Jump to content

Recommended Posts

Wysłałem 2 maile z zapytaniem do firmy az odnośnie moich domen . Zero odzewu .Dziś widzę iż coś ich strona www nie działa . Wiecie coś o tym ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na maila otrzymałem po 2 dniach. Jak dla nich to i tak dobrze. Najdłużej 6 dni czekałem bodajże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że AZ wyjechało już na wakacje, skoro nie odpowiadają na maile.

 

A w mailu informują: "W trosce o dobrą, wzajemną komunikację i współpracę, odpowiedź na zgłoszenie zostanie wysłana najpóźniej w ciągu 10 godzin roboczych."

 

chyba, że chodzi o 10 dni roboczych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dopiero otrzymałem odpowiedź . Po 6 dniach... Ja dziękuje za takiego rejestratora . Dobrze że już tam nie mam domen .

 

Dla ciekawostki dodam iż authinfo domeny w AZ nie przysługuje do transferu domeny do innego rejestratora wraz ze zmianą danych tylko poprzez cesje . Paranoja .W takim razie po co ten authinfo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla ciekawostki dodam iż authinfo domeny w AZ nie przysługuje do transferu domeny do innego rejestratora wraz ze zmianą danych tylko poprzez cesje . Paranoja .W takim razie po co ten authinfo

 

To tak jakbyś miał pretensję że nie możesz przerejestrować samochodu znając tylko jego numer nadwozia. ;-)

Authinfo służy właśnie do transferu, do zmiany abonenta służy cesja. Nie wierzysz, to pytaj w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tak jakbyś miał pretensję że nie możesz przerejestrować samochodu znając tylko jego numer nadwozia. ;-)

Authinfo służy właśnie do transferu, do zmiany abonenta służy cesja. Nie wierzysz, to pytaj w NASK.

 

 

Auto to akurat inny przykład . Tylko dlaczego jak nabywałem domenę poprzez authinfo .transferowałem ją sobie do home to odrazu było przypisanie moich danych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Auto to akurat inny przykład . Tylko dlaczego jak nabywałem domenę poprzez authinfo .transferowałem ją sobie do home to odrazu było przypisanie moich danych ?

 

Zasadniczo to zależy od tego co przy tym transferze podpisywałeś (akceptowałeś stawiając ptaszek ;-), bo samo takie przepisanie "bez niczego" nie jest zgodne z zasadami NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niepokoi mnie to odrobinkę, że Pani Dyrektor nie reaguje, bo zazwyczaj przy okazji podobnych tematów zawsze był odzew. Może jest na urlopie i przez to ekipa z AZ wrzuciła troszkę na luz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla ciekawostki dodam iż authinfo domeny w AZ nie przysługuje do transferu domeny do innego rejestratora wraz ze zmianą danych tylko poprzez cesje . Paranoja .W takim razie po co ten authinfo

 

Ale o co chodzi? Przecież te zasady są jasne i klarowne... Ponadto zawsze możesz przetransferować domenę do dropped.pl, w tym wypadku o ile się nie mylę zmienią się bez konieczności Cesji papierowej dane właściciela domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś dopiero otrzymałem odpowiedź . Po 6 dniach...

 

Dzień dobry ;-))

 

Nigdzie nie wyjechaliśmy na wakacje a szkoda ;-).

Wręcz przeciwnie, w ubiegłym tygodniu wykonaliśmy cieżką pracę poprawy kontaktów, zakończoną powodzeniem.

 

Rozmawialiśmy z Designerem na GG, przed chwileczką.

 

Designer wysłał list na niepoprawny i nigdzie niepublikowany adres: domeny@az.pl ( zamiast domena@az.pl ).

 

Subject: Problem z transferem domen

 

Date: Tue, 19 May 2009 16:50:28 +0200

 

 

Wysłaliśmy odpowiedź:

 

Date: Thu, 21 May 2009 16:10:12 +0200.

 

Czyli nie 6 dni, a 2 ;), nie minęło też 10 godzin roboczych.

 

Dziękuję Designerowi za pomoc w wyjaśnieniu sytuacji z Panem Albertem.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Ania Pulkiewicz

 

Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdzie nie wyjechaliśmy na wakacje a szkoda ;-).

Wręcz przeciwnie, w ubiegłym tygodniu wykonaliśmy cieżką pracę poprawy kontaktów, zakończoną powodzeniem.

