Jump to content

Recommended Posts

Jest sporo tematów niezwiązanych z domenami więc ja jeden pozwolę sobie założyć.

 

Co czytacie?

 

Z moich ostatnich pozycji gorąco polecam:

 

Shūsaku Endō (jak dla mnie number one):

- "Samuraj" - niesamowita książka o początkach chrystianizacji Japonii.

- "Głęboka rzeka" - tu z kolei konfrontacji japońskiego światopoglądu w konfrontacji z modelem hinduistycznym i europejskim.

 

Joyce Carol Oates:

- " Dziewczyna z tatuażami" - najlepsza książka jaką miałem przyjemność czytać z traktujących o miłości

 

Jak macie coś ciekawego do polecenia chętnie sie zapoznam

 

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noah Gordon, "Medicus".

 

Powieść, o angielskim balwierzu, który zapragnął zostać medykiem, i uczyć się u najsłynniejszego lekarza (i filozofa) swoich czasów - Avicenny (Ib'n Sinna).

Biały, chrześcijanin, nie może zostać uczniem madrasy (szkoły muzułmańskiej) ale ma prawo pobierać naukę w takiej szkole ... Żyd (swoja drogą, zdałem sobie sprawę, że konflikt arabsko żydowski a persko żydowski pewnie też, rozpoczął się dopiero z chwilą wykupu przez Żydów ziemi od Brytyjczyków, pod nowy Izrael w ubiegłym wieku ...).

Bohater powieści, zgłębia więc żydowskie obyczaje i już jako (fałszywy) Hebrajczyk wędruje z Anglii na Bliski Wschód, do miejsca nauczania Avicenny, Isfahanu ...

 

--

Świat arabski i perski, to była wówczas (średniowiecze) absolutna superczołówka naukowa, techniczna ...

Dość powiedzieć, że równolegle w Europie, receptą na wszystko było tzw. upuszczanie krwi ...

Jedną jedyną rzeczą, jaka blokowała rozwój medycyny na Bliskim Wschodzie, był zakaz sekcji zwłok ludzkich (z przyczyn religijnych). Sekcji takowej, można było dokonywać na zwierzętach. Uznano, że świnia będzie organizmem najbardziej optymalnym do takich eksperymentów ...)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wilbur Smith - pisarz, ktory w niesamowity sposób wplata opisy krajobrazów afryki w swoje powieści.

 

Co moge polecić:

 

- Pora umierania

- Gdy poluje lew

- Płacz Aniołów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało czytam książek, a jeśli już to związane z moim drugim hobby, czyli z "Lucid Dreams" oraz "OOBE"

 

w tym temacie gorąco polecam trylogię Roberta Monroe:

 

"Dalekie podróże", "Podróże poza ciałem", "Najdalsza podróż" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem fanem fantasy i science fiction. Moimi kultowymi pisarzami są Terry Pratchet ( Świat Dysku), Frank Herbert (Diuna) czy Philip K.Dick ( Raport mniejszości, Paycheck i wiele innych). Polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za młodych lat zaczytywałem się w powieści Williama Whartona, niedawno postawiłem mini stronkę o jego książkach Ptasiek.pl

Lubiłem też Jonathana Carolla, a teraz to zazwyczaj jakieś poradniki czytuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie jestem trendi i dżezi, same starocie:

"Martin Eden" Londona po raz setny

Łysiaka wszystko co mam i wpadnie w łapy

Lem

Zaległości szkolne i okołoszkolne ;)

Blogi polityczne i stricte seo niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Blogi polityczne

Niedobrze. xsawery, sabo nie idzcię tą drogą, blogi polityczne to zło

co do książek to polecam serie bogaty ojciec biedny ojciec

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Winnetou" (Karol May) towarzyszył mi przez całe dzieciństwo. Mam sentyment do tej książki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
I Stephen King.Stary Stephen KIng...;)

a jak się jakoś nie potarfię przekonać do Kinga ... ze 3 razy podchodziłem do miasteczka salem i nic .. może kiedyś

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

co do książek to polecam serie bogaty ojciec biedny ojciec

A czytałem, czytałem. Ta książka zmieniła moje podejście do finansów osobistych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię książki Suworowa. Każdemu polecam Akwarium. Można dowiedzieć się wiele cholernie ciekawych rzeczy o szkoleniu agentów zsrr, tępieniu fobii, zaspokajaniu pragnienia, wyskakiwaniu z rozpędzonego pociągu ;), zanurzaniu się w mrowiska gdzieś na Syberii i wiele więcej.

