Jump to content
BartX

cnbcbiznes.pl

Recommended Posts

Witam.

 

Chciałbym zapytać o Wasze zdanie, czy opłaca się rejestrować domenę, która będzie powiązana z nowym kanałem Biznes TVN.

Chodzi mi o domenę cnbcbiznes.pl

 

Więcej informacji o TVN CNBC Biznes

Pozdrawiam i czekam na opinie.

 

W ramach sprostowania, chciałem zaznaczyć, że nie proszę o wycenę ponieważ domena nie jest zarejestrowana.

Chodzi mi o opinie czy jest sens rejestrowania takich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanał nazywa się TVN CNBC Biznes, a odpowiednie domeny zostały przez TVN wykupione kilka dni temu.

 

Domena niezarejestrowana, temat do zamknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kanał nazywa się TVN CNBC Biznes, a odpowiednie domeny zostały przez TVN wykupione kilka dni temu.

 

Domena niezarejestrowana, temat do zamknięcia.

Zapytał czy warto zarejestrować:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytał czy warto zarejestrować:-)

To tak jakby dal od wyceny/opinii domenę zarezerwowaną. niewolno.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak jakby zapytać, czy mogę ukraść Mercedesa zmienić rejestracje i powiedzieć że to mój.

Ja nie wiem kiedy ludzie zrozumieją działanie prawa własności. ;)

 

Kombinowanie przy domenach zawierających znaki towarowe dużych firm to tak jakby wejść na tory i czekać na pociąg.

Kazdy jeden prawnik z uśmiechem na twarzy weźmie taką sprawę i zmiesza cię z błotem w ciągu 5 sekund, bo stoi za nim prawo i to prawo w co najmniej kilku krajach EU i Ameryki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weźmy taki przykład onet.pl i kuponet.pl

wp.pl kupwp.pl podobno kup w Polsce ;)

i jest tu wykorzystany TM czy nie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tak i nie.

Jak postawisz serwis taki jak onet.pl czy wp.pl to nie będzie problemu udowodnic że TM jest cześcią domeny.

Jeżeli posilisz się na trcki w stylu onet.pl i kuponet.pl gdzie kuponet.pl będzie sprzedażą kuponów jakiejś firmy ET (kupon-et) no to nie ma problemu.

Tylko jaki jest wogóle sens takich kombinacji? Ani z tego pieniedzy ani pożytku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sens jest taki, że jeżeli ktoś nie ma własnej marki i dużych możliwości reklamowych, to tym prostym zabiegiem podpina się pod markę, może nie na każdego to działa, ale wystarczy, że zadziała na niektórych, zwiększa to nieświadomie zaufanie do strony,

 

a nawiązując do TM dla mnie byłaby sprawa prosta, jeżeli ktoś by w znaku graficznym nawiązywał do onet, KUPonet.pl, np. kolorami, lub postawił portal konkurencyjny, to byłaby podstawa do TM, natomiast, jak ktoś postawi tylko sklep kuponet.pl to podstawy do TM są bardzo słabe, bo tak naprawdę to jest inne słowo, ale sprawiedliwość ;) rzecz względna

Share this post


Link to post
Share on other sites

w/g prawa domeny zawierające TM w nazwie, podlegaja takiej samej ochronie znaków towarowych, także nie łudź się ze KUPonet.pl jest nietykalny.

Onet może łatwo wykazać że twoja domena to próba phishing'u (wystarczy ża utworzą subdomenę kup.onet.pl) a wtedy to juz nie przelewki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×