Jump to content
Sign in to follow this  
BartX

Budowanie zaplecza

Recommended Posts

Witam,

 

Mam kilka pytań związanych z budowaniem zaplecza.

 

1. Czy opłaca się budować zaplecze na mini stronach zbudowanych na darmowych szablonach CSS?

2. Ile takich mini stron trzeba postawić aby zaplecze było wartościowe?

3. Jak linkować strony między sobą i jak linkować zaplecze do głównego serwisu?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Mam kilka pytań związanych z budowaniem zaplecza.

 

1. Czy opłaca się budować zaplecze na mini stronach zbudowanych na darmowych szablonach CSS?

2. Ile takich mini stron trzeba postawić aby zaplecze było wartościowe?

3. Jak linkować strony między sobą i jak linkować zaplecze do głównego serwisu?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Bartek.

 

1. Mini stronki, czyli jakie?? 5 podston?? Najważniejszy unikalny content (oczywiście tematyczny), darmowe szablony nie mają nic do rzeczy... (dodaj "no follow" do linków autora szablonu w stopce)

2. Zależy od trudności frazy, domeny na jakich są postawione zaplecza...

3. Zależy jakie zaplecze. Najczęściej zapleczówki między sobą i do pozycjonowanego serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależnie od konkurencyjności branży promowanego serwisu. Ale generalnie nie opłaca się stawiać żadnego zaplecza tematycznego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czy strona posiada darmowy szablon czy płatny nie ma znaczenia. Ważne, aby kod strony był poprawny i przyjazny botom. Najistotniejsza jednak jest treść; musi być unikalna. Co do linkowania stron to ja przy moim zapleczu stosowałem taką zasadę:

 

Masz 10 stron, każdej przyporządkowana jest litera od "A" do "J" i linkujesz

je w taki sposób:

 

A>B>C>D>E>F>G>H>I>J>A

 

W skrócie chodzi o to, żeby strona, na której umieszczasz link do następnej

nie zwracała go z powrotem. Oczywiście możesz wpleść w ten układ linki

wykupione w jakichś serwisach. Ważne jest też aby strony, które linkujesz miały w miarę możliwości

zbliżoną tematykę, czyli A powinno być podobne do B. Nie chodzi tu o

podobieństwo w dużym stopniu, ale np. o to, żeby nie linkować strony o

psach rasowych do strony poświęconej długopisom. Trzeba znaleźć jakąś wspólną cechę dla obydwu serwisów.

 

Jeśli zdecydował byś się na wykupienie linku pozycjonującego to j.w.

tematyka strony musi być zbliżona, a wykupowany link powinien prowadzić do

Twojej strony przez dłuższy czas niż np. miesiąc. Pół roczny link jest

optymalnym rozwiązaniem. Zwracaj również uwagę na to, czy strona, która

oferuje wstawienie linku nie jest ich farmą tzn. czy nie ma na niej za dużo

linków wychodzących.

Edited by Cortez

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz 10 stron, każdej przyporządkowana jest litera od "A" do "J" i linkujesz

je w taki sposób:

 

A>B>C>D>E>F>G>H>I>J>A

 

W skrócie chodzi o to, żeby strona, na której umieszczasz link do następnej

nie zwracała go z powrotem.

 

 

analizując to co napisałeś, można zrobić tak?

 

A>B

A>C

A>D

A>E

A>F

A>G

A>H

A>I

A>J

 

B>C

B>D

B>E

B>F

B>G

B>H

B>I

B>J

 

C>D

C>E

C>F

C>G

C>H

C>I

C>J

 

i tak dalej ...

 

Czy lepiej tak: A>B>C>D>E>F>G>H>I>J>A i jaka jest różnica między tymi układami linków?

 

dzięki za pomoc,

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Im mniej linków wychodzących z strony tym dany link jest mocniejszy.

 

 

Według mnie nie jest to do konca prawda a przynajmniej bardzo duze uproszczenie.Jesli bedziesz mial bardzo duzo contentu to ilosc linkow wychodzacych nie ma wielkiego znaczenia.

 

Najwazniejszy jest unikalny content a nie ilosc linkow.

 

1.Nie ma znaczenia.Zaczalem od niedawna pozycjonowac swoj serwis i co smieszniejsze,zaplecze siedzi wyzej niz strona pozycjonowana.

2.Nikt Ci tego nie odpowie ani nikt tego nie wie.Czasem jedna strona Ci zalatwi wysokie miejsce a czasem 50 nawet tego nie osiaganie.

3.Rozne IP a przynajmniej kilka,link nie powinien wracac.Na PiO jest rysunek ktory ktos wkleil w jednym z działow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu??

Ważne wyłącznie przy budowaniu długoterminowej strategii strony firmowej o stabilnej pozycji rynkowej, gdzie nie wolno pomijać żadnego z elementów potencjalnie wpływających na wyniki. Dla mniej konkurencyjnych branż i jednym-dwóch serwisach ewentualne "zalety" nie zamortyzują czasu i pieniędzy przeznaczonych na stabilizację i umocnienie zaplecza. Dużo lepsze jest zaplecze ogólnotematyczne: katalogi, aukcje, ogłoszenia, regionalne serwisy, itp. ale na potrzeby komercyjnego pozycjonowania i większą skalę, nie hobbystycznie. Siłę zaplecza można zacząć mierzyć po min. jednym przedłużeniu domen.

IMHO cała ta tematyczność linków to pijarowskie bajeczki speców z G i pseudopozycjonerów z PiO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i tu baaardzo sie mylisz...