 

Ostatnio (prawie rok) czytam Lód Dukaja. Książka bardzo trudna, filozoficzna, ale ciekawa.

 

Polecam również "Terror" D. Simmonsa. Niesamowity klimat, szalenie wciągająca i ciekawa. Trudno oderwać się od lektury.

 

I Stephen King.Stary Stephen KIng

 

Z Kinga na razie tylko Ręka Mistrza.

Edited by zaan

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do książek to polecam serie bogaty ojciec biedny ojciec

 

 

Kyiosaki facet ktory zarobil na pisaniu ksiazek o inwestowaniu.Mistrz teorii...

 

a jak się jakoś nie potarfię przekonać do Kinga ... ze 3 razy podchodziłem do miasteczka salem i nic .. może kiedyś

 

 

Sa rozne gusta ale ta ksiazka jest poprostu zajebista.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kyiosaki facet ktory zarobil na pisaniu ksiazek o inwestowaniu.Mistrz teorii...

No najpierw to on sie chyba dorobił handlując nieruchomościami, a książkę napisał jak już miał kupe forsy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No najpierw to on sie chyba dorobił handlując nieruchomościami, a książkę napisał jak już miał kupe forsy ;)

 

 

malo wiesz ;)

 

Kiyosaki to jest fobry jesli chcesz zlapac jakas motywacje jesli jestes zwyklym inwestycyjnym leszczem.Jesli jednak chcesz sie bawic w to na powaznie to jego ksiazki to same truizmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli jednak chcesz sie bawic w to na powaznie to jego ksiazki to same truizmy.

No co ty nie powiesz? Przecież w jego książce nie ma sposobu na zarobienie milionów tylko jest przedstawiony sposób myślenia, który prowadzi do bogactwa. I to wcale nie są takie truizmy, gdyby były to nie mieliśmy by kryzysu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam w domu okolo 1,5k ksiazek.

 

99% nie przeczytalem ;-)

 

Nudze sie podczas czytania ksiazek, wole gazety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam w domu okolo 1,5k ksiazek.

 

99% nie przeczytalem ;-)

 

Nudze sie podczas czytania ksiazek, wole gazety.

Ja mam nieco mniej, ale przeczytałem 99%. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych sposobów na spedzanie wolnego czasu, niestety tego z biegiem lat jest coraz mniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No co ty nie powiesz? Przecież w jego książce nie ma sposobu na zarobienie milionów tylko jest przedstawiony sposób myślenia, który prowadzi do bogactwa. I to wcale nie są takie truizmy, gdyby były to nie mieliśmy by kryzysu.

 

Owszem sa to truizmy,nie przeczytalem tam nic czego bym nie wiedzial.Bo jesli dla Ciebie odkryciem sa np.aktywa i pasywa to faktycznie Kyiosaki moze okazac sie alfa i omega.

 

BTW wiesz co oznacza truzim?.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Bo jesli dla Ciebie odkryciem sa np.aktywa i pasywa to faktycznie Kyiosaki moze okazac sie alfa i omega ...

 

To akurat nic nowego, dużo w jego książce takich podstawowych spraw ekonomicznych.

Dla mnie na przykład użyteczne stało się podejście "Płać najpierw sobie", a o co w tym podejściu chodzi, to już odsyłam do książki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
mam w domu okolo 1,5k ksiazek.

 

całkiem niedawno miałem jakieś 9-10k woluminów, ale wtedy prowadziłem antykwariat;

bardzo lubiłem to zajęcie i kiedyś do tego wrócę - stare i rzadkie książki to jest to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×