Jump to content
korneliusz.com

Prestiż domen .com kontra .eu.

Prestiż domen .com kontra .eu.  

113 members have voted

  1. 1. Która domena jest bardziej prestiżowa?

    • .com
      79
    • .eu
      34


Recommended Posts

na jakiej podstawie tak sądzisz? w pasek przeglądarki wpisze wycieczkidoafryki.pl a nie afryka.pl? może w tej ameryce nie stać już domanierów na porządne domeny, to wymyślają i wmawiają wszystkim wycieczkidoafryki.pl :-) a potem .info ;-)

 

Zanim zabierzesz głos nastepnym razem, postaraj się zgłębić taniki czytania. ;)

 

Według mnie ten Kowalski wpisze "Afryka" albo "wycieczki do afryki" w pasek przegladarki a nie adres Afryka.pl

 

....możesz pokazać w który miejscu wpisałem wycieczkidoafryki.pl ? ;)

Rozumiem także że wiesz do czego słuzy wyszukiwarka / przegladarka internetowa (czyli po angielsku browser)?

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanim zabierzesz głos nastepnym razem, postaraj się zgłębić taniki czytania.

ok, to chyba całe forum po tym co piszesz w różnych tematach powinno zgłębić tajniki czytania. szczególnie twoich przemyśleń i wywodów, w których nagminnie piszesz że ktoś czegoś nie rozumie. napisz tu może co możemy zrobić żeby być krok do przodu z twoimi myślami. to będzie dla nas pewnego rodzaju krok milowy w rozumieniu twojej czasoprzestrzeni, która dla wielu jest nie osiągalna i pozbawiona zdrowego rozsądku w twojej wersji wydarzeń. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, to chyba całe forum po tym co piszesz w różnych tematach powinno zgłębić tajniki czytania. szczególnie twoich przemyśleń i wywodów, w których nagminnie piszesz że ktoś czegoś nie rozumie. napisz tu może co możemy zrobić żeby być krok do przodu z twoimi myślami. to będzie dla nas pewnego rodzaju krok milowy w rozumieniu twojej czasoprzestrzeni, która dla wielu jest nie osiągalna i pozbawiona zdrowego rozsądku w twojej wersji wydarzeń. :-)

 

nie wiem dlaczego zasłaniasz się "całym forum" skoro zadałem ci proste pytanie.

.....jeszcze raz bo widze że próbujesz uniknąć odpowiedzi ....

 

Według mnie ten Kowalski wpisze "Afryka" albo "wycieczki do afryki" w pasek przegladarki a nie adres Afryka.pl

 

....możesz pokazać w który miejscu wpisałem wycieczkidoafryki.pl ?

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

misu, ale ja też zadałem ci pytanie. na jakiej podstawie sadzisz że kowalski wpisze do przeglądarki wycieczki do afryki, a nie afryka.pl :-) dlaczego tak myślisz? z tego co rozumiem nei zgłębiłem tajników czytania, ale wyłuszcz mi proszę dlaczego tak sądzisz? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
misu, ale ja też zadałem ci pytanie. na jakiej podstawie sadzisz że kowalski wpisze do przeglądarki wycieczki do afryki, a nie afryka.pl :-) dlaczego tak myślisz? z tego co rozumiem nei zgłębiłem tajników czytania, ale wyłuszcz mi proszę dlaczego tak sądzisz? :-)

 

nie kolego ....tego typu numer nie przejdzie... jeszcze raz twój cytat, bo widzę że albo nie wiesz co piszesz albo udajesz głupiego....

 

na jakiej podstawie tak sądzisz? w pasek przeglądarki wpisze wycieczkidoafryki.pl a nie afryka.pl? może w tej ameryce nie stać już domanierów na porządne domeny, to wymyślają i wmawiają wszystkim wycieczkidoafryki.pl :-) a potem .info ;-)

 

Jakbyś napisał tak jak teraz od samego poczatku to nie było by tej wymianu postów. Ty niestety zorientowałeś sie że walnąłeś głupstwo przypisujac mi coś czego nie napisałem i próbujesz wykręcić kota ogonem przypisujac mi jakieś pierdoły o "czasoprzestrzeni, ....pozbawionej zdrowego rozsądku"

 

Nie potrafisz się przyznać do błedu twoja sprawa ;)

A jeżeli nie rozumiesz dlaczego internauci wpisują zapytania z danego tematu aby znaleźć odpowiednie strony w wyszukiwarce to proponuje zaczać od jakiegoś prostrzego forum z tematyką związaną z podstawami internetu.

