Jump to content
Sign in to follow this  
noise_relations

nka.pl

Recommended Posts

Próbowałem kiedyś znaleźć w regulaminie taki zapis i nie udało mi się odnaleźć. Sporo aukcji już w ten sposób przeprowadziłem i problemów z tegoż tytułu nigdy nie było.

 

Jeśli taki zapis w regulaminie allegro się pojawił, trzeba będzie zmienić informacje w aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedys był taki zapis..

 

"ARTYKUŁ 10. PODATKI, CENY

 

10.1. Ceny towarów i usług są cenami brutto t.j. zawierają podatek od towarów i usług VAT (w przypadkach, gdzie jest on obowiązujący).

10.2. Allegro wystawia faktury VAT na żądanie Użytkownika za korzystanie z płatnych usług serwisu. "

 

Teraz go nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczyło na Allegro kliknąć na pomoc i wyszukać frazy netto (trzeci temat):

http://www.allegro.pl/help.php?search_show...earch_str=netto

 

Doliczanie dodatkowych opłat

 

Niedozwolone jest doliczanie do ceny końcowej dodatkowych kosztów z wyjątkiem opłat za transport i przygotowanie przedmiotu do wysyłki.

 

W szczególności zabronione jest doliczanie prowizji Allegro lub prowizji dotyczącej obsługi płatności (np. Płatności Allegro, PayU).

 

Zakazane są też oświadczenia, że licytowana kwota jest ceną netto (bez VAT) lub że należy doliczyć określony procent w celu uzyskania faktury VAT. Wszystkie licytowane kwoty są cenami brutto (z VAT) i jeśli Sprzedający prowadzi działalność gospodarczą, jest zobowiązany na życzenie nabywcy wystawić fakturę bez dodatkowych kosztów.

 

Niedozwolone jest również pobieranie kosztów przesyłki, które są w rażący sposób zawyżone. Sprzedający jest zobowiązany do pobierania kosztów transportu w rzeczywistej wielkości (więcej informacji).

Link bezpośredni: http://www.allegro.pl/help_item.php?item=401

 

W opcji zgłaszania nieprawidłowości na aukcji jest też kategoria "Cena netto", więc na pewno usuwają takie aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×