Jump to content
DD

MeetDomainers 2009 w Warszawie

Recommended Posts

Guest Michal
Czy kluczem do takiego ustawienia było wymieszanie domen startujących od 1 zł z tymi o droższej cenie startowej ?

Jest taki psychologiczny efekt że jeżeli klient się przyzwyczai do wyższej ceny to chętniej wyda więcej za coś za co w innej sytuacji by tyle nie zapłacił. Np. mając sklep z ubraniem warto najpierw sprzedać klientowi garnitur (nominalnie wysoka cena) i dopiero później skarpetki które są np. dwa razy droższe niż w normalnym sklepie gdyż wtedy klient je zakupi z wyższym prawdopodobieństwem (przyzwyczaił się do ceny za garnitur, np. kilka tysięcy zł, to cena np. 50 zł za skarpekti nie będzie mu się wydawała już taka wysoka). Oczywiście nie działa to w 100% przypadków, ale można zaobserwować takie zjawisko. Więc jak sala zobaczy że football.pl pójdzie np. za 20k to z pewnym prawdopodobieństwem kwota za którą zostanie wylicytowana domena 55.pl będzie wyższa niż jakby zacząć całą aukcję od domeny 55.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest taki psychologiczny efekt że jeżeli klient się przyzwyczai do wyższej ceny to chętniej wyda więcej za coś za co w innej sytuacji by tyle nie zapłacił. Np. mając sklep z ubraniem warto najpierw sprzedać klientowi garnitur (nominalnie wysoka cena) i dopiero później skarpetki które są np. dwa razy droższe niż w normalnym sklepie gdyż wtedy klient je zakupi z wyższym prawdopodobieństwem (przyzwyczaił się do ceny za garnitur, np. kilka tysięcy zł, to cena np. 50 zł za skarpekti nie będzie mu się wydawała już taka wysoka). Oczywiście nie działa to w 100% przypadków, ale można zaobserwować takie zjawisko. Więc jak sala zobaczy że football.pl pójdzie np. za 20k to z pewnym prawdopodobieństwem kwota za którą zostanie wylicytowana domena 55.pl będzie wyższa niż jakby zacząć całą aukcję od domeny 55.pl.

Pierwszorzędny przykład. Ostatnio chciałem kupić tylko garnitur ;-) Wyszedłem z garniturem, butami, koszulą, krawatem, ale skarpetki dostałem gratis.

 

Dokładnie tak jak pisze Michal... Efekt pierwszej drogo sprzedanej domeny może mieć wpływ na ceny następnych aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak jak pisze Michal... Efekt pierwszej drogo sprzedanej domeny może mieć wpływ na ceny następnych aukcji.

Tylko w przypadku ofert składanych pod wpływem emocji. Większość poważnych inwestorów ma już wybraną listę domen, które chce kupić oraz ustalone kwoty maksymalne za każdą z nich. I wątpię aby przekroczyli ją wyłącznie ze względu na zakończenie innych aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko w przypadku ofert składanych pod wpływem emocji. Większość poważnych inwestorów ma już wybraną listę domen, które chce kupić oraz ustalone kwoty maksymalne za każdą z nich.

Aukcja nieodłącznie łączy się z pewnymi emocjami dzięki czemu ustalone wcześniej maksymalne mogą nie być ostateczne.

Jeśli komuś bardzo zależy na jakiejś domenie, to czasami tysiąc lub kilka tysięcy można 'poświęcić' dla osiągnięcia założonego celu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy zna ktoś jakiś parking przy mariocie który nie kosztuje 150zł za dobę? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy zna ktoś jakiś parking przy mariocie który nie kosztuje 150zł za dobę? <_<

 

Na ten czas chyba będzie tylko Sedo i NameDrive w lepszej cenie ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy zna ktoś jakiś parking przy mariocie który nie kosztuje 150zł za dobę? <_<

Obok Ministerstwa Infrastruktury jest parking za budynkiem głównym. Za hotelem Forum też jest parking, ale nie wiem jakie są tam koszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obok Ministerstwa Infrastruktury jest parking za budynkiem głównym. Za hotelem Forum też jest parking, ale nie wiem jakie są tam koszty.

