Jump to content
bradiaga

Promocja domen w czasie Targów Turystycznych w Poznaniu

Recommended Posts

Witam,

w dniach 21-24 października w Poznaniu odbędzie się 20 edycja Targów Turystycznych. W czasie targów odbędzie się również konferencja E-fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie.

 

W ramach targów (we współpracy z Aftermarket.pl) wystawione będzie stoisko z domenami.

 

Osoby posiadające domeny turystyczne i chcące je promować/sprzedać proszone są o nadsyłanie propozycji na PM.

 

Kilka szczegółów:

Stoisko będzie wystawione na Tour Salon, ale hostessy będą rozdawały ulotki gościom i gospodarzom stoisk także na odbywających się równocześnie targach zaopatrzenia hoteli oraz targach turystyki aktywnej :

Tour Salon

Discover Poland

INVEST-HOTEL

Przeglądnięcie tych stron powinno podpowiedzieć Wam jakimi domenami ewentualni klienci mogą być zainteresowani.

 

Domeny będą umieszczone na specjalnej stronie Aftermarket i sprzedawane powinny być przez Aftermarket.

Nie będzie prowadzona aukcja - wyłącznie ceny kup teraz + możliwość złożenia propozycji.

 

W czasie targów planujemy rozdanie około 7-10 tysięcy ulotek z nazwami domen i informacją gdzie je można nabyć. Na stoisku będzie także cały czas osoba z którą na temat tych domen będzie można porozmawiać.

Ponadto w ramach targów przeprowadzimy konferencję pod roboczym tytułem „Domena internetowa w turystyce”

 

Sposoby wystawiania domen:

 

Domeny „Premium” - maksymalnie 10-12 domen wydrukowanych podobnie jak poprzednim razem na dwóch rollstandach po 5-6 domen.

Pod domeną wydrukowany będzie proponowany sposób wykorzystania - proszę o podawanie - do 120 znaków, do 3 pomysłów. Również na ulotce te domeny będą wyróżnione.

 

Domeny „Premium Bis” - 30-50 domen wylistowanych na ścianie.

W ulotce wydrukowany będzie proponowany sposób wykorzystania - proszę o podawanie - do 80 znaków, do 2 pomysłów. Opis będzie dodawany wyłącznie na ulotce.

 

Domeny „w kategoriach”

Zaproponowane domeny będą pogrupowane w kategorie i wydrukowane na ulotce.

 

Wszystkie domeny zostaną zamieszczone na specjalnej stronie Aftermarket.pl i w ulotce (7-10 tys sztuk) rozdawanej w ramach targów.

 

 

Cennik wystawienia:

Domeny "Premium" 250 pln

Domeny „Premium Bis”: 100 pln

domeny w kategoriach 50 pln

Rabaty (nie dotyczą domen "Premium"):

powyżej 1000 pln - 20 %

powyżej 2000 pln - 30 %

Dodatkowy rabat dla uczestników poprzedniej akcji - 30 %*

Ceny obowiązują dla zgłoszeń dokonanych do dnia14.10 . Po tym terminie - o ile będzie jeszcze możliwość wystawienia domen - zwyżka 50% (rabaty nadal obowiązują)

* dodatkowy rabat nalicza się po naliczeniu rabatu za ilość i jest zależny od poprzednio wpłaconej kwoty:

np poprzednio ktoś zapłacił 1000 pln , teraz wychodzi mu z cen podstawowych 1500 to płaci 1500*0,8 - 1000*0,3 = 900

a jeśli teraz wychodzi mu 750 to płaci 750*0,7= 525

 

Przesyłając propozycje (na PW) proszę o podawanie wybrany sposób wystawienia oraz proponowaną cenę.

Bardzo proszę o podawanie rozsądnych cen.

 

 

Uwagi

Targi Turystyczne są dużo większe od MediaExpo - spodziewam się 5-krotnie większej liczby zwiedzających(ostrożnie licząc). Poza tym to 20 edycja targów (tamtych była pierwsza).

Poprzednie targi odbywały się w lutym – w zasadzie w samym dołku kryzysu. Wystawcy rezygnowali do ostatniej chwili i miejsca było pełno. Teraz aby zdobyć miejsce musiałem czekać aż ktoś potwierdzi rezygnację.

Nie gwarantuję sprzedania jakiejkolwiek domeny. Natomiast gwarantuję, że ulotki, informacje – trafią do tysięcy potencjalnie zainteresowanych.

 

Poszukuję firmy która byłaby zainteresowana zrobieniem kilkudziesięciu stron za nieduże pieniądze. Osoba z tej firmy musiałaby być na targach.

 

Zapraszam do przesyłania propozycji.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniach 21-24 października w Poznaniu odbędzie się 20 edycja Targów Turystycznych. W czasie targów odbędzie się również konferencja E-fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie.

W ramach targów (we współpracy z Aftermarket.pl) wystawione będzie stoisko z domenami.

Zastanawiając się czy nad skromnym wsparciem Twojej inicjatywy, zapoznałem się z informacjami o konferencji E-fektywny marketing.

Niestety obawiam się, że nie będzie to wsparcie Twoich działań. Wręcz przeciwnie. Wystarczy zacytować zawarte tam informacje:

W projekcie uczestniczą ważne w świecie polskiego Internetu firmy i osobistości m.in. GOOGLE POLSKA. Partnerem merytorycznym projektu jest firma doradcza MaxRoy.com, która jako pierwsza w Polsce uzyskała możliwość prowadzenia warsztatów z Google AdWords ...
to spotkanie specjalistów marketingu internetowego, którzy w praktyczny sposób wskażą jak wykorzystywać najnowsze narzędzia wyszukiwarek internetowych w strategii marketingowej hotelu i firmy turystycznej. Przedstawimy formy reklamy w Google i sposoby prowadzenia efektywnego marketingu w Internecie. Skoncentrujemy się na strategii wykorzystania systemu Google AdWords oraz pozycjonowaniu stron, zwracając uwagę na najnowsze badania i trendy.

 

Nie obawiasz się, że z jednej strony Ty będziesz prezentował domeny ( możliwe, że niekiedy bardzo drogie ) a w sali obok "specjaliści marketingu internetowego" będą przekonywali, że domeny nie mają znaczenia i liczy się tylko pozycjonowanie i Google Adwords czym mogą zniwelować znaczną część Waszego wysiłku ?

 

W programie tej konferencji, na stronie hotelnews.pl brakuje prezentacji, która uzupełniłaby ten panel o informacje związane z domenami.

Czy stoisko i ulotki tą lukę wypełnią ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiając się czy nad skromnym wsparciem Twojej inicjatywy, zapoznałem się z informacjami o konferencji E-fektywny marketing.

Niestety obawiam się, że nie będzie to wsparcie Twoich działań. Wręcz przeciwnie. Wystarczy zacytować zawarte tam informacje:

 

 

 

Nie obawiasz się, że z jednej strony Ty będziesz prezentował domeny ( możliwe, że niekiedy bardzo drogie ) a w sali obok "specjaliści marketingu internetowego" będą przekonywali, że domeny nie mają znaczenia i liczy się tylko pozycjonowanie i Google Adwords czym mogą zniwelować znaczną część Waszego wysiłku ?

 

W programie tej konferencji, na stronie hotelnews.pl brakuje prezentacji, która uzupełniłaby ten panel o informacje związane z domenami.

Czy stoisko i ulotki tą lukę wypełnią ?

 

Myślę, że to nawet konieczne żeby przeciwstawiać się takiemu jednostronnemu stawianiu sprawy. W czasie naszej konferencji - która niestety nie będzie w ramach e-fektywnego marketingu - będziemy mówili m. in.o tym, że domena jest istotną częścią marketingu internetowego. Zresztą stoisko będzie stało 4 dni.

Argumenty za wartością domen padały nawet na tym forum wielokrotnie.

Mam też nadzieję, że niektórzy zainteresowani z konferencji trafią do nas.

Ale główną docelową grupą są dla mnie odwiedzający właściciele biur podróży, firm turystycznych, "okołoturystycznych" i "okołohohotelarskich" a także firmy wystawiające się. Wśród nich jest wiele ciekawych. Na targach zapowiada się 20 tys. ludzi a na konferencjach bywa kilkadziesiąt osób.

 

Co do cen - pierwsze domeny które do mnie dotarły mają całkiem sensowne ceny.

 

Jeżeli ktoś chciałby się włączyć merytorycznie lub sponsorsko - zapraszam na PW.

Zawsze można zrobić lepsze ulotki, albo dołożyć drugą ulotkę. Wsparcie w postaci merytorycznie przygotowanej osoby na stoisku lub w czasie konkurencyjnej konferencji też się przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale główną docelową grupą są dla mnie odwiedzający właściciele biur podróży, firm turystycznych, "okołoturystycznych" i "okołohohotelarskich" a także firmy wystawiające się. Wśród nich jest wiele ciekawych.

Mam wrażenie, że głównym targetem w takim przypadku powinny być osoby, które dopiero planują uruchomić biznes w tej branży a nie te istniejące i dobrze rozpoznawalne.

One mają mają już swoje adresy i jeżeli miałyby dokupić jakąś nową domenę, to chyba tylko na pozyskanie ruchu z palca lub na jakiś dodatkowy projekt.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie, że głównym targetem w takim przypadku powinny być osoby, które dopiero planują uruchomić biznes w tej branży a nie te istniejące i dobrze rozpoznawalne.

One mają mają już swoje adresy i jeżeli miałyby dokupić jakąś nową domenę, to chyba tylko na pozyskanie ruchu z palca lub na jakiś dodatkowy