Jump to content
Sign in to follow this  
topdj

W jaki sposób pozyskać starą domene globalną?

Recommended Posts

Borykam się z problem, który polega na tym, iż jest pewna domena globala XXX.com, która została zarejestrowana w 2004r. jednak jak wpisuje jej url w przeglądarce to wyskakuje jakaś "ogólna strona" więc domena nie jest opłacana, a jedynie jest zblokowana na ileś lat. W Whois widze "Expiration Date: 19-aug-2010", więc to dla mnie trochę za długo czekania, natomiast pod tymi danymi co są w whois nikt się nie odzywa. Czy jest szansa skontaktowania się z kimś i odkupienia tej domeny? Albo czy są osoby (np. na tym forum), które odpłatnie zajmują się znalezieniem kontaktu do właściciela i dogadują się z nim w sprawie ceny i pobierają jakąś prowizje od tranzacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Borykam się z problem, który polega na tym, iż jest pewna domena globala XXX.com, która została zarejestrowana w 2004r. jednak jak wpisuje jej url w przeglądarce to wyskakuje jakaś "ogólna strona" więc domena nie jest opłacana, a jedynie jest zblokowana na ileś lat. W Whois widze "Expiration Date: 19-aug-2010", więc to dla mnie trochę za długo czekania, natomiast pod tymi danymi co są w whois nikt się nie odzywa. Czy jest szansa skontaktowania się z kimś i odkupienia tej domeny? Albo czy są osoby (np. na tym forum), które odpłatnie zajmują się znalezieniem kontaktu do właściciela i dogadują się z nim w sprawie ceny i pobierają jakąś prowizje od tranzacji?

domena jest opłacana, tylko nic tam nie ma, chyba zdajesz sobie sprawę, że taka trzy-literówka w rozszerzeniu .com to nie jest tania sprawa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Grzegorz ma racje ;)

3-4 literówki .com w zależności od liter kosztują górne $x,xxx ~ dolne $xx,xxx

 

Prawdopodobnie własciciel nie zamierza sprzedawac i ignoruje emaile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znaczy "XXX.com" nie jest adresem tej domeny ani również nie odpowiada długościom znaków domeny, o którą mi chodzi. Po prostu publicznie wolałbym nie zdradzać o jaką domene mi chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest stara domena, to powodem może tez być wszechobecny spam. Kiedyś, gdy nie było praktyki (albo nawet możliwości) "ukrycia" emaila właściciela domeny .com we whois przez usługę np. WhoisGuard, adresy te zostały "pozbierane" przez największych spamerów na świecie. Być może właściciel przestał używać zaspamowanego adresu email, ale zapomniał (lub wprost nie chciał) aktualizować go we whois. Skoro domena opłacona daleko w przód - widocznie wychodzi z założenia, że jak będzie chciał ją sprzedać - ujawni się i wystawi na aukcję. Powyższe piszę z autopsji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×