Jump to content
brownpoint

liga.com.pl

Recommended Posts

Witam

 

jak wiadomo liga.pl została sprzedana za 25000 zł

 

jak oceniacie ten sam keyword z troche gorszą koncówka ???

 

liga.com.pl

Edited by brownpoint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę przesadzić (ani w jedną ani w drugą stronę), ale tak na moje oko od 2k PLN w górę...

 

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę przesadzić (ani w jedną ani w drugą stronę), ale tak na moje oko od 2k PLN w górę...

 

 

S.F.

alpine5

chciałbym ujrzeć tą domenę w dziale Sprzedane z taką kwotą...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaca jarek promedica oderwijcie sie w koncu od komputerow i poczytajcie troche o sporcie bo macie braki w tym temacie jezeli ta domene tak wyceniacie... liga.pl poszla za 25k do INWESTORA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaca jarek promedica oderwijcie sie w koncu od komputerow i poczytajcie troche o sporcie bo macie braki w tym temacie jezeli ta domene tak wyceniacie... liga.pl poszla za 25k do INWESTORA.

 

.com.pl to prawie jak .pl tyle ze PRAWIE robi istotną różnicę.

Pokaż mi .com.pl sprzedane za taką kasę jak liga.pl ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaca jarek promedica oderwijcie sie w koncu od komputerow i poczytajcie troche o sporcie bo macie braki w tym temacie jezeli ta domene tak wyceniacie... liga.pl poszla za 25k do INWESTORA.

 

.com.pl to prawie jak .pl tyle ze PRAWIE robi istotną różnicę.

Pokaż mi .com.pl sprzedane za taką kasę jak liga.pl ...

 

 

PROSZĘ O USUNIĘCIE ZDUBLOWANEGO WPISU

PRZEPRASZAM :D

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
jaca jarek promedica oderwijcie sie w koncu od komputerow i poczytajcie troche o sporcie bo macie braki w tym temacie jezeli ta domene tak wyceniacie... liga.pl poszla za 25k do INWESTORA.

 

kto przy zdrowym umyśle kupiłby domenę liga.com.pl za 5000zł, postawił na niej serwis i tracił połowę ruchu na rzecz domeny liga.pl ??? Można znaleźć kupca za lepsze pieniadze - oczywiscie, lecz tylko i wylacznie zerujac na jego niewiedzy w zakresie domen internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kto przy zdrowym umyśle kupiłby domenę liga.com.pl za 5000zł, postawił na niej serwis i tracił połowę ruchu na rzecz domeny liga.pl ??? Można znaleźć kupca za lepsze pieniadze - oczywiscie, lecz tylko i wylacznie zerujac na jego niewiedzy w zakresie domen internetowych.

masa domen zmienia właścicieli (nawet za dobre pieniądze) a nikt nic tam nie stawia i stawiał nawet nie będzie, więc o jakiej stracie ruchu mówimy :D

Ktoś kupił za 2, sprzeda za 5 a następny za 10 i tak w koło Macieju, biznes się kręci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
kto przy zdrowym umyśle kupiłby domenę liga.com.pl za 5000zł, postawił na niej serwis i tracił połowę ruchu na rzecz domeny liga.pl ???

Znam przykłady utraty ruchu na rzecz com.pl z serwisu postawionego na .pl a także z domen bez myślnika na rzecz tych z myślnikiem.

Oczywiście proporcje są znacznie mniejsze niż działałoby to w drugą stronę ale jeśli pod liga.pl powstanie serwis z dużym ruchem, to nie zdziwię się jeśli jej abonent kupi liga.com.pl do kompletu za kilka tysięcy.

Przy sporych przychodach, to będzie skromny ale chyba rozsądny wydatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj po tym wątku zastanawiałem sie nad wyceną COM.PL w stosunku do .PL ogólnie. Wynikiem mych chwilowych rozmyślań było 10% wartości .pl (D2D), oraz 20% (EndUser). Jako EU traktowal bym tu też inwstora, który chciałby np. dokupic com.pl do kompletu z pl. Mówie tu o silnych generykach jak np. właśnie liga.com.pl. oraz o sytuacji w której na .pl nie ma żadnego serwisu generującego duży ruch. Nie jestem pewnien swojej oceny, być może sie grubo myle, dlatego wczoraj wolałem sie tu nie wychylać :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem liga.pl przeplacona.

Liga.com.pl - XXX dla inwestora a dla Klienta koncowego to zalezy od tego jakim jestes dobrym sprzedawca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
hehe, cóż - po co komu taka domena? :D niskie xxx na allegro, póki pamiętają o tych 25k :P

 

wszystko powyżej 1000zł bedzie wielkim sukcesem

 

com.pl umiera, nie zainwestowalbym w zadna domene com.pl

 

Tak jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
com.pl umiera, nie zainwestowalbym w zadna domene com.pl

 

Z tym się do końca nie zgodzę. Do śmierci com.pl jeszcze droga daleka. Wedle mnie jeszcze parę pokoleń.

Te domeny nadal są popularne, a ich popularność "wzrasta" wraz z wiekiem ewentualnego klienta. Pewnie dlatego że zostali na com.pl wychowani. Poza tym nie zapominajmy że com.pl to alternatywny, tańszy adres.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest.

Jeśli ktoś jest podobnego zdania i nie chce przedłużać generycznych domen .com.pl, to zapraszam na PW.

Być może choć niektórym przedłużę ich 'marny' żywot.

Choć jednocześnie proszę oczekiwać co najwyżej zwrotu poniesionych nakładów niż zrobienia transakcji życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie com.pl - to taki tańszy odpowiednik .pl

 

tańszy, ale może być także sporo wart jeśli inne koncówki zajete, a .pl do sprzedania z cena zaporowa.

 

Moje zdanie jest takie ze com.pl to 10-20% wartosci .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym procentem to niestety jest roznie od 1-20% bym powiedzial :D

Sam troche mam .com.pl i niektore szanuje (tanio nie oddam) a niektore czesto oddaje za grosze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×