 

Tyle w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

misiu, ale tu nie maja przechodzić żadne numery, i nikt nie walna babola, a nawet gdyby to co z tego? Ile masz juz na koncie baboli. :-) mogłeś napisać na forum czemu tak sądzisz, bo ja nie wiem, ale jak tak to daj mi namiar na prostsze forum. :-) eot

 

edyta nie jestem twoim kolegą :-)

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites
misiu, ale tu nie maja przechodzić żadne numery, i nikt nie walna babola, a nawet gdyby to co z tego? Ile masz juz na koncie baboli. :-) mogłeś napisać na forum czemu tak sądzisz, bo ja nie wiem, ale jak tak to daj mi namiar na prostsze forum. :-) eot

 

edyta nie jestem twoim kolegą :-)

 

ok pomogę ci i skoro ty idziesz w zaparte i nie odpowiedziałeś na moje pytanie to ja odpowiem na twoje, to co poprawiłeś oczywiscie

 

na jakiej podstawie sadzisz że kowalski wpisze do przeglądarki wycieczki do afryki, a nie afryka.pl :-)

 

zastanów się czy szukajac informacji o wycieczkach do Afryki wpisujesz w np. Google.pl adres afryka.pl czy "wycieczki do afryki"?

 

Co do namiaru na prostrze forum, to pamiętaj...... wpisz w wyszukiwarkę "prostrze forum" albo raczej "co to jest wyszukiwarka" a nie "prostrzeforum.pl" ;)

 

Pojdę nawet dalej i podam ci link:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

misiu, odpowiedziałem ci na pytanie pisząc o babolach, bo chyba o to chodziło, ale może nie znam tajników czytania i pewnie coś pomieszałem. :-) jeśli chodzi o szukanie wycieczek to w PRZEGLĄDARKĘ wpisałem ostatnio legoland.pl bo do tego miejsca szukałem wycieczki.:-) nie wpisałem "wycieczki do legolandu". :-)

Edited by Max

Share this post


Link to post
Share on other sites
misiu, odpowiedziałem ci na pytanie pisząc o babolach, bo chyba o to chodziło, ale może nie znam tajników czytania i pewnie coś pomieszałem. :-) jeśli chodzi o szukanie wycieczek to w PRZEGLĄDARKĘ wpisałem ostatnio legoland.pl bo do tego miejsca szukałem wycieczki.:-) nie wpisałem "wycieczki do legolandu". :-)

 

ja nie pytałem o jakieś babole tylko o mój cytat, który przekreciłeś a potem zacząłeś mnie na tej podstawie oczerniać ...wiec jeżeli chodzi o tajniki czytania to tak, wydaje mi się że są ci one obce.

A faktu że wpisujesz adresy URL w Google nawet nie będę komentował bo mówi on sam za siebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o prestiż bardziej szanuję com ponieważ mało ciekawych jest wolnych.

eu jest zbyt młode żeby robiły furorę ale z czasem się to pozmienia.

 

Kto się w porę obkupi będzie miał z eu dobry chleb.

 

eu dla mnie to kwestia inwestycji na przyszłość

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nie pytałem o jakieś babole tylko o mój cytat, który przekreciłeś a potem zacząłeś mnie na tej podstawie oczerniać ...wiec jeżeli chodzi o tajniki czytania to tak, wydaje mi się że są ci one obce.

