Jump to content
Sign in to follow this  
Perseusz

Wielki wysyp spadających 3-literówek

Recommended Posts

Pewnie to osłabi średnią cenę 3-literówki.

 

Kolego, te trzyliterówki to sam przemiał, kiła i mogiła. Nie ma się co podniecać. Rozumiem, że masz na mysli głównie te co ostatnio spadają, które mają niepożądane znaki takie jak "y", "v", "x", "z" Niestety, te domeny mają znikoma wartość komercyjną, a głównie kolekcjonerską, gdyż ciężko je wymówić i cięzko rozwinąć taki skrót w sensowną w Polsce nazwę. Więcej myślenia, zamiast stwierdzeń w stylu gazety Fakt czy Dziennik, że koniec świata zaraz bedzie.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe kto to będzie licytować? ;)

Jak dodałem masowo wszystkie te domeny i okazało by się, że jako pierwszy je dodałem i nikt ich nie licytował to chyba bym zwinął się z dropped :P

Użytkownik, adamtepl jak na razie dominuje w licytacjach za 30 zł, gdy wygra wszystkie spory rachunek mu przyjdzie :P

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

z automatu też kilka zaznaczyłem i jak przyjdzie mi zapłacić po 30 pln za sztukę jednego dnia to trochę poczuję lekkość w portfelu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wieju, w dwóch aukcjiach Cie przebiłem, możesz mi podziękować ;)

 

PS. tak na oko licytujesz 116 domen, gdy pójdą po 30 zł szykujesz 3480 zł :P

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bert możesz określić ile dokładnie spadło tych domen z xvyq?

 

parkdomen - 15

złapane - 6

edit:

dropped - 426+-

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liście mam 433 domen od tego odjąć ok. ~7 domen bez xyvq, powiedzmy że 426 domen spadło (myślę, że wszystkie 3 literowe dodałem do przechwycenia)

 

adamtepl ~220 domen ;) = ~6600 zł

 

Jak myślicie, warto? :P

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja w sumie od godziny 22.50 dostałem 18 maili o aukcjach z domenami 3literowymi bez xvyq

 

adamtepl ~220 domen tongue.gif = ~6600 zł

 

chyba bym spać nie mógł ;/ lekka wtopa

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites
wieju, w dwóch aukcjiach Cie przebiłem, możesz mi podziękować ;)

 

PS. tak na oko licytujesz 116 domen, gdy pójdą po 30 zł szykujesz 3480 zł :P

 

nie sprawdzałem ile domen licytuje

 

nie dziwi mnie że jest możliwość sprawdzenia czegoś co kilkam

możesz mi podesłać na pw jak to robisz ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś słabo znacie DROPPED ;)

Aukcje > Licytacje

i widzę "Moje aukcje domen" i poniżej mam spis wszystkich aukcji w których biorę udział.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
adamtepl ~220 domen ;) = ~6600 zł

 

Chyba, że ich nie opłaci, to wtedy będzie miał "tylko" 2200zł kary do zapłaty :P

Ja nie dodałem żadnej trójliterówki, a tym bardziej z niepożądanymi literkami. To takie trójliterówkowe nindże, których wartość nie będzie jakoś specjalnie rosnąć. Cały czas jestem sceptycznie nastawiony do inwestowania w takie domeny. Sprzedaże typu aed.pl mnie nie przekonują. Równie dobrze można przecież sprzedać za duże pieniądze domenę 5- czy 8-literową, jeśli to jest dobre słowo :-)

Oczywiście warto inwestować w trójliterówki, które coś znaczą, z tym się chyba zgodzi każdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdziwiłem się nieco jak zobaczyłem wm.pl za 40 zł...

ale to jest z podwójną vką ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego wg. Was domeny z "z" są mało warte? Rozumiem, że znak nie pożądany to VQYX, ale Z ?

 

Chodziło o domeny rozpoczynające się literą 'z', których drugą lub trzecią literą było qvxy (takie spadały pod koniec spadu).

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem na co komu taka domena.

taka domena z uwagi na układ liter nadawałaby się na ciekawe logo jakiegokolwiek projektu (skrót nie ma praktycznego sensu):

YiY czy YIY - coś z tymi znakami można by chwytliwego wykombinować..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolego, te trzyliterówki to sam przemiał, kiła i mogiła. Nie ma się co podniecać. Rozumiem, że masz na mysli głównie te co ostatnio spadają, które mają niepożądane znaki takie jak "y", "v", "x", "z" Niestety, te domeny mają znikoma wartość komercyjną, a głównie kolekcjonerską, gdyż ciężko je wymówić i cięzko rozwinąć taki skrót w sensowną w Polsce nazwę. Więcej myślenia, zamiast stwierdzeń w stylu gazety Fakt czy Dziennik, że koniec świata zaraz bedzie.

 

 

chyba pomyliła ci się literka "q" z "z"

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba pomyliła ci się literka "q" z "z"

 

fakt, zapomniałem o "q" jak pisałem, a "z" chodziło mi głównie o występowanie razem z "x", "q" i "y" Mimo wszystko "z" też aż taka pożądana nie jest. Oczywiscie w domenach typu PZJ zawsze mozna rozwinac Polski ZXwiąz\ek coś tam, ale np. Buz.pl, gyz.pl i podobnych w wymowie słyszy się "s" "gys" "bus", wiec nie zawsze "z" bedzie pożadana. To miałem na mysli, aczkolwiek nie rozwinąłem tego w mojej wypowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
fakt, zapomniałem o "q" jak pisałem, a "z" chodziło mi głównie o występowanie razem z "x", "q" i "y" Mimo wszystko "z" też aż taka pożądana nie jest. Oczywiscie w domenach typu PZJ zawsze mozna rozwinac Polski ZXwiąz\ek coś tam, ale np. Buz.pl, gyz.pl i podobnych w wymowie słyszy się "s" "gys" "bus", wiec nie zawsze "z" bedzie pożadana. To miałem na mysli, aczkolwiek nie rozwinąłem tego w mojej wypowiedzi

 

 

czyli tak samo "h" np. bah, kih, noh. słyszy się ch. albo d słyszy się t i na odwrót.

 

w angielskim "z" zalicza sie do niepozadanych literek ale w polsce jest pelno słów zaczynajacych sie na "z" a nawet wiecej niż na "h" i innych

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×