Jump to content
heden.pl

Varia i ppd.pl :)

Recommended Posts

I to jest dobra droga, Interson, powinniście dawać jakieś korepetycje np. developerom z ND. ;)

 

Szczególnie podoba mi się pomysł na rezerwację i testy SMS, ciekawy bajer. ;) Faktycznie nie ma kłamstwa w tej przyjazności domeniarzom, grunt to być otwartym na sugestie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak faktycznie, nie wiedziałem nawet, że dropped.pl to wprowadził, bo w głównym menu linku nie ma, gdzieś mi chyba tylko mignęło w jakimś wątku.

 

W PPD to chociaż nie jest chowane po kątach. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dropped.pl jest to rozwiazane i system generuje faktury na domeny ktore faktycznie zostaly zakupione.

 

W dropped nie obowiązuje polski system podatkowy, który każe rozliczać wpłaty na zasadzie zaliczka-rozliczenie (było, nie sprawdziło się) lub natychmiast w momencie wpłaty za usługę (tak jak jest teraz). Przetrzymywanie pieniędzy bez wystawienia faktury jest niezgodne z prawem i już niejedna firma dostała mandat za nierozliczanie zaliczek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dropped nie obowiązuje polski system podatkowy, który każe rozliczać wpłaty na zasadzie zaliczka-rozliczenie (było, nie sprawdziło się) lub natychmiast w momencie wpłaty za usługę (tak jak jest teraz). Przetrzymywanie pieniędzy bez wystawienia faktury jest niezgodne z prawem i już niejedna firma dostała mandat za nierozliczanie zaliczek.

 

 

Ok,rozumiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPD znów leży.. może warto zainwestować w lepsze serwery? Ta sytuacja niestety powtarza się notorycznie, a użytkownicy na tym tracą.

 

btw. w Dropped od kilku godzin nie mogę przetransferować domeny, ale najprawdopodobniej wina leży po stronie NASKu

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPD.pl cały czas działa, nie było przerwy. Problem musiał trwać bardzo krótko lub miał miejsce tylko u Ciebie.

 

Serwer PPD.pl jest na bieżąco monitorowany zarówno przez wsparcie techniczne jak i skrypty monitorujące, które w razie różnych typów awarii informują zespół natychmiastowo.

Problem nie leży po stronie serwera.

 

W tym tygodniu miały miejsce 3 kilkuminutowe przerwy. 2 były spowodowane odłączeniem od sieci całej serwerowni (a więc nie mieliśmy na to wpływu), a jedna (dziś o godzinie ~13:30) spowodowana problemem z apache, który jest w dalszym ciągu analizowany.

 

Obciążenie serwera, elementów systemu oraz ich stabilność i bezpieczeństwo są tak jak mówię monitorowane zarówno przez wsparcie techniczne jak i różne skrypty przez 24h na dobę. Staramy się robić co w naszej mocy, by wszystko działało prawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
u mnie w dalszym ciągu ppd.pl nie odpowiada - domeny tam utrzymywane również.

U mnie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie działa.

 

U mnie też, używam intensywnie od paru godzin i nie zauważyłem przerw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie w dalszym ciągu ppd.pl nie odpowiada - domeny tam utrzymywane również.

 

Wejdź przez jakieś proxy i powiedz, czy nadal występuje ten problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wejdź przez jakieś proxy i powiedz, czy nadal występuje ten problem.

 

przez proxy wchodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale dns.pl też mi nie działa dziś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przez proxy wchodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale dns.pl też mi nie działa dziś.

 

W takim razie być może różne inne strony też nie działają, może Twój dostawca nie ma dziś połączenia z jakąś częścią sieci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
przez proxy wchodzi, nie wiem czy to ma znaczenie ale dns.pl też mi nie działa dziś.

 

Dzwoniłem z samego rana do serwerowni NASK.

Jest im już znana sytuacja, którą opisałem. Technicy próbują się z nią uporać.

 

Na szczęście mała część osób ma ten problem i większość nie powinna go zauważyć.

Dla osób, które znalazły się w tej poszkodowanej grupie zalecam chwilowo proxy.

 

Poinformuję, gdy awaria zostanie usunięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś miał problemy ze zmianą delegacji, było to spowodowane prawdopodobnie problemami w sieci NASK. Od 16:30 możliwość ta powinna zostać przywrócona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hurtowe?? dzienny limit 10? co to w ogóle za limit? gdzie te piękne czasy jak można było 500 sprawdzać. :/

 

Nic mi nie wiadomo o limicie 10, dzienny limit wynosi 200. Natomiast obecnie są problemy i trwają prace nad ich usunięciem.

 

[edit] Właściwie, to widzę że już działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na głównej stronie:

 

Obsługujemy już 7471 domen!

 

już jest chyba trochę więcej, sami siebie nie doceniacie :)

 

Zgadza się, jest prawie 7500, ale statystyki aktualizują się 4x dziennie. Może przy następnej aktualizacji już będzie ponad 7500. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza się, jest prawie 7500, ale statystyki aktualizują się 4x dziennie. Może przy następnej aktualizacji już będzie ponad 7500. ;-)

 

aha, myślałem że to real time i licznik stanął, już wszystko jasne

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja widocznie dostałem bana za pyskowanie bo u mnie jest tak:

 

Wykorzystano dzienny limit sprawdzania danych WHOIS (10).

 

:)

 

edit: juz wiem dlaczego :)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panel PPD.pl jest głównie dedykowany klientom hurtowym. Szybki WHOIS dla klientów hurtowych (Powyżej 10 utrzymywanych domen) posiada limit 200 sprawdzanych domen w ciągu dnia. Dla pozostałych klientów (10 i mniej utrzymywanych domen) limit sprawdzeń na dzień wynosi 10. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy klienci mogą korzystać z szybkiego i stabilnego WHOIS bez większych problemów. Gdy limit wynosił 200-500 dla każdego, bez względu na ilość utrzymywanych domen, wiele osób ten fakt wykorzystywało zapychając WHOIS PPD.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×