Jump to content
24marketing

karelia.pl

Recommended Posts

Witam,

 

mam w posiadaniu domenę, którą chce odkupić firma. Na tym adresie w tej chwili jest kopia mojej strony normalnej, PR3.

to jest firma z tej samej branży co moja, ja kupiłem domenę tak o kiedyś, jak była wolna - teraz firma chce ja ode mnie odkupić.

 

www.karelia.pl

 

Jak wycenić wartość ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moich oczach karelia.pl to fajna domena, bo lubię Karelię, ale raczej kolekcjonerska/hobbystyczna.

Sprawdziłem jednak że jest firma o takiej nazwie, z branży podłóg, więc to zmienia postać rzeczy. Jeśli masz w ofercie podłogi tej firmy, a pyta o nią nie ta firma, tylko jakiś inny dystrybutor, to raczej mało sensowne byłoby pozbywanie się jej. Jeśli nie masz takich podłóg, a dystrybutor ma, to spokojnie możesz sprzedać, a jeśli pyta o nią ta właśnie firma, to zdecydowanie powinieneś sprzedać, w innym wypadku zapewne skierują sprawę do arbitrażu (szczególnie jeśli nie masz w ofercie ich produktów). Co do ceny, trudno mi się wypowiedzieć, bo branży nie znam, ale jak dla mnie (gdybym był sprzedającym), każda od 10 000 zł w górę byłaby ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

handluję także podłogami ale nie mam w ofercie produktów firmy karelia - co oznacza, że zapewne skierują sprawę do arbitraży (szczególnie jeśli nie masz w ofercie ich produktów) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
handluję także podłogami ale nie mam w ofercie produktów firmy karelia - co oznacza, że zapewne skierują sprawę do arbitraży (szczególnie jeśli nie masz w ofercie ich produktów) ?

 

Domena kieruje na twoją stronę z ofertą produktów, wśród których nie ma wyrobów rzeczonej firmy – mogą więc uznać to za czyn nieuczciwej konkurencji i próbować doprowadzić do odebrania domeny w sądzie arbitrażowym (teoretycznie będą musieli udowodnić rejestrację w złej wierze, ale w praktyce to cuda się dzieją w arbitrażu i nigdy nie przewidzisz co się danemu arbitrowi uwidzi, a odwołać się nie można) lub dochodzić odszkodowania w sądzie cywilnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez sądu można się obejść, bo ja ją mogę sprzedać tej firmie, pytanie za ile 1000 czy 10000 :D - domniemam, że jak będę chciał za drogo to nic nie dostanę i spotkamy się wtedy w sądzie, prawda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez sądu można się obejść, bo ja ją mogę sprzedać tej firmie, pytanie za ile 1000 czy 10000 :D - domniemam, że jak będę chciał za drogo to nic nie dostanę i spotkamy się wtedy w sądzie, prawda ?

 

To zależy od podejścia firmy i jej "doradców". Jedni dadzą 10 000, wezmą domenę i będą zadowoleni, a inni nawet 1000 zł nie dadzą, tylko polecą do sądu, wydając kilka tysięcy i czekając długie miesiące na rozstrzygnięcie. :D No ale skoro pytają, to pewnie chcą kupić, więc pomyśl jaka kwota cię satysfakcjonuje i im napisz. Ewentualnie, jeśli spodziewasz się że będą chcieli domenę odebrać, napisz po prostu że nie jest na sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×