

 

 

Umknęło mi to zgłoszenie. Poprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przekornie powiem, że można było lepszą domenę wybrać.... właśnie, któryś już tam raz wstukałem pdd.pl...

Ja nagminnie wpisuję ppb.pl bo mi się z nickiem Przemka kojarzy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
przekornie powiem, że można było lepszą domenę wybrać.... właśnie, któryś już tam raz wstukałem pdd.pl...

 

 

Mi tez ta nazwa gieldy PPD troszke przeszkadza;)

Jak przygotowuje oferte dla klienta i pisze o AM, to pisze bezposrednik link do oferty na gieldzie domen Aftermarket, a gdy podaje link do oferty na PPD, to nie pisze o gieldzie....bo jakos dziwnie brzmi "na gieldzie domen PPD"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi tez ta nazwa gieldy PPD troszke przeszkadza;)

Jak przygotowuje oferte dla klienta i pisze o AM, to pisze bezposrednik link do oferty na gieldzie domen Aftermarket, a gdy podaje link do oferty na PPD, to nie pisze o gieldzie....bo jakos dziwnie brzmi "na gieldzie domen PPD"

 

A tam czepiacie się... :)

 

Czy licznik odwiedzin oferty (podgląd na wystawione aukcje z poziomu zalogowania w panelu) mógłby nie zliczać własnych odwiedzin?

 

Drugie pytanie:

Na ile dni przed wygasaniem domeny można wystawić jej aukcję?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu domena ktora wygasa za mniej niz 14 dni nie moze "wisieć" jako oferta na gieldzie PPD?

Teraz jest tylko forumularz kontaktu i klient nie wie ile chcialem za domene.

 

Mysle, ze oferta powinna byc aktwna do konca okresu rejestracji.

Nawet gdyby klient kupil teoretycznie domene w ostatniej godzinie, gdy ma status "zarejestrowana" a oplacil juz w stanie "blocked" to nic takiego sie nie stanie. Cesje mozna zrobic jak juz przedluzy domene. Jako nowy klient bedzie dostawal informacje o wygasaniu domeny. Na stronie informacyjnej jest napisane kiedy wygasa, wiec wie co kupuje.

 

Zalozymy ze znajde klient za 5 dni przed wygasnieciem domeny, to jak mu sprzedac domene?

Klient jest przeze mnie poinformowany, ze po zakupie musi ja przedluzyc.

Jesli domene chcce sprzedac za grosze, powiedzmy za 50zl, to jest oczywiste ze mu nie przedluze jej w tej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny znikają z giełdy oraz nie mogą zostać wystawione na aukcję gdy wygasają za mniej niż 14 dni ponieważ jest to bezpieczny okres zakupu domeny.

Czas aukcji, czas na opłacenie domeny i następnie jej ewentualne przedłużenie. Zakup wygasającej domeny sprzedającemu może wydawać się w porządku, ale kupującemu nie koniecznie (wbrew pozorom mało kto patrzy kiedy domena wygasa). Dodatkowo dochodzą do tego komplikacje natury technicznej. Po przedłużeniu wszystko wraca do normy i nie ma konieczności ponownego ustawiania parametrów oferty. Pomyślimy jeszcze nad tym, ale nie obiecuję, że coś się w tej kwestii zmieni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy licznik odwiedzin oferty (podgląd na wystawione aukcje z poziomu zalogowania w panelu) mógłby nie zliczać własnych odwiedzin?

 

Nie ma problemu :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak było z oplacaniem aukcji na zlapane.pl ale tam chyba nie bylo kaucji a pomimo tego chyba wszystkie "duze" sprzedaze zostaly oplacone :) Akurat wyszlo to przy mojej aukcji wiec niezrecznie mi pisac. Nie kojarze tez gdzie jest ta informacja. JEsli juz powinna byc dosc mocno uwidoczniona tak aby ktos sie nie zdziwil przy probie licytacji w ostatnich minutach. Zalogowalem sie na drugi profil na ppd.pl i po wejsciu na aukcje domeny mam opcje licytacji i nie wiem czy to jest wylaczone czy dopiero przy probie licytacji napisze mi ze powinienem wplacic 100 zl kaucji. W takim przypadku moze dobrze byloby umiescic gdzies przy kazdej aukcji jakas wieksza informacje o tym, ze ewentualna licytacja powyzej 1000 zl wymaga wczesniejszej wplaty kaucji? Tak wiele osob czeka z licytacjami do konca aukcji a pozniej juz moze byc roznie :)

 

EDIT:

Sam tez staram sie nie trzymac srodkow na ppd.pl i przy licytacji np. stanicawodna.pl zdziwilbym sie mocno przy probie podbica ceny ponad 1k ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już są w przygotowaniu kompletne informacje na stronę oferty. Dodamy też informacje na samej stronie oferty odnośnie kaucji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×