Jump to content
Sign in to follow this  
Słonik Dumbo

zakładenie firmy a podatek Vat

Recommended Posts

Witam!!!

 

Natknąłem się na coś takiego:

 

"Drobnych przedsiębiorców (tzw. małych podatników VAT) zwalnia się z podatku wówczas, gdy wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym równowartości 10 tys. euro wyrażonej w złotych, a od roku 2008 50 tys. złotych. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku"

 

 

Załóżmy, że chcę założyć firmę i wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy łącznie 50'000zł. w ciągu roku.

 

Z tego co się doczytałem m.in. w powyżej zacytowanym tekście zostanę zwolniony z podatku VAT, lecz jeśli dobrze się orientuję (w razie czego poprawcie mnie) małe przedsiębiorstwa mają obowiązek rozliczania kwartalnego.

 

"Mali podatnicy (podatnicy u których wartość sprzedaży - wraz z kwotą podatku, nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro), którzy wybrali metodę kasową mogą składać w urzędzie skarbowym deklaracje podatkowe za okresy kwartalne w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym kwartale."

 

Czy w takim wypadku w składaniu rocznej deklaracji podatkowej mogę się upomnieć o już "zabrane" pieniądze w formie podatku kwartalnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nasze uwarunkowania prawne to niewiele mogę pomóc, ale gdybyś chciał zakładać firmę i miałbyś możliwość zrobienia tego w innym kraju UE to polecam Wielką Brytanię. Tam jest najwyższy pułap, do którego nie trzeba się rejestrować w systemie VAT (do 68.000 Funtow nie trzeba brać udziału w VAT!!!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×