Jump to content
Sign in to follow this  
Perseusz

Wielki wysyp spadających 3-literówek

Recommended Posts

Na z było tylko 6 spadających domen bez q, v, x, z czego dropped.pl złapał tylko 3, pozostałe inni rejestratorzy. Tak więc większość tych masowych spadów na literę "z" to było jednak statystycznie "niepożądanych". ;)

 

Najwięcej to było domen chyba na zq, konia z rzędem, kto rozwinie porządnie taki skrót. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

musiał to być więc zagraniczny inwestor, który kierował się tym

 

The quality of the letter composition can play a significant role in determining 3-letter valuations. General concensus states that the letters A, B, C, D, E, F, G, H, I, L, M, N, O, P, R, S, T are considered premium letters. Other lesser high quality letters include: J, K, U, V, W. Lower quality letters include: Q, X, Y, Z. Domains selling for less than the above figures would represent a strong buy in today's market. Premium letter only domains tend to fetch a 500% to 600% premium (or more) over the Minimum Wholesale Price. Mixed letter quality domains have valuations somewhere in the middle of these two extremes.

 

i zaliczył litere "z" do tych gorszych nie wiedząc że w polsce pełno słów zaczyna się na "z"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawie wygląda na stronie głównej dropped - w zestawieniu "Oto garść wartościowych domen, które ostatnio zostały przez nas przechwycone" same trzyliterówki, choć niestety tak nie będzie zawsze. :ph34r:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogę powiedzieć, że osiągnęły ceny większe niż spodziewałem się, ale to jeszcze nie koniec historii i decyzji o płaceniu, gdyż zwykle ten dzień naprawdę przychodzi dopiero za rok, i wtedy dopiero więcej wiadomo na temat, czy worek jest z dnem czy bez dna :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwyżej za rok będzie się je łapać znowu :ph34r: Ceny nie powalają, ale nie jest źle jak na taką masówkę.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że każdy będzie te domeny trzymać i opłacać, lub też sprzedawać.

Tak więc nie spodziewajmy się kolejnych takich spadów, bo ich raczej nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zdziwiłem się nieco jak zobaczyłem wm.pl za 40 zł...

ale to jest z podwójną vką :ph34r:

 

to samo :)

 

 

gdyby wszystkie trafiły do jednej osoby to można by się spodziewać masowego spadu kiedyś tam.

 

btw. widać skuteczność poszczególnych "łapaczy" :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
wieju, w dwóch aukcjiach Cie przebiłem, możesz mi podziękować :)

 

PS. tak na oko licytujesz 116 domen, gdy pójdą po 30 zł szykujesz 3480 zł :)

 

po 30 zł to poszło chyba 3 ninje :lol: w innych jak miałem chwilę to licytowałem chyba najdrożej do 70 zł

 

albo się zwróci albo nie :)

 

ale po twoim poście "gdy pójdą po 30 zł szykujesz 3480 zł" prze chwile się zastanowiłem ze będę musiał wyłożyć ok 3k za ninje

może to był mój błąd żeby nie licytować tego dnia -bo lista była długa

(ogólnie i tak tego dnia miałem bardzo ograniczony dostęp do internetu) ale napewno coś z tych domen które zostały przelicytowane było warte zachodu

(tak myślę bo nie sprawdzałem żadnej pod kątem zastosowania)

 

teraz poczekamy czy na di.pl ktoś pochwali się sprzedażą za x k trzyliterówki z nieporządanymi znakami x,q,v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego całego spadu wylicytowałem tylko jedną 3-literówkę: xsf.pl

Bo ładnie można rozwinąć skrót: Extreme Science Fiction - chyba zostawię dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×