Jump to content
Sign in to follow this  
NiSaR

Czy mozna sie wycofac z transakcji?

Recommended Posts

ktos mnie wzial na gorąco, z domena ktora nie rozeznalem sie co do wartosci, rzucilem smieszna kwote z numerem konta bo jakos mi sie nie podobala ta domena a ten ktos jeszcze w ten dzien wplacil pieniadze i wyslal pieniadze na konto i podal swoje dane, wiem ze glupio itp ale czy mozna sie jeszcze wycofac z transakcji jezeli dalej jestem wlascicielem domeny i grzecznie odeslac pieniazki czy niewypada? czy ustalenia mailowe brane sa jako umowa? ktos ewidentnie na handel ja chce a mysle ze mozna 10 krotnie wieksza sume wziasc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktos mnie wzial na gorąco, z domena ktora nie rozeznalem sie co do wartosci, rzucilem smieszna kwote z numerem konta bo jakos mi sie nie podobala ta domena a ten ktos jeszcze w ten dzien wplacil pieniadze i wyslal pieniadze na konto i podal swoje dane, wiem ze glupio itp ale czy mozna sie jeszcze wycofac z transakcji jezeli dalej jestem wlascicielem domeny i grzecznie odeslac pieniazki czy niewypada? czy ustalenia mailowe brane sa jako umowa? ktos ewidentnie na handel ja chce a mysle ze mozna 10 krotnie wieksza sume wziasc.

 

 

niewypada, :)

słowo powinno mieć wartość a mail też jest dokumentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym to podsumował tak:

- możesz zrezygnować, ale jeżeli jeszcze kiedykolwiek będziesz chciał coś sprzedać, to opinia nieodpowiedzialnego sprzedawcy będzie się za Toba ciągła do końca ;)

- czasem tak jest że tracimy dobra kase, dlatego zawsze trzeba sprzedać domene za tyle, żebyśmy nie żałowali :)

 

- osobiście na Twoim miejscu dokonałbym cesji domeny i wyciągnął konsekwencje! :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

zgadza sie.

tresc maili jest bardzo waznym dokumentem i jezeli napisales w nich ze sprzedajesz... to sprzedajesz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zgadza sie.

tresc maili jest bardzo waznym dokumentem i jezeli napisales w nich ze sprzedajesz... to sprzedajesz...

 

 

 

Jesli nie jest sie ubezwłasnowolnionym i jest sie osoba pelnoletnia to umowa, nawet ustna ( oczym moze nie kazdy wie ) jest z mocy prawa tak samo wazna jak umowa pisemna.

 

Pacta sum servanta to tyle i az tyle w tej sprawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli nie jest sie ubezwłasnowolnionym i jest sie osoba pelnoletnia to umowa, nawet ustna ( oczym moze nie kazdy wie ) jest z mocy prawa tak samo wazna jak umowa pisemna.

 

Pacta sum servanta to tyle i az tyle w tej sprawie

 

Witam. Zgadzam się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak transakcja doszła do momentu gdy nastapiła wymiana pieniedzy (co łatwo udowodnic kwitem przelewu itp.) to kupujacy ma prawo zaskarzyc cię do sądu. I ja bym tak zrobił. Polskie prawo juz wnosi poprawki ponieważ wielu developer'ów stosowało taką samą metodę, ze zbierali zaliczki na mieszkania a po ich skończeniu jak ceny były wyzsze to wypowiadali umowy i sprzedawali je po wyzszej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i co Nisar zrobiles ? Ja bym odeslal flotke i powiedizal ze zapomnialem ale mialem domenke zarezerwownaa i zamiast odeslac np. 270zl odeslalbym 300zl i czesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no niestety juz nie chcialem robic zamiesznia, za duzo mam pracy zeby sie jeszcze meczyc, troche szkoda ale za bledy sie placi, lepiej ten czas poswiecic na szukanie nowych dobrych domen niz kombinowanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×