Jump to content
Sign in to follow this  
Renek

Stada e-maili z tematem: Hi!

Recommended Posts

Ostatnio dostaje stada e-maili o takiej mniej więcej treści:

Hello! I am bored today. I am nice girl that would like to chat with you. Email

me at qckemo@linkmailmessage.info only, because I am writing not from my

personal email. Wanna see some pictures of me?

 

Ki czort to wysyła i po co? Może ktoś z Was to też dostaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam od kilkunastu dni maile ( raczej spam ) z załącznikami w pdfie.. Zbiegło mi się to z jakimś artykułem ( chyba z hacking.pl ) gdzie właśnie pisali o nowym typie wirusa - w plikach .pdf przesyłanych w formie załącznika..

 

Ostatnio nawet wygrałem kilka milionów funtów w Wielkiej Brytanii, jedyne co to muszę wypełnić kwestionariusz i wysłać im moje dane.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie dostaję, czyli SpamAssassin ładnie wycina. ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dostaje te magiczne .pdfy oraz maile z tytulem: You've received a postcard from a School mate!

 

Kilka dziennie. Masakra jakas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spam w postaci dokumentów PDF coraz bardziej popularny

Security | 2007-07-24 09:01:24 | Autor: Piotr Kuźmiński

Spamerzy coraz częściej wykorzystują PDF-y podczas oszukiwania filtrów antyspamowych.

 

Spam w postaci PDF-ów został po raz pierwszy zaobserwowany na początku czerwca, natomiast pod koniec tego miesiąca udział tego typu niechcianej poczty wynosił już od trzech do czterech procent. W lipcu zaś poziom ten wzrósł do 6-8 procent.

 

„Jeśli spam PDF-owy będzie rozwijał sie w podobnym tempie, jak ten wykorzystujący obrazki, możemy spodziewać się, iż osiągnie on 20-procentowy udział w rozsyłanym na całym świecie spamie” - uważa Ralf Iffert z IBM X-Force.

 

„Możliwe, że tempo rozwoju będzie znacznie szybsze, aniżeli zaobserwowane w przypadku spamu obrazkowego”.

 

Wykorzystujący obrazy spam stał się w zeszłym roku bardzo popularny. Na wzrost popularności miał wpływ rozwój filtrów antyspamowych, które coraz lepiej radzą sobie ze spamem tekstowym. W niedługim czasie spam obrazkowy zdobył większą popularność, aniżeli tekstowy.

 

Większość filtrów nie jest w stanie przeanalizować treść dokumentów PDF, a ułomność ta jest skrzętnie wykorzystywana przez spamerów. Co więcej, dokument PDF tradycyjnie kojarzone są jako narzędzie biznesowe, więc większość filtrów antyspamowych jest skonfigurowana w taki sposób, aby „przepuszczać” te dokumenty.

 

źródło: vnunet.com

http://hacking.pl/pl/news-6862-Spam_w_post..._popularny.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie to wy czytacie spamy?? Ja tylko patrze na temat i olewam takie wiadomości

Pewnie, że czytamy. Wiele się można dowiedzieć. Na przykład o aktualnej sytuacji na rynku spadkowym w Nigerii. ;)

A tak na poważnie: Niektóre listy są niezwykle intrygujące. No, bo np. ten z tematu niczego nie sprzedaje i nie zachęca do zakupów. Podejrzewam, że chodzi o zbudowanie listy mailingowej. Liczyłem, że ktoś odpowiedział i wie, co się dzieje dalej.

 

Co do Gmail - używałem kiedyś, ale jakoś mi nie leżała i spam jednak był.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

do mnie jeszcze zadne pdfy nie dotarły... ;D

Kiedyś było z 200 spamu dziennie nawet... naszczęscie filtry są coraz lepsze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak na poważnie: Niektóre listy są niezwykle intrygujące.

E tam nie wysyłają już spamów typu enlarge your penis to nic ciekawego nie ma :D

Ja na gmaila dostaje max kilka spamów miesięcznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak ktoś już wcześniej napisał spamów nie otwieram bo po co ?? A po drugie gdy otwieracie spamy to narażacie się na to ,że wam zasypią całą skrzynkę reklamami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak ktoś już wcześniej napisał spamów nie otwieram bo po co ?? A po drugie gdy otwieracie spamy to narażacie się na to ,że wam zasypią całą skrzynkę reklamami.

Jak się ma program antywirusowy to ostrzega jakby coś tam było. A samo otwieranie nic nie zmienia. Jeżeli e-mail ma skonfigurowane automatyczne potwierdzenie to dobry program pocztowy automatycznie pyta czy chcesz odpowiedzieć albo powiadomić o otwarciu. Dopiero odpowiadanie może spowodować napływ nowych e-maili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się ma program antywirusowy to ostrzega jakby coś tam było. A samo otwieranie nic nie zmienia. Jeżeli e-mail ma skonfigurowane automatyczne potwierdzenie to dobry program pocztowy automatycznie pyta czy chcesz odpowiedzieć albo powiadomić o otwarciu. Dopiero odpowiadanie może spowodować napływ nowych e-maili.

niekoniecznie ! Jeżeli dostaniesz maila z spreparowanym kodem html to wystarczy otworzyć i gotowe. No ale oczywiście jeżeli ma się program antyspamowy/antywirusowy to nie ma sie czego bać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jakis czas temu dostalem maila z informacja, ze jedna z moich domen niedlugo wygasa i zeby ja utrzymac powinienem wejsc na jakas tam strone i ja oplacic (nie pamietam ile to bylo, ale cos ok. 50 euro). Oczywiscie, nie byl to mail od rejestratora - widocznie ktos z whoisa zbieral maile i szukal frajerow - sam url po zmianie nazwy domeny na jakakolwiek (np. nazwa.pl) pokazywal ten sam formularz dot. platnosci za domene. Chcialem go wkleic na forum, ale niestety juz wyparowal. Przedwczoraj natomiast dostalem maila po rosyjsku z oferta mailingu wysokiej jakosci na emaile z najbardziej aktualnej bazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jakis czas temu dostalem maila z informacja, ze jedna z moich domen niedlugo wygasa i zeby ja utrzymac powinienem wejsc na jakas tam strone i ja oplacic (nie pamietam ile to bylo, ale cos ok. 50 euro). Oczywiscie, nie byl to mail od rejestratora - widocznie ktos z whoisa zbieral maile i szukal frajerow - sam url po zmianie nazwy domeny na jakakolwiek (np. nazwa.pl) pokazywal ten sam formularz dot. platnosci za domene.

Miałem coś takiego ok 2 lat temu. Zgłosiłem rejestratorowi. Chyba się z gościem sądzili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedwczoraj natomiast dostalem maila po rosyjsku z oferta mailingu wysokiej jakosci na emaile z najbardziej aktualnej bazy.

:D :D :P już widzę tą jakość :P

znasz rosyjski??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×