A faktu że wpisujesz adresy URL w Google nawet nie będę komentował bo mówi on sam za siebie ;)

misiu, to ty masz chyba większy problem z tajnikami czytania, bo mam wrażenie, że nie rozumiesz co napisałem.:-) babole odnosiły się do twojego cytatu. :-) adres url w google...., ty na serio nie umiesz czytać.:-)

przepraszam za ot. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

domeny eu to jednak nadal przyszłość, i to dość odległa, co wiąże się z ryzykiem i koniecznością "inwestowania" w odnawianie, także jeżeli chodzi o naprawdę dobre keywordy to nie ma o czym dyskutować, ale te średnie to duży znak zapytania jak na dzisiaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżę stary wątek, bo minęło sporo czasu i pewnie niektórym zmieniły się w międzyczasie preferencje. Aktualnie wynik ankiety oscyluje okolo remisu, a nie ma chyba lepszych argumentów od przykładów z praktyki. Rzadko zdarza się, że ten sam keyword jest licytowany z .eu i .com w tym samym czasie i w podobnych warunkach więc często wyniki trudno jednoznacznie interpretować na korzyść jednej czy drugiej koncowki. Tu wcisnę trochę prywaty, ale dobrze pasującej do tego wątku. Wystawiłem na aukcje dropped pozyczkagotowkowa.eu i pozyczkagotowkowa.com i zobaczymy co wygra. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdziwiłem się że domeny .eu mają aż tylu zwolenników dających im przewagę nad .com, zastanawiam się na ile jest to myślenie życzeniowe z uwzględnieniem posiadanych domen :rolleyes:

Edited by marko7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdziwiłem się że domeny .eu mają aż tylu zwolennikówdających im przewagę nad .eu

 

Zabawna pomyłka :rolleyes:

 

Mam więcej .eu niż .com ale za bardziej prestiżową dla KK działającego globalnie uważam .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odświeżę stary wątek, bo minęło sporo czasu i pewnie niektórym zmieniły się w międzyczasie preferencje. Aktualnie wynik ankiety oscyluje okolo remisu, a nie ma chyba lepszych argumentów od przykładów z praktyki. Rzadko zdarza się, że ten sam keyword jest licytowany z .eu i .com w tym samym czasie i w podobnych warunkach więc często wyniki trudno jednoznacznie interpretować na korzyść jednej czy drugiej koncowki. Tu wcisnę trochę prywaty, ale dobrze pasującej do tego wątku. Wystawiłem na aukcje dropped pozyczkagotowkowa.eu i pozyczkagotowkowa.com i zobaczymy co wygra. :rolleyes:

Jakiego remisu? Po prostu 40% osób się myli. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiego remisu? Po prostu 40% osób się myli. ;)

 

jak pisałem o remisie to było 32:30 dla .com, a teraz uruchomiłeś chyba wszystkie swoje konta na di i zrobiło się 47:31 ;);):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamiast odświeżania tematu, trzeba było stworzyć nową sondę, propaganda z .eu skończyła się, .eu są zdecydowanie poniżej .com, zresztą cena rejestracji .eu spadła ostatnio nawet do 4 zł, a nawet trzeba je rozdawać za darmo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andro, rynek pierwotny się nasycił ale i tak dziennie jest rejestrowanych ~3000 domen .eu a to 30% więcej niż .pl :rolleyes: Prestiżowo oczywiście .com wygrywa ale są sytuacje w których to adres .eu byłby bardziej pożądany - szczególnie dla instytucji rządowych, które i tak mają osobną dyrektywę kiedy używać ccTLD a kiedy .eu ;)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrozumcie w koncu, ze wiekszosc akcji promowania jakiejs koncowki jest celowa i ma na celu zapchac portfele rejestratorom i kilku cwaniakom. Tak naprawde licza sie domeny globalne com i domeny krajowe, reszta to domenowy shit. Inwestowanie w .eu to pewna strata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrozumcie w koncu, ze wiekszosc akcji promowania jakiejs koncowki jest celowa i ma na celu zapchac portfele rejestratorom i kilku cwaniakom. Tak naprawde licza sie domeny globalne com i domeny krajowe, reszta to domenowy shit. Inwestowanie w .eu to pewna strata.

Dokładnie tak!

 

Osoby, które chciałyby się pozbyć dobrych (ale mówimy o naprawdę dobrych) domen .eu - proszone są o kontakt.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja pozwolę sobie stwierdzić, że nie wierzę ani w *com, ani w *eu (jeśli chodzi o polskojęzyczne keywordy), oprócz kilkunastu/kilkudziesięciu topowych, które są pozajmowane w każdym rozszerzeniu.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×