To bardzo pomocna informacja. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do dotarcia na miejsce, warto skorzystać z oferty promocyjnej PKP Intercity gdzie połączenia z Krakowa do Warszawy są nawet za jedyne 19 zł <_<

 

http://intercity.pl/pubfile/taryfa%20/tani_bilet_1_09.pdf

 

Jeśli ktoś jedzie pociągiem zawsze może się jeszcze załapać na tani powrót ;) Do mi się nie udało, ale powrót Warszawa - Kraków mam za 29 zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Co do dotarcia na miejsce, warto skorzystać z oferty promocyjnej PKP Intercity gdzie połączenia z Krakowa do Warszawy są nawet za jedyne 19 zł <_<

 

http://intercity.pl/pubfile/taryfa%20/tani_bilet_1_09.pdf

 

Jeśli ktoś jedzie pociągiem zawsze może się jeszcze załapać na tani powrót ;) Do mi się nie udało, ale powrót Warszawa - Kraków mam za 29 zł ;)

Ciekawe, ja do tej pory widziałem tylko takie za > 100 zł a też będę jechał pociągiem z Krakowa. Gdzie można sprawdzić który pociąg jedzie o której godzinie, jak długo etc.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, ja do tej pory widziałem tylko takie za > 100 zł a też będę jechał pociągiem z Krakowa. Gdzie można sprawdzić który pociąg jedzie o której godzinie, jak długo etc.?

Też się sam zdziwiłem. Przy kasach nikt o tym nie informuje..

 

godziny, czasy przejazdu itp na pkp.pl (wyszukiwarka po prawej w rogu u góry) - choć stamtąd i tak nie wiadomo który to promocyjny a który nie, trzeba by nad tym siedzieć długo. W okienku chyba najprościej spędzić trochę czasu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też się sam zdziwiłem. Przy kasach nikt o tym nie informuje..

 

godziny, czasy przejazdu itp na pkp.pl (wyszukiwarka po prawej w rogu u góry) - choć stamtąd i tak nie wiadomo który to promocyjny a który nie, trzeba by nad tym siedzieć długo. W okienku chyba najprościej spędzić trochę czasu ;)

 

 

mi się pani w okienku tez nie wygadał i jadę w standardowej cenie 100 za bilet w jedną stronę ;)

 

jadę tym o 6 rano z krakowa, jakby co ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba przyjadę z Natką wcześniej, ale szkoda mi nóg na Warszawę, bo mi się ona nie podoba. ;)

Naprawde nikt wiecej nie przyjezdza dzisiaj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Naprawde nikt wiecej nie przyjezdza dzisiaj ?

Ja planowałem przylecieć już dzisiaj z Monachium, ale tak się złożyło że zostalem w Krakowie, więc dotrę dopiero jutro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze zazdroszczę wam ;) ...miałem dojechać na MD ale w Polsce będę dopiero za miesiąc.

Niestety mam kontrakt do skonczenia a klient jest zawsze na pierwszym miejscu .

 

Może nastepnym razem ;)

 

 

 

BTW. Dzieki DD za zaproszenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy zna ktoś jakiś parking przy mariocie który nie kosztuje 150zł za dobę? ;)

 

Najlepiej przyjechac pociągiem - problem z głowy, mariott naprzeciwko dworca i przynajmniej w niedziele nie trzeba sie testować na alkomacie przed powrotem do domu tylko do sniadania można wypić piwko ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Neo 512 praktycznie nie da się oglądać. Jak będzie aukcja to pojadę na miasto złapać 3G ;)

 

Dzięki za przekaz :-)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za udostępnienie. Jakość dźwięku jest nie najlepsza, ale nie będę grymasił ;)

 

 

Ja Neo 512 praktycznie nie da się oglądać. Jak będzie aukcja to pojadę na miasto złapać 3G ;)

 

Dzięki za przekaz :-)

 

Uściślając, podziękowania należą się Grzegorzowi Marczakowi, jednemu z prelengentów Meet Domainers. Dzięki. Nawet w tej jakości przekaz ogląda a właściwie słucha się w miarę dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×