Jump to content
kulas

zestawysolarne.pl - czy 4k PLN netto to naprawdę dużo dla EU?

Recommended Posts

zestawysolarne.pl

 

Dziś zainteresowany wystraszył się ceny 4k PLN netto. I to już kolejny ;-)

 

Może ja za dużo chcę? Co Wy na to?

 

 

 

Do tego mam jeszcze liczbę pojedynczą, ale o nią nikt się nie pytał. Obie domeny generują 100+ uników miesięcznie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może mało się znam ale wydaje mi się że 4k to dobra cena za tego typu domenę.

Producenci i sprzedawcy tego typu urządzeń też zarabiają ładne pieniążki, zwłaszcza że ostatnio jest moda na ekologię.

 

Ale są ludzie / firmy, które im więcej mają tym bardziej skąpią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mało się znam ale wydaje mi się że 4k to dobra cena za tego typu domenę.

Producenci i sprzedawcy tego typu urządzeń też zarabiają ładne pieniążki, zwłaszcza że ostatnio jest moda na ekologię.

Ale nie w Polsce. Jakbyś gdzieś widział panele słoneczne na dachu, to zrób fotkę i daj znać. Najtańsze panele to wydatek minimum kilkunastu tysięcy złotych a kredyty na to chyba się jeszcze w Polsce nie rozwinęły jak np w Niemczech. gdzie panele są instalowane od 20 lat.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że producenci mają dużo pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czekaj cierpliwie i nie opuszczaj ceny. A moze warto zastosowac sie do techniki pb, u ktorego kazde zapytanie o domene podwyzsza jej cene? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że zbyt wysoka cena. Ale to moje zdanie. Ktoś, kto będzie chciał sprzedawać takie zestawy, raczej będzie starał się promować nazwe swojej firmy. Ale mogę byc w błędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]KtoĹ, kto bÄdzie chciaĹ sprzedawaÄ takie zestawy, raczej bÄdzie staraĹ siÄ promowaÄ nazwe swojej firmy. Ale mogÄ byc w bĹÄdzie.

Przyjmujac takie zalozenie nikt by nie kupowal domen, a tak nie jest.

Domeny ostatnio sprzedaja sie jak cieple buleczki. :rolleyes:

 

Jesli chodzi o domene Kulasa, to mysle, ze cena jest dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zestawysolarne.pl

 

Dziś zainteresowany wystraszył się ceny 4k PLN netto. I to już kolejny ;-)

 

Może ja za dużo chcę? Co Wy na to?

 

 

 

Do tego mam jeszcze liczbę pojedynczą, ale o nią nikt się nie pytał. Obie domeny generują 100+ uników miesięcznie :)

 

Mi sie wydaje, ze cena poki co rzeczywiscie moze zniechecac, ale niech Ciebie to nie zniecheca. Sytuacja w tym wzgledzie idzie ku lepszemu, wiec badz cierpliwy. Pozdro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
czekaj cierpliwie i nie opuszczaj ceny. A moze warto zastosowac sie do techniki pb, u ktorego kazde zapytanie o domene podwyzsza jej cene? ;-)

 

Sądzę, że to nie tylko praktyka pb :)

 

Umberto, ja takie panele widzę na dachach domów parafialnych, a jeśli chodzi o własne podwórko to u mojego wuja - jak twierdzi, zakup już mu się zwrócił. :rolleyes:\

 

Kulas, biorąc pod uwagę ilość zapytań - dałbym zaporowo 10k min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustaw 10K na jakiejs gieldzie i poczekaj 1-2 miesiace, czy nadal beda oferty. Jesli beda to negocjujacy beda wiedziec z jakiego pulapu startuja, jesli nie widza ceny...to moze sądzą ze kupia za kilka stówek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie 4k za zestawy za duzo - ale moze ze nie mam odpowiednie czucia jezykowe, ale np

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%2...C5%82oneczne%22

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%2...tawy+solarne%22

 

 

IMHO zestawy nie sa TOP frazy wiec cena za wysoka.

Z tym, że kolektory słoneczne wchodzą w skład zestawów solarnych, więc porównywać nie bardzo jest sens.

 

Na razie zrobiłem tak jak Ryszard polecił ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie w Polsce. Jakbyś gdzieś widział panele słoneczne na dachu, to zrób fotkę i daj znać. Najtańsze panele to wydatek minimum kilkunastu tysięcy złotych a kredyty na to chyba się jeszcze w Polsce nie rozwinęły jak np w Niemczech. gdzie panele są instalowane od 20 lat.

Pewnie za bardzo głowę zadzierasz jak przejeżdżasz do Polski, że nigdy u nas tego nie widziałeś. Jutro specjalnie na twoje życzenie zrobię zdjęcie, a daleko nie będę musiał szukać bo w moim regionie panele są bardzo popularne.

