Jump to content
Sign in to follow this  
grastabakalator

ChwalmyPana.pl

Recommended Posts

yarowa - a co w sprawie AuthInfo przy promocyjnych zakupach w Az.pl :rolleyes:

 

Twój post też przeoczyłem, ale w kolejny OT mnie nie wciągniesz ;)

Pozdrawiam i Dobranoc ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena zarejestrowana ( za free) z chęci zysku (dla srebrnikow) a nie z potrzeby ''Chwalenia Pana''

reg fee

 

 

PanCieKocha.pl

wImieOjca.pl (i syna.... enter)

wolne

 

 

:rolleyes:

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena zarejestrowana ( za free) z chęci zysku (dla srebrnikow) a nie z potrzeby ''Chwalenia Pana''

reg fee

 

 

PanCieKocha.pl

wImieOjca.pl (i syna.... enter)

wolne

 

 

:rolleyes:

 

Twoja wycena dotyczy mojej motywacji, a nie wartości domeny. ;) "Chwalmy Pana" to popularna fraza w środowisku kościoła ( wiem bo zyje dosyc "blisko") i w tym dopatruje jej wartości/potencjału.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tu masz rację ;)

"Ludziom gratulujemy rakiet i bomb".

W Darfurze pogratuluj im raczej chrześcijańskich maczet i prymitywnych muszkietów. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ temat nie jest zamknięty pozwolę się jeszcze odnieść do nazwy ChwalmyPana.pl, sprawdziłem w Google i ta fraza zapewne z czasem będzie coraz bardziej popularna w Polsce, często jest wykorzystywana do akcji typu: "Chwalmy Pana w rytmie regaee" / "Chwalmy Pana hip-hopem", poza tym w wątku nikt nie wspomniał, że istnieje taki oto dziwny twór:

 

http://www.chwalmypana.cz/

 

Myślę, że domena spokojnie znajdzie kiedyś nabywcę i na niej odrobinę zarobisz.

 

 

 

------------------------------------

 

I jeszcze OT skoro zostałem określony:

 

Ponieważ jesteś, przypuszczam ateistą, nie wiesz, co to był wg religii chrześcijańskiej oraz judaizmu "grzech pierworodny (a wcześniej pobyt w Raju Adama i Ewy)".

 

TAK, od 3 miesięcy poglądowo jestem ateistą, a formalnie poprzez akt apostazji zostanę w ciągu kolejnych 3 miesięcy. Do Twojej wiadomości: przeciętny świadomy ateista wie o religiach zdecydowanie więcej niż Ci się wydaje (więcej niż przeciętny katolik).

 

Jeżeli zaś wspomniałeś o grzechu pierworodnym i o Adamie i Ewie, to rzeczywiście zgodzę się, że nie powinniśmy już ciągnąć naszej dyskusji, bo oboje reprezentujemy zbyt odległe bieguny.

 

------------------------------------

 

Dla ateistów dla rozweselenia skecz "Adam i Ewa" Dave Allen - http://www.youtube.com/watch?v=pZp2A2Gy0aI

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o nazwę na serwis religijny to polecałbym

 

# mistyfikacja.pl

 

:rolleyes:

 

a ja "pochwa-lony.pl" ;)

 

To jest uznanie przez samego człowieka, że człowiek nie jest panem Świata, ponieważ nad nim jest jeszcze Ten, Który stworzył człowieka i Świat.

 

generalnie, o ile orientuję się w postępie nauk, to jeszcze tego nikt nie udowodnił

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

chwalmy Pana bo inaczej da nam Bana!

:rolleyes:

- sama domena reg fee, adresaci ewentualnego mailingu moga nie miec komercyjnej smykalki i preferowac ninje do kwadratu

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

 

 

generalnie, o ile orientuję się w postępie nauk, to jeszcze tego nikt nie udowodnił

 

Naprawdę ..., Umberto, proszę Cię, nie wyrywaj mojej wypowiedzi z kontekstu ;).

Poraz trzeci w tym topic'u powtórzę, nim naprawdę zostanie zamknięty ;) :

Pisałem o zapatrywaniu chrześcijaństwa i w ogóle religii na relację "Pan. Stworzyciel - jego stworzenie", a nie o stanie nauki. Napisałem nieprawdę?

I to wszystko w odniesieniu do konkretnej frazy, która jest nazwą domeny i w odniesieniu do wypowiedzi witka (mówiącego o "psychologicznej oznace uległości") ...

Ta domena, jest przecież niejako z "założenia" przeznaczona do odbiorców wierzących.

 

Do Radka (Brewki): faktycznie jesteśmy na dwóch różnych biegunach, jednak w przypadku Adama i Ewy, wyartykułowałem po prostu ogólnie "znany", chrześcijański punkt widzenia. W szczegółach, jest trochę inaczej: są dwie szkoły interpretacji Biblii: dosłowna i przenośna. Zależnie od tego czy mówimy o katolicyzmie (wiele alegorii) czy protestantyzmie (dosłowna interpretacja Biblii).

Niekoniecznie muszę "należeć" do tej ostatniej szkoły ;)

 

---

 

Polemika więc, drodzy Panowie Ateiści, nie powinna być ze mną i moimi poglądami na istnienie Boga (choć nie odżegnuję się od nich),

ale, czy fraza "chwalmy Pana" jest adekwatna do tego o czym mówi chrześcijaństwo. Jeśli zaś polemika ze mną, to na temat oto taki: czy nie sądzę błędnie, że relacja "Pan (Bóg) - człowiek" (relacja, wg terminologii witka - "uległości") jest naturalną konsekwencją wiary judeochrześcijańskiej w stworzenie Świata i człowieka przez Boga, czyli przez Istotę z samego już założenia Wyższą.

 

Pisanie kolejnych postów o Bogu, którego wg Was nie ma, stanie się chyba nużące w odbiorze przez czytającego :rolleyes:

 

Czytajmy swoje posty od początku do końca i nieselektywnie, a pewnie będzie mniej nieporozumień.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisanie kolejnych postów o Bogu, którego wg Was nie ma, stanie się chyba nużące w odbiorze przez czytającego ;)

Ja go dzisiaj widziałem, jak byłem w sklepie osiedlowym po papierosy. Był lekko podchmielony, nie ogolony i chciał złotówkę do jakiegoś wina. Nie miałem serca, żeby mu nie dorzucić na "mszalne". :rolleyes:

Edited by tlen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×