Jump to content
Sign in to follow this  
Kangur

Profesjonalne porady internetowe

Recommended Posts

Przygotowanie strategii nowego serwisu internetowego dla osoby nie posiadającej większego doświadczenia może okazać się nieco kłopotliwe a jego intuicja omylna.

W internecie można wyszukać różne firmy zajmujące się e-/i-consultingiem ( doradztwem internetowym, audytem i optymalizacją stron, doborem hostingu, usług, etc. etc )

Porady osób na forum są bardzo cenne ale czy znacie kogoś kto posiada naprawdę duże doświadczenie i potrafi solidnie doradzić w przygotowaniu i wdrożeniu nowego projektu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

interesowałem się tym tematem. Dobre firmy cenią się bardzo wysoko, często do presady. Np. za audyt mojej strony: www.forumpraca.pl firma zażyczyła 10.000 zł zaznaczając że może być to wyższa cena, inna 7.000 zł.

Można zapłacić też 200-300 zł firmom, ale jest to wywalenie pieniędzy (w tym przypadku zleciłem audyt). Okazało sie, że ja wiem więcej niż osoba wykonująca moje zlecenie.

Kangur: trudno kogoś doradzić, ja kilka lat temu doszedłem do wniosku że najlepiej jest samemu naczyc się optymalizacji i pozycjonowania stron niż komuś to zlecać. Teraz zatrudniam programistów, którzy piszą kod według moich wskazówek.

Pozdrawiam

Krzysztof

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

interesowałem się tym tematem. Dobre firmy cenią się bardzo wysoko, często do presady. Np. za audyt mojej strony: www.forumpraca.pl firma zażyczyła 10.000 zł zaznaczając że może być to wyższa cena, inna 7.000 zł.

Można zapłacić też 200-300 zł firmom, ale jest to wywalenie pieniędzy (w tym przypadku zleciłem audyt). Okazało sie, że ja wiem więcej niż osoba wykonująca moje zlecenie.

Kangur: trudno kogoś doradzić, ja kilka lat temu doszedłem do wniosku że najlepiej jest samemu naczyc się optymalizacji i pozycjonowania stron niż komuś to zlecać. Teraz zatrudniam programistów, którzy piszą kod według moich wskazówek.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Mógłbyś, w którymś z wątków przedstawić swoje projekty ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Jacek, jak będziesz kiedyś znowu w Monachium to wpadnij do mnie, wtedy z chęcią Ci coś doradzę :D Tworzę projekty internetowe od 10 lat, mające po kilka mln wejść/miesiąc. Myślę, że mam nie najgorsze rozeznanie w temacie ;) Na zlecenie takich rzeczy nie robię gdyż po prostu nie miałbym na coś takiego czasu.

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

# konsultant.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jacek, jak będziesz kiedyś znowu w Monachium to wpadnij do mnie, wtedy z chęcią Ci coś doradzę :D Tworzę projekty internetowe od 10 lat, mające po kilka mln wejść/miesiąc. Myślę, że mam nie najgorsze rozeznanie w temacie ;) Na zlecenie takich rzeczy nie robię gdyż po prostu nie miałbym na coś takiego czasu.

 

Pozdrawiam

 

Michał

 

# konsultant.pl

Zaczynałeś więc w wieku 10 lat. Wiesz, ja też mogę powiedzieć, że komputerami zajmuję się kilkanaście lat, ale co z tego, jak pierwsze lata można się domyśleć jak bardzo profesjonalne były.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Zaczynałeś więc w wieku 10 lat. Wiesz, ja też mogę powiedzieć, że komputerami zajmuję się kilkanaście lat, ale co z tego, jak pierwsze lata można się domyśleć jak bardzo profesjonalne były.

11 :D

 

Komputerami zajmowałem się znacznie wcześniej. Od kiedy mam 11 lat tworzę strony internetowe. Mając 13 lat generowałem już 500 - 1500 zł na miesiąc ;)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tworzę projekty internetowe od 10 lat, mające po kilka mln wejść/miesiąc. Myślę, że mam nie najgorsze rozeznanie w temacie

Udowodnij, każdy może tak powiedzieć. :D Podaj przykłady.