 

zestawysolarne.pl to moja była, uznałem że nie warto przedłużać, nie było żadnego zainteresowania tą domeną

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem cena przesadzona o 50%

 

Kwestia tylko na ile można sobie pozwolić (czasowo) na reklamę, mailing, negocjacje itp. aby wyciągnąć z niej w końcu (lub nie) założoną kwotę około 4k.

 

Jeśli miałbym taką domenę i ktoś zaproponowałby mi 2000 zł, to bym się nie zastanawiał i sprzedawał. Niewykluczone, że moja opinia wynika z faktu, iż nie sprzedaję wiele domen (zwłaszcza w wysokich cenach).

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie za bardzo głowę zadzierasz jak przejeżdżasz do Polski, że nigdy u nas tego nie widziałeś. Jutro specjalnie na twoje życzenie zrobię zdjęcie, a daleko nie będę musiał szukać bo w moim regionie panele są bardzo popularne.

Nie pisałem, że ich w ogóle nie ma, ale nie są czymś powszechnym, widocznym na każdym kroku, tak jak dyskusja o energii odnawialnej nie jest powszechna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie pisałem, że ich w ogóle nie ma, ale nie są czymś powszechnym, widocznym na każdym kroku, tak jak dyskusja o energii odnawialnej nie jest powszechna.

Na pewno ten temat jest mocno zaniedbany. Polska ma takie zasoby geotermalne, że tylko przy ich wykorzystaniu mogłaby zapewnić sobie niezależność energetyczną, jednak istnieje silne lobby, w którego interesy są odmienne. Mimo to ludzie potrafią liczyć, na nowo wybudowanych osiedlach panele są niemal na co drugim dachu, ostatnio widziałem nawet lampy uliczne z zamontowanymi panelami słonecznymi i wiatrakiem energetycznym. Nie wiem czy w innych regionach jest podobnie, ale tu gdzie mieszkam tak, choć trzeba wziąć pod uwagę, że miasto jest bogate i pewnie ma to wpływ na tę kwestię. Mój znajomy prowadzi firmę zajmującą się instalacją wyłącznie takich technologii i w klientach może przebierać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie za bardzo głowę zadzierasz jak przejeżdżasz do Polski, że nigdy u nas tego nie widziałeś. Jutro specjalnie na twoje życzenie zrobię zdjęcie, a daleko nie będę musiał szukać bo w moim regionie panele są bardzo popularne.

 

zestawysolarne.pl to moja była, uznałem że nie warto przedłużać, nie było żadnego zainteresowania tą domeną

Heh, a na Dropped.pl w licytacji po spadzie kupiona za 660 PLN. Miałem licytować do 1000 PLN ;-)

 

 

Jeśli chodzi o solary montowane na dachach to również w mojej okolicy można tego troszkę zobaczyć.

 

 

EDIT: Zwróćcie uwagę na świetlne znaki drogowe. Te nowo montowane są zasilane właśnie ogniwami słonecznymi.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh, a na Dropped.pl w licytacji po spadzie kupiona za 660 PLN. Miałem licytować do 1000 PLN ;-)

Widziałem tę aukcję :rolleyes: Mówi się trudno.

 

btw. Nie mogę ujawnić szczegółów, ale niedawno sprzedałem bardzo podobną domenę za 2,2k i tą też bym za tyle oddał gdyby była moja oraz gdyby był ktoś zdecydowany na zakup.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: Zwróćcie uwagę na świetlne znaki drogowe. Te nowo montowane są zasilane właśnie ogniwami słonecznymi.

I o to chodzi, i o to własnie chodzi. Też to zauważyłem. Jeszcze tylko na kolei brakuje, żeby różne urządzenia czerpały energię ze słońca, ale kooej jest na razie w zeszłym tysiącleciu. No i parkomaty tez mogłyby, bo chyba nie mają fotoogniw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie w Polsce. Jakbyś gdzieś widział panele słoneczne na dachu, to zrób fotkę i daj znać.

 

proszę bardzo, i co z pewnością ciebie zadziwi to, że na wschód od Odry też jest jakaś cywilizacja:

 

zdjcie007l.jpg

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
zestawysolarne.pl

Dziś zainteresowany wystraszył się ceny 4k PLN netto. I to już kolejny ;-)

Może ja za dużo chcę? Co Wy na to?

 

Też przyznać musisz, że nie jest to domena typu panelesloneczne.pl albo kolektorysloneczne.pl.

Wpierw myślałem, że chodzi o jakieś lampy do naświetlania.

 

Za 2k bym oddał. Ale to Twoja domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też przyznać musisz, że nie jest to domena typu panelesloneczne.pl albo kolektorysloneczne.pl.

Wpierw myślałem, że chodzi o jakieś lampy do naświetlania.

 

Za 2k bym oddał. Ale to Twoja domena.

Jak mi ktoś położy 2k na szybko to też oddam :-)

 

A jak mam się nie spieszyć to 4k tak jak pisałem wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×