Proszę o przykład linka tematycznego do domeny o tej samej tematyce, którego nie przebiłbym linkiem z domeny nietematycznej *

 

* obie domeny "zapleczowe" o zbliżonych parametrach, pr, bl, wieku, site, czasie zaindeksowania w G, itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o przykład linka tematycznego do domeny o tej samej tematyce, którego nie przebiłbym linkiem z domeny nietematycznej *

 

* obie domeny "zapleczowe" o zbliżonych parametrach, pr, bl, wieku, site, czasie zaindeksowania w G, itp.

 

jak Ty to sobie wyobrażasz?? Porób sobie testy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak Ty to sobie wyobrażasz?? Porób sobie testy...

Nie, Kolego, to Ty porób :lol:

Pisząc, że coś działa powinieneś to udowodnić, ja mam prawo być sceptycznym.

Prawo nabyte podczas wieloletniej praktyki, masie testów i również budowie zaplecz tematycznych dużej skali. Na mnie nie działają bajki Matta, Jeża czy Kobisa o dziedziczonym anchorPR, itp. W serpach codziennie widzę coś innego.

 

I EOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, Kolego, to Ty porób :lol:

Pisząc, że coś działa powinieneś to udowodnić, ja mam prawo być sceptycznym.

Prawo nabyte podczas wieloletniej praktyki, masie testów i również budowie zaplecz tematycznych dużej skali. Na mnie nie działają bajki Matta, Jeża czy Kobisa o dziedziczonym anchorPR, itp. W serpach codziennie widzę coś innego.

 

I EOT.

 

czyli wg. Twojej teorii, najlepiej stawiać np. katalogi i w nich umieszczać linki... sory ja widzę coś innego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
W skrócie chodzi o to, żeby strona, na której umieszczasz link do następnej

nie zwracała go z powrotem.

 

A czy dużo "mocy" traci link na stronie która ten link zwraca z powrotem ?

Taki link jest mniej pozycjonujący czy też może jest wręcz szkodliwy ?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy dużo "mocy" traci link na stronie która ten link zwraca z powrotem ?

Taki link jest mniej pozycjonujący czy też może jest wręcz szkodliwy ?

 

I jak z tym linkowaniem ???

Pytam, bo sam linkuję pomiędzy swoimi mini stronkami w sposób dowolny i może powinienem, to szybko poprawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jak z tym linkowaniem ???

Pytam, bo sam linkuję pomiędzy swoimi mini stronkami w sposób dowolny i może powinienem, to szybko poprawić.

 

 

Moze zaszkodzic,sam teraz to dokladnie testuje.Niedlugo sciagam wracajace linki i zobacze co wtedy bedzie sie dzialo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja budowanie zaplecza widzę troszeczkę inaczej, a mianowicie:

mamy 10 stron najlepiej, by chyba było podlinkować je: a>b>c>d..itd tak aby właśnie nie wracać z linkami bezpośrednio i zbyt często chodz i to nie będzie miało dużego znaczenia, bo nie skupiamy sie na linkowaniu naszych 10 stron miedzy sobą,

tylko przede wszystkim na szukaniu i zdobywaniu linków zewnętrznych do tych właśnie naszych 10 stron, linkowanie miedzy sobą będzie jedynie dodatkiem które wzmocni nam całe zaplecze.

 

najważniejsze jest znalezienie jak najwięcej i z czasem co raz więcej linków z różnych serwisów, i zgodzę się z xsawerym, że zbliżona tematyka nie jest koniczna i w zasadzie nie jest zawsze możliwa także nie skupiałbym się na tym, aż tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdjałem linki wracające i strony wracaja w góre,rzekłbym błyskawicznie co mnie niezmiernie cieszy ;).

Dzięki za info

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strony powinny być budowane na różnych adresach ip, to podobno też ma znaczenie

 

 

Również coś takiego mi się obiło o uszy. SEO to ciągłe testy, jak widać na przykładzie mike'a warto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze zaszkodzic,sam teraz to dokladnie testuje.Niedlugo sciagam wracajace linki i zobacze co wtedy bedzie sie dzialo.
Zdjałem linki wracające i strony wracaja w góre,rzekłbym błyskawicznie co mnie niezmiernie cieszy :).

To już sam nie wiem, co o tym myśleć.

mikepolarny, czy w czasie testów linkowałeś, "preclowałeś" albo katalogowałeś swój serwis? Czy zdjąłeś jedynie linki wzajemne?

 

Tutaj są pewne wyliczenia dotyczące mocy linków: http://blog.poradnik-webmastera.com/118/po...osci-linkowania

Share this post


Link to post
Share on other sites
To już sam nie wiem, co o tym myśleć.

mikepolarny, czy w czasie testów linkowałeś, "preclowałeś" albo katalogowałeś swój serwis? Czy zdjąłeś jedynie linki wzajemne?

 

 

Preclowalem jedna(3 szt.) i katalogowalem 3-4 systematycznie(recznie w ilosci ok.50 kat. max,starajac sie do kazdego o inne opisy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Preclowalem jedna(3 szt.) i katalogowalem 3-4 systematycznie(recznie w ilosci ok.50 kat. max,starajac sie do kazdego o inne opisy).

W takim razie wyniki Twojego testu mogą być nie do końca wiarygodne. Dlaczego? Dlatego ponieważ mogły nałożyć się trzy działania jednocześnie (katalogowanie, preclowanie i zdjęcie linków wzajemnych) i ciężko będzie teraz znaleźć to działanie, które akurat przyczyniło się w największym stopniu do wzrostu pozycji stron. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dodawanie do presell page może znacząco podnieść pozycję strony.

 

W tym artykule, który podlinkowałem wcześniej, koleś pisze, żę najlepiej jest robić mniej więcej tak:

A > B > C > A

 

No nic. Trzeba samemu przetestować i wyciągnąć wnioski.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×