Jump to content
Sign in to follow this  
toomek

Aresztowany za kradzież domeny P2P.com

Recommended Posts

Artykuł

 

W New Jersey aresztowano mężczyznę, który ukradł domenę P2P.com. Najpierw włamał się na konto jej właściciela, przetransferował ją na swoje konto, a następnie sprzedał jednemu z graczy NBA. Domenę za 111 tys. dolarów kupił na eBayu Mark Madsen.

 

Teraz Cyber Crimes Unit z New Jersey State Police aresztowała 25-letniego Donalda Goncalvesa. Policja ocenia, że wartość domeny w momencie jej sprzedaży wynosiła od 160 do 200 tysięcy dolarów.

 

Mark Madsen nie wiedział, że domena została ukradziona, kupił ją więc z dobrej wierze.

 

Okradzeni właściciele rozpoczęli w 2007 roku śledztwo na własną rękę. Gdy dowiedzieli się, że złodziej mieszka w New Jersey, powiadomili stanową policję.

 

Goncalves wyszedł za kaucją w wysokości 60 000 USD. Grozi mu 60 lat więzienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kurde, w Polsce koleś dostałby 10x mniejszą karę albo nawet prace społeczne :)

 

U nas to za morderstwo idzie się na krócej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nas to za morderstwo idzie się na krócej :)

 

I dlatego przetargi państwowe na cokolwiek wyglądają jak wyglądają.

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
U nas to za morderstwo idzie się na krócej :)

Mały OT

Znajomego ojciec jest właściciel firmy, w której młodzież odrabia prace społeczne i tak np. za pobicie z kradzieżą jest 20h godzin pracy. Natomiast w Austrii za kradzież telefonu jest 2 miesiące odsiadki (wiem bo moja siostra została okradziona z telefonu wieczorem na dworcu w Wiedniu, policja złapała sprawcę w jakieś 2h od kradzieży... po tygodniu odbyła się sprawa i koleś dostał 2 miesiące dodam tylko ,że to była już druga kradzież tego kolesia) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Natomiast w Austrii za kradzież telefonu jest 2 miesiące odsiadki (wiem bo moja siostra została okradziona z telefonu wieczorem na dworcu w Wiedniu, policja złapała sprawcę w jakieś 2h od kradzieży... po tygodniu odbyła się sprawa i koleś dostał 2 miesiące dodam tylko ,że to była już druga kradzież tego kolesia) .

 

To małe piwo :), co tam Austria i Ameryka ...

My w Polsce mamy sławne na cały Świat "areszty tymczasowe", które trwają latami, a przedłużane są co trzy miesiące.

Aresztowany "tymczasowo", oczywiście bez wyroku - nie ma nawet praw ... więźnia.

Nie ma prawa nawet chodzić w obozowym "mundurku" więźnia. Przez bardzo długi okres (np. 1 roku) nie może widywać się z rodziną, nie może otrzymywać paczek, nie może wykonywać ani jednego telefonu.

Wielu aresztowanych nie wytrzymuje tego pierwszego okresu psychicznie, myśli o samobójstwie albo je popełnia. W międzyczasie szlag trafia jego interesy na wolności, trwa konfiskata mienia, sprzętu wartościowego, rozbija się rodzina ...

Po wyjściu z paki, po tych kilku latach taki człowiek nie ma już nic. Odwołuje się do autorytetu wymiaru sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskuje o zadośćuczynienie stratom.

Po jeszcze wielu latach, niezawisły Sąd ogłasza sprawiedliwy zresztą wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, i były aresztant otrzymuje zadośćuczynienie w wysokości 700 zł (gdyż wg danych Policji rekwirującej kiedyś jego sprzęt wartościowy np. komputery, jest on właśnie na dzisiaj tyle wart). Na osłodę, były aresztant dostaje dodatkowo kilka przychylnych słów w sentencji wyroku, dotyczących sprawiedliwości.

 

Nie znamy dnia ani godziny. Każdy może zostać aresztowany tymczasowo.

To jest dopiero straszak na złych ludzi ;) ...

 

Sorry za OT ale mnie dzisiaj "nosi" i roznosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×