Jump to content
Sign in to follow this  
igogel

Szczecin NIE leży nad morzem!

Recommended Posts

ako nowy mieszkaniec Szczecina w rodzinnych stronach (Piła) i dawnych służbowych (Kraków) często słyszę "nad morzem byłeś", "jakie fale". Nawet po uświadomieniu ludzi, że Szczecin NIE leży nad morzem są przekonani, że jest w pobliżu. Spróbujmy uświadomić jak najwięcej osób, że Szczecin ma spory kawałek do morza![Troszkę przesadziłem na grafice :)]

 

Jesli mozecie, macie czas i checi to obejrzyjcie grafike i pomozcie mi w uswiadamianiu moich rejonow wykopujac:

http://www.wykop.pl/link/168890/szczecin-nie-lezy-nad-morzem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę nic mówić ale 90-95% Polaków nie wie, że Gdańsk, Sopot, Gdynia nie leżą nad morzem tylko nad zatoką ;)

Edited by Roooocky

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę nic mówić ale 90-95% Polaków nie wie, że Gdańsk, Sopot, Gdynia nie leżą nad morzem tylko nad zatoką ;)

tu już sie czepiasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdy mieszkalem w Bydgoszczy - znajomi z Wroclawia mowili 'aaaa to masz blisko nad morze!' (ponad 200km)

teraz gdy mieszkam we Wroclawiu - bydgoszczanie pytaja mnie - 'no i co tam w gorach' (130km do Karpacza;)

 

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To i tak nic w porownaniu do tego ze niektorzy mysla ze Lodz jest nad morzem ;)

To chyba tylko ty tak myślisz.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba tylko ty tak myślisz.

 

No coz po wpisaniu w google "Lodz jest nad morzem" znajduje sie ze ktos tak myslal, pewnie pod innymi slowami kluczowymi znalazlo by sie cos jeszcze ;)

A spotkalem sie z tym pare razy w moim zyciu, jako ze jestem z Lodzi ;)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdy mieszkalem w Bydgoszczy - znajomi z Wroclawia mowili 'aaaa to masz blisko nad morze!' (ponad 200km)

teraz gdy mieszkam we Wroclawiu - bydgoszczanie pytaja mnie - 'no i co tam w gorach' (130km do Karpacza;)

 

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;-)

 

Jestem z Krakowa. Spotkałem się z podobnymi pytaniami o góry ;), chociaż już Wojciech Bogusławski rozróżnił "okolicznych" mieszkańców na "Krakowiaków i Górali" ;) .

 

Przecież jednak Alpy leżą w odległości 100 km od Turynu, ale to w tym właśnie mieście jest Stadion Alpejski, a była Olimpiada. Analogicznie więc pewnie jest z Krakowem, Wrocławiem ... Choć po krótkim zastanowieniu przyznaję, że chociaż Tatry są w oddaleniu 100 kilometrowym i widać je z niektórych krakowskich domów ;), to już tuż pod samym Krakowem ściele się Beskid Wyspowy i Niski ...

 

Mogę więc być i Góralem ;) . Kiedy w dzieciństwie pytano mnie "kim chciałbyś zostać", tak właśnie odpowiadałem: "Góralem".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba chciałeś powiedziec.. "Chciałem zostać Theo Góralem" ;)

 

O tak ;) . Z pewnego punktu widzenia na pewno ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Szczecin NIE leży nad morzem

 

 

 

dobrze wiedziec ;) tak cos zawsze podejrzewałem ;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy bym nie powiedział, że Szczecin leży nad morzem. Ba, nawet myśłałem, że to morze jest dalej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie myślą tak z z kilku powodów:

1. Stocznia - chodź chyba nie wiele z niej zostanie ...

2. Urząd Żeglugi Śródlądowej

3. Dawnych tras żeglugowych (osobiście nie wiem jak jest teraz, ale wydaje mi się że żegluga śródlądowa w Polsce jest rzeczą abstrakcyjną)

4. Akademia Morska w Szczecinie

Share this post


Link to post
Share on other sites

kijem Wisły nie zawrócisz ;)

 

"Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zarządza dwoma portami o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej - w Szczecinie i w Świnoujściu, tworzącymi jeden z największych na Bałtyku uniwersalny kompleks portowy."

http://www.port.szczecin.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
5. produkcja paprykarza ;)

Od dawna nie jest on produkowany w Szczecinie tylko podrabiany przez firmy z całego kraju (brak znaku towarowego). No i smak już też nie ten...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie...

 

Byłem wczoraj nad morzem i muszę przyznać że Szczecina tam nie było...

 

W takim razie nad czym on leży?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie nad czym on leży?

Nad pustą flaszką ;). Tak swoją drogą to całkiem zdolny był Wojewoda Zachodnipomorski za rządów PIS. Mówie w pozytywnym znaczeniu bez podtekstów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×