 

A propos zmiany kontaktów, o co w tym chodzi i dlaczego dostaję maile w rodzaju:

Ponizsze dane zostaly wpisane do glownego rejestru domeny .pl przez AZ.pl Sp.J. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa, ktoremu zleciles obsluge swoich danych.

 

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

Jesli masz jakies pytania, skontaktuj sie z AZ.pl Sp.J. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa, ktory obsluguje Twoje dane.

 

Po pierwsze nie wiadomo o jaką domenę w każdym przypadku chodzi bo jest podany tylko numer id, który nic nie mówi, a po drugie nie lubię nie wiedzieć dlaczego ktoś grzebie w kontaktach moich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze nie wiadomo o jaką domenę w każdym przypadku chodzi bo jest podany tylko numer id, który nic nie mówi, a po drugie nie lubię nie wiedzieć dlaczego ktoś grzebie w kontaktach moich domen.

 

Wprawdzie nie jestem z AZ, ale się wtrącę, bo to nie dotyczy li tylko AZ, i powiem że takie komunikaty wynikają z obowiązku okresowej kontroli (przeprowadzanej przez partnerów) prawidłowości danych wpisanych przez użytkowników do kontaktów (identyfikatorów), niezależnie czy przypisanych do domen czy też nie. W miarę możliwości dane te są poprawiane bezpośrednio (np. jeśli w kontakcie brakuje numeru ulicy, ale jest on rejestratorowi znany np. z danych do faktur; albo jeśli są jakieś oczywiste literówki), czasem użytkownik proszony jest o poprawienie danych we własnym zakresie, a czasem, jeśli dane są ewidentnie fałszywe, a do kontaktu nie jest przypisana żadna domena, takie kontakty są po prostu kasowane. Stąd od czasu do czasu biorą się tego typu wiadomości. Dodam jeszcze, że zgodnie z regulaminem, abonent domeny zobowiązuje się do podawania zawsze prawdziwych i aktualnych danych. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

To już jest których raz z kolei, że nie da się testować domen przez weekend. Ehhh...

Już nawet nie piszę o rezerwacji domeny....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry!

 

Uprzejmie przepraszamy za drobne problemy w zeszły weekend.

 

Teraz wszystkie usługi działają prawidłowo.

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ania Kur

 

Dyrektor Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
Dzień Dobry!

 

Uprzejmie przepraszamy za drobne problemy w zeszły weekend.

 

Teraz wszystkie usługi działają prawidłowo.

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ania Kur

 

Dyrektor Az.pl

To nie było tylko w zeszły weekend, bo już interweniowałem w tej sprawie na czacie w poniedziałek rano jakiś czas temu.

Zróbcie jakiś support weekendowy, bo tam nie ma do kogo otworzyć gęby przez weekend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam problem z edycją serwerów DNS w az.pl - nie udało się zaparkowac domen na ND czy sedo, oto jaki mam komunikat w az:

Informujemy, iż NASK wyłączył weryfikację DNS dla domen .pl. Prosimy o szczególną uwagę przy wpisywaniu nazw DNS oraz o odpowiednie skonfigurowanie rekordów na serwerach DNS.

 

Naruszenie zasad zarządzania danymi/Serwer nazw do dodania jest już przypisany do domeny

Ktoś wie o co chodzi?

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Dobry!

 

Uprzejmie przepraszamy za drobne problemy w zeszły weekend.

 

Teraz wszystkie usługi działają prawidłowo.

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ania Kur

 

Dyrektor Az.pl

 

Jest godzina 04:09 czasu greenwich i otwarcie nask.az.pl graniczy z cudem.

Dlaczego tak jest ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo! O co w tym do cholery jasnej chodzi?

Na AZ.pl kupiłem kilka domen, wszystko pięknie, ale do czasu.

Dziś patrzę, a tu mi przysłali emaile z prośbą o dokonanie wpłat za te domeny?

Na cholerę mam płacić znów za te domeny skoro już wcześniej je zakupiłem?

Co to ma być? Wyłudzanie kasy od klientów?

Po Dokładniejszym zapoznaniu się wyczytałem, że mam przesłać potwierdzenie wpłat za domeny. Parodia, utrudniają życie.

Skąd te potwierdzenie mam niby nabyć?

 

EDIT:

Dobra, nieważne, wszystko załatwiłem. :(

Edited by rafium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×