Jump to content
Jachu19

Skrypt do sprawdzania dostepności domen

Recommended Posts

Witam, czy ktoś zna jakiś dobry skrypt do sprawdzania dostępności domen ?

 

Pytałem juz o to przy okazji jednego tematu związanego z czymś innym, dostałem wtedy odpowiedź żebym przejrzał temat http://www.di.pl/index.php?showtopic=3451, Podany tam skrypt wygląda tak:

 

<?php


$fp = fopen("wynik.txt", "w");
$tablica=file('lista.txt');
for ($x=1;$x<=count($tablica);$x++) {
$host = gethostbyname(trim($tablica[$x]));
if($host==trim($tablica[$x])) $wolna=1; else $wolna=0;
if($wolna==1){


fwrite($fp, $tablica[$x]."\n");
}

}
fclose($fp);
?>

 

Niestety wypisuje on wszystkie domeny znajdujące się w pliku lista.txt (być może akurat pod nimi nie ma żadnego serwisu i to dla tego)

Ale mi chodzi o skrypt w którym mógłbym znaleźć które domeny są wolne a nie pod którymi nie ma serwisu.

Szczególnie chodzi mi o to żeby hurtowo sprawdzać domeny nie polskie, takie jak .sk .es .ro .pe .be .ch (ale to już chyba nie ma różnicy bo w pliku lista.txt mogę sobie różne rozszerzenie wpisać)

 

W tym wątku http://www.di.pl/index.php?showtopic=645 często były wypisywany aktualny stan wolnych domen 3-literowych wiec ktos ma taki skrypt :]

 

Tak wiec jakby ktoś miał taki skrypt albo znal stronę podobna do tej www.host.di.pl (ale sprawdzającą wolne domeny, a nie te pod którymi nie ma serwisu i nie mająca ograniczeń np. do 100 domen) to bardzo proszę o podzielenie się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Bert musisz do tego wykorzystać dowolny skrypt php odpytujący whois. ;)

 

Tu znajdziesz masę:

 

http://www.hotscripts.com/category/php/scr...ng-tools/whois/

 

Żeby nie było oczywiście za łatwo, rejestratorzy różnych krajów limitują dzienne zapytania z jednego IP, czasem jest to kilkaset, czasem kilka tysięcy zapytań na dzień (w zależności od kraju), ale zawsze za mało, by odpytać jakąkolwiek sensowną listę. ;) Niemniej powodzenia. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

No jest tam masa skryptów ale w każdym jest okienko do wpisania jednej domeny, a chodzi o to żebym nie musiał sprawdzać tych domen pojedynczo(to mogę zrobić u każdego rejestratora) tylko żebym mógł sprawdzić tylko domen narazi ile wynosi to ograniczenie danego kraju o którym piszesz :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że w tym linku był taki skrypt, jaki masz na myśli, ale mogę się mylić. ;) Zawsze możesz jeszcze skorzystać z usług rejestratora, który pokazuje stan domen dla różnych końcówek. Moniker świadczy taką usługę (nazywa się bulk register albo batch register).

 

http://www.moniker.com/domains/batch_reg.jsp

 

Musisz mieć założone konto w Moniker, żeby z niej skorzystać. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpie aby jakiś gotowy skrypt z hotscripts.com działał dla whois.dns.pl. Problem z whoisem jest taki, że dostęp do niego na porcie 43 jest bardzo ograniczony - można odpytać z jednego ip konkretną ilość razy i to w sporych odstępach sekundowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prostu zrób dwa skrypty - jeden będzie sprawdzał po hoście (dig) i jeśli odpowiedź będzie NXDOMAIN to wywoła drugi, który sprawdzi whois, aby stwierdzić czy domena rzeczywiście jest wolna (czy może wygasa lub jest zarezerwowana itp.). Ten pierwszy zadziała w dowolnej strefie (.pl, .com, .sk czy co tam chcesz), ten drugi musisz dostosować do każdej strefy z osobna (dla .pl wystarczy przeszukać pod kątem występowania ciągu np. "No information").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wątpie aby jakiś gotowy skrypt z hotscripts.com działał dla whois.dns.pl. Problem z whoisem jest taki, że dostęp do niego na porcie 43 jest bardzo ograniczony - można odpytać z jednego ip konkretną ilość razy i to w sporych odstępach sekundowych.

 

po ''wyczerpaniu'' limitu zapytan do whois

wystarczy zrestartować internet.

wyłączyć i właczyć router (modem) i na nowo mozna sie bawić szukajką whois

:)

 

(przynajmniej u mnie to dziala w Netii.. i czasami jestem zmuszony do takiego działania)

Share this post


Link to post
Share on other sites
po ''wyczerpaniu'' limitu zapytan do whois

wystarczy zrestartować internet.

wyłączyć i właczyć router (modem) i na nowo mozna sie bawić szukajką whois

:excl:

 

(przynajmniej u mnie to dziala w Netii.. i czasami jestem zmuszony do takiego działania)

Nie każdy ma dynamiczne ip, które np. dla mnie jest utrapieniem...

Poza tym to takie skrypty odpala się zazwyczaj na serwerze, a serwer nie może mieć dynamicznego ip...

 

Jeżeli chodzi o odstęp sekundowy dla .pl to chyba było jakieś 5-8 sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×