 

Patrząc po Twojej stronce http://mwims.com , mam poważne wątpliwości co do tego.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Udowodnij, każdy może tak powiedzieć. :D Podaj przykłady.

 

Patrząc po Twojej stronce http://mwims.com , mam poważne wątpliwości co do tego.

Ja nikomu niczego nie muszę udowadniać. Moja odpowiedź dotyczyła Kangura. Nie chce mi się robić profesjonalnej strony firmowej, bo niby dla kogo i po co? Nie jestem spółką akcyjną szukającą inwestorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nikomu niczego nie muszę udowadniać. Moja odpowiedź dotyczyła Kangura. Nie chce mi się robić profesjonalnej strony firmowej, bo niby dla kogo i po co? Nie jestem spółką akcyjną szukającą inwestorów.

Tu chodzi o pewien standard. Twoja strona powinna wyglądać przynajmniej trochę profesjonalnie.

 

Ale, w takim razie, podaj nam jedną stronę, której jesteś autorem i która podobno generuje miliony wizyt. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie :D

 

 

dawno doszedlem do wniosku ze jestes unikatem.Zrozumialbym gdyby chodzilo o 15 latka ale Ty podobno jestes gosciem w srednim wieku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... ja kilka lat temu doszedłem do wniosku że najlepiej jest samemu naczyc się optymalizacji i pozycjonowania stron niż komuś to zlecać ...

Dziękuję za wszelakie uwagi oraz namiary otrzymane na pw.

 

Chciałbym jednak podkreślić, że przygotowanie i wdrożenie nowego projektu to nie to samo co pozycjonowanie.

Nie szukam pozycjonera lecz kogoś kto potrafi profesjonalnie pomóc w przygotowaniu kompleksowej strategii serwisu, uwzględniając wszystkie elementy i koszty niezbędne do jego budowy i rozwoju.

Nawet nie chodzi mi o wykonawcę takiej strony lecz bardziej o doradcę, który potrafiłby opracować nie tylko specyfikację serwisu ale i biznes plan obejmujący przynajmniej pierwszy 2-3 letni etap jego funkcjonowania.

 

Mam świadomość, że profesjonaliści nie zrobią tego za kilkaset złotych ale jeśli macie kogoś droższego a dobrego, to chętnie poznam ich adres i dorobek.

Może być na pw lub w wątku - być może inni też skorzystają.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Działam w nieduzej grupie producenckiej (producenci, agro, zywnosc, hodowla, sprzedaz, uslugi) i co jakis czas dla siebie i dla grupy szukalismy takich osob. Nawet nie chce sobie przypominac ile razy tak samo, kasa jaka poszła na porady okazała sie wywalona w błoto, bo sami wiedzielismy wiecej. Nawet pare firm za duze pieniadze wcale sie nie popisalo.

 

Ale teraz, po paru latach mam pare sprawdzonych namiarów. Faktem jest, ze za kilkaset zł to te osoby nie pracują, ale trzeba brac pod uwage, ze to tez nie jest praca na pare minut, godzin.

Ceny za biznesplan zaczynaja sie od 2-4 tyś, strategie rozwoju, biznesowe, marketingowe na kilka lat do przodu wychodzą 3-10 000 zl, zalezy co to za projekt, ile pracy czeka. Za 2 strategie do moich projektów nad jakimi siedze wyszło 5 i 7,5 tyś za strategie, czasowo ok. 2-3 tyg. pracy, dodatkowo pare konsultacji telefonicznych i mailowych, na koniec dostałem wszystko w formie dokumentu, raportu.

Jak komuś potrzeba mogę polecić kontakty na priv. Na co dzien te osoby pracuja w kilku firmach, agencjach, urzędach, ale pracują tez dodatkowo jako freelancerzy, dlatego prywatnie wychodzi taniej. Niektórzy wystawiają faktury, to tez żaden problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×