Jump to content
Sign in to follow this  
yaras

Płatności On-Line w PPD = 24h

Recommended Posts

W ppd.pl zapłata za domenę poprzez serwis platnosci.pl czyli ON-LINE (kartą kredytową Visa) równa się oczekiwanie 24 godziny na reakcje!

Widzę, że serwis ppd.pl robi wszystko aby kupować u konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płatności on-line 'idą' parę minut, ale płatności kartą 'idą' dłużej z uwagi na weryfikację płatnika, odbywa się to na poziomie płatności.pl nie ma nic wspólnego z PPD.pl. Oczywiście płatności kartą też mogą 'iść' krócej jeśli są dokonywane w dzień i weryfikacja odbędzie się od razu, jednak podejrzewam że w nocy osoby odpowiedzialne za weryfikację płatności nie pracują.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...jednak podejrzewam że w nocy osoby odpowiedzialne za weryfikację płatności nie pracują.

Cytowane przez Pana podejrzenia pozostawię bez komentarza...

 

Proponuję zaś zapoznać się z regulaminem systemu platnosci.pl a nie opowiadać bajki na dobranoc

http://www.platnosci.pl/download/regulamin...latnosci_pl.pdf

 

§ 28

Należne Użytkownikowi kwoty są dla niego dostępne z momentem uzyskania przez nie statusu zakończonych, o czym Użytkownik zostanie poinformowany:

- w terminie 1 godziny w przypadku płatności dokonywanych przy użyciu kart płatniczych w ramach modułu płatności w opcji Express Payment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzdura. Wszelka odpowiedzialność spada na płatności.pl bo to oni gwarantują przepływ pieniędzy.

Naturalne jest to wtedy gdy: (z autopsji)

karta debetowa z adresem zamieszkania innego kraju

karta debetowa na inne nazwisko

 

dodatkowo przy każdej transakcji masz numer zlecenia i z tym numerem uderzaj do płatności.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytowane przez Pana podejrzenia pozostawię bez komentarza...

 

Proponuję zaś zapoznać się z regulaminem systemu platnosci.pl a nie opowiadać bajki na dobranoc

http://www.platnosci.pl/download/regulamin...latnosci_pl.pdf

 

§ 28

Należne Użytkownikowi kwoty są dla niego dostępne z momentem uzyskania przez nie statusu zakończonych, o czym Użytkownik zostanie poinformowany:

- w terminie 1 godziny w przypadku płatności dokonywanych przy użyciu kart płatniczych w ramach modułu płatności w opcji Express Payment

 

- w terminie 24 godzin w przypadku płatności dokonywanych przy użyciu kart płatniczych w ramach modułu płatności w

opcji Protected Payment,

Share this post


Link to post
Share on other sites

reasumując:

 

czyli w ppd.pl ON-LINE znaczy jednak 24h

 

Przyjmuję to do wiadomości koniec i kropka.

 

ps.

tak na przyszłość może warto to gdzieś zaznaczyć zanim Klient zrobi płatność!

Share this post


Link to post
Share on other sites
- w terminie 1 godziny w przypadku płatności dokonywanych przy użyciu kart płatniczych w ramach modułu płatności w opcji Express Payment

Nie sądze, aby PPD używało Express Payment, bo to powodowałoby, że samodzielnie odpowiadaliby za fraudy. Bardzo niewielu użytkowników platnosci.pl korzysta z takiej opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
reasumując:

 

czyli w ppd.pl ON-LINE znaczy jednak 24h

 

Przyjmuję to do wiadomości koniec i kropka.

 

ps.

tak na przyszłość może warto to gdzieś zaznaczyć zanim Klient zrobi płatność!

 

Nie. To oznacza, że jedna z opcji błyskawicznych płatności - płatność kartą kredytową zostaje realizowana do 24 godzin. Jest to jedna z wielu opcji, a termin 24 godzin jest maksymalnym czasem oczekiwania. Gdybyś się trochę opanował, pewnie byłoby Tobie wszystko łatwiej zrozumieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
reasumując:

 

czyli w ppd.pl ON-LINE znaczy jednak 24h

 

Przyjmuję to do wiadomości koniec i kropka.

 

ps.

tak na przyszłość może warto to gdzieś zaznaczyć zanim Klient zrobi płatność!

 

Jeszcze jedna kwestia, zapłać w ten sam sposób gdziekolwiek i efekt będziesz miał ten sam, koniec i kropka ;)

 

Ps. Jak kiedyś tj. parę lat temu poproszono mnie o podanie PIN-u online przy zakupach kartą VISA to od tamtej pory skończyłem z korzystaniem z tej opcji płatności - zbyt ryzykowna niezależnie od stosowanych zabezpieczeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w dropped.pl z jakiego systemu korzystają, że płatność jest na koncie po kilku sekundach?

Oczekiwanie 24h na załadowanie konta przez kartę, przeczy całkowicie idei szybkich płatności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w dropped.pl z jakiego systemu korzystają, że płatność jest na koncie po kilku sekundach?

Oczekiwanie 24h na załadowanie konta przez kartę, przeczy całkowicie idei szybkich płatności.

 

Prawda. W Dropped w niedzielę w nocy z MasterCard wpłata pojawia się natychmiast.

Korzystają z DotPay.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w dropped.pl z jakiego systemu korzystają, że płatność jest na koncie po kilku sekundach?

Oczekiwanie 24h na załadowanie konta przez kartę, przeczy całkowicie idei szybkich płatności.

 

Nie sprecyzowałem swojej wypowiedzi, bardziej chodziło mi o firmy korzystające z obsługi przez "płatności.pl", bo autor tematu obwinia nie tą firmę co trzeba ;)

 

Być może chodzi o przepływ pieniędzy pomiędzy firma globalna->firma polska - wtedy jest zastój dobowy, a dropped to firma globalna i transfer pieniędzy z kart płatniczych VISA (to, że karta np. należy do polskiego banku to i tak obsługuje firma globalna: VISA) odbywa się natychmiastowo.

 

Ale to już tylko moje przypuszczenia.

 

Też polecam DotPay (firma globalna).

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może chodzi o przepływ pieniędzy pomiędzy firma globalna->firma polska - wtedy jest zastój dobowy, a dropped to firma globalna (...)

 

Dropped korzysta z DotPay.pl - wpłata wchodzi na saldo na pararachunku DotPay.pl niezależnie od rodzaju i miejsca rejestracji firmy. Potwierdzenie płatności wraca do aplikacji sprzedaży natychmiast, chyba, że ktoś ręcznie ;) wklepuje statusy transakcji patrząc na zestawienie płatności w DotPay.pl, a i tak bywa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście Dropped.pl korzysta z DotPay.pl. Kiedyś korzystał z Płatności.pl (może coś było powodem zmiany?).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podczepię się do tematu :rolleyes:

Na wypłatę z PPD czekam już 3 dzień+2 dni weekendu.

Kiedy mogę spodziewać się przelewu?

 

Nie odnotowałem zgłoszenia wypłaty, na jaki adres / w jaki sposób zostało wysłane?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie odnotowałem zgłoszenia wypłaty, na jaki adres / w jaki sposób zostało wysłane?

Najpierw support(@)ppd.pl - otrzymałem informację, aby wysłać korespondencję na adres biuro(@)ppd.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój błąd. Z rozpędu podałem błędny e-mail. Prawidłowy to info@ppd.pl. Zlecenie wypłaty zostało przekazane do realizacji.

Przepraszam za zamieszanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×