Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego.

to jest komenda która mi się pojawiła

 

Czyli pewnie coś po twojej stronie. Zobacz czy na innych dns-ach ci zadziała. Wejdź w Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe-> Prawym przyciskiem kliknij na właściwości aktualnego połączenia -> W oknie właściwości Połączenia lokalnego zjedź suwakiem na sam dół do pozycji "Protokół internetowy (TCP/IP)" -> Kliknij na niego 2 razy i w zakładce ogólne zaznacz "Użyj następujących adresów serwerów DNS"

 

Wpisz tam:

 

208.67.222.222 (Preferowany serwer DNS)

208.67.220.220 (Alternatywny)

 

To są darmowe serwery DNS. Zapisz włącz ponownie przeglądarkę i zobacz czy możesz wejść na stronę dropped :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Czyli pewnie coś po twojej stronie. Zobacz czy na innych dns-ach ci zadziała. Wejdź w Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe-> Prawym przyciskiem kliknij na właściwości aktualnego połączenia -> W oknie właściwości Połączenia lokalnego zjedź suwakiem na sam dół do pozycji "Protokół internetowy (TCP/IP)" -> Kliknij na niego 2 razy i w zakładce ogólne zaznacz "Użyj następujących adresów serwerów DNS"

 

Wpisz tam:

 

208.67.222.222 (Preferowany serwer DNS)

208.67.220.220 (Alternatywny)

 

To są darmowe serwery DNS. Zapisz włącz ponownie przeglądarkę i zobacz czy możesz wejść na stronę dropped :)

Ślicznie Ci dziękuję:D zadziałało mi i jestem mega szczęśliwy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped.pl chyba przechodzi ciężkie chwile, mam nadzieje że to sprawa przejściowa. Bo powoli to się robi irytujące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wpisanie domeny w pasek i zamiast formularz to:

Nie można odnaleźć serwera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziala Wam? Mi dziala ale klient nie moze aktywowac konta i powoli wnerwia sie, ze nie moge przeniesc mu domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziala Wam? Mi dziala ale klient nie moze aktywowac konta i powoli wnerwia sie, ze nie moge przeniesc mu domeny.

 

U mnie śmiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziala Wam? Mi dziala ale klient nie moze aktywowac konta i powoli wnerwia sie, ze nie moge przeniesc mu domeny.

Może spróbuj przez EscrowDomen.pl Dzisiaj działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może spróbuj przez EscrowDomen.pl Dzisiaj działa.

Domena juz oplacona, chodzi tylko o aktywacje konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena juz oplacona, chodzi tylko o aktywacje konta.

W EscrowDomen.pl tez się chyba da. Loginy i hasła są takie same.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziala Wam? Mi dziala ale klient nie moze aktywowac konta i powoli wnerwia sie, ze nie moge przeniesc mu domeny.

 

Daj wskazówki klientowi... po co te nerwy? :)

(przy okazji się czegoś nauczy)

 

 

Tak jak pisałem w poprzednim temacie - nasze serwery działają cały czas co mogą potwierdzić inni użytkownicy - serwis jest cały czas dostępny.

 

Zgodnie z tym co pisałem wcześniej proponuję odswieżyć DNSy swojego komputera(ipconfig /flushdns) oraz wyczyscić cache przegladarki - dodatkowo jezeli posiadacie takie urzadzania jak router prosze je zresetowac - jezeli problem nadal wystepuje proponuje tymczasowo wyedytowac plik Hosts (C:\Windows\System32\Drivers\Etc (czasem może znajdować się też w $C:\Winnt\System32\Drivers4 - Plik nie ma żadnego rozszerzenia. Nazywa się po prostu Hosts. Jeśli go nie ma w żadnej z podanych lokalizacji, należy go utworzyć.)

 

Dopisac na jego koncu linijke:

212.91.6.36 dropped.pl.

 

Plik zapisac i sprobowac wpisac w przegladarke dropped.pl ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam lepsze rozwiazanie, zakladanie kont klientom u "stabilnych" rejestratorow, po co mam sie wstydzic za kogos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to banał, a być może ktoś przez przypadek wyciął na firewall'u adresy IP serwerów DNS określonych dostawców internetu i nie mogą się ten sposób zaktualizować?

Edited by MasterNET.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z DNS-ów Netii (213.241.79.37, 213.241.79.38) dropped.pl jest całkowicie niedostępny:

;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 840

 

Edit: Te DNS-y mają adresy 213.241.79.x, ale pakiety z nich wychodzą z IP źródłowym 195.114.160.108.

Edited by michkol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdefiniowanie rekordu CNAME dla hosta @ jest zabronione przez specyfikację DNS. Dlatego te domeny nie będą działać dopóki host nie zostanie usunięty - to taka informacja ktora bede dzis i jutro wysylam dla abonentow domen z blednymi wpisami ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Działają Wam poprawnie domeny z wpisami cname w dns?

 

Aby przypisać do domeny rekord CNAME, nie może ona mieć przypisanego żadnego innego rekordu - w innym przypadku strefa w ogóle nie zostanie załadowana i domena nie będzie się rozwiązywać, czy jak to tam zwał. Np.

 

ŹLE

blabla.pl A 123.456.78.90

blabla.pl CNAME dropped.pl

 

DOBRZE

 

blabla.pl A 123.456.78.90

www.blabla.pl CNAME dropped.pl

-- lub --

blabla.pl CNAME dropped.pl

-- lub --

blabla.pl CNAME dropped.pl

www.blabla.pl A 123.456.78.90

 

Po prostu trzeba zadbać o to, by domena z CNAME nie miała przypisanego żadnego innego rekordu (A, AAAA, MX, czy nawet TXT).

Share this post


Link to post
Share on other sites
blabla.pl CNAME dropped.pl

-- lub --

blabla.pl CNAME dropped.pl

www.blabla.pl A 123.456.78.90

 

To jest źle, bo szczyt strefy DNS musi zawierać rekordy SOA i NS, a CNAME nie wolno łączyć z niczym.

 

Zapytanie o NS domeny blabla.pl byłoby niejednoznaczne, bo domeny blabla.pl i dropped.pl mogą być na różnych serwerach, podobnie SOA - mogą mieć różne maile właścicieli czy różne TTL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest źle, bo szczyt strefy DNS musi zawierać rekordy SOA i NS, a CNAME nie wolno łączyć z niczym.

 

Zapytanie o NS domeny blabla.pl byłoby niejednoznaczne, bo domeny blabla.pl i dropped.pl mogą być na różnych serwerach, podobnie SOA - mogą mieć różne maile właścicieli czy różne TTL.

 

Widzisz, to zależy od konfiguracji dns. Może i w dropped to nie przejdzie, ale "u nas" owszem.

 

Właśnie testowo ustawiłem dla 2006.pl. CNAME 2007.pl. - u mnie już się odświeżyło, zerknij jak nie wierzysz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse
Z DNS-ów Netii (213.241.79.37, 213.241.79.38) dropped.pl jest całkowicie niedostępny:

;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 840

 

Edit: Te DNS-y mają adresy 213.241.79.x, ale pakiety z nich wychodzą z IP źródłowym 195.114.160.108.

Potwierdzam, że tak jest. Ja kilkukrotnie pisałem tu o swoich problemach i mam łącze Netii. Forumowicz pomógł mi zmienić DNSy na inne ale teraz jestem przekonany, że to nie była moja wina a wina po stronie dropped... Nie jest to fer jak nie można się dostać do naszych domen od jednego z największych dostawców internetu w Polsce. Chyba czas żeby Dropped zaczęło działać poważniej bo usługi świadczone z ich strony są płatne a błędy które robią stawiają ich na równi ze stronkami które ktoś sobie robi w domu. W ogóle to czy zmiany które wprowadzają są w ogóle testowane czy o błędach dowiadują się np z tego forum?? Jestem bardzo zly bo przegieciem jest nie miec dostępu do 200 domen przez około 2 tygodni. Nie w tym rzecz, żeby wszyscy którzy mają internet z Netii zmienili DNSy na inne bo chyba Dropped powinno w tej sprawie zadziałać!! RAZ JESZCZE MÓWIE MAM DOSTĘP DO STRONY TYLKO POPRZEZ ZMIENIONE DNSY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to mam ustawić, obecnie mam takie ustawienia:

 

blacosaaabla.pl CNAME costamcostam.pl

www CNAME costamcostam.pl

 

I teraz wprowadzając adres www.blacosaaabla.pl, strona wyświetla się prawidłowo, przy wpisaniu samego blacosaaabla.pl

"Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web"

Edited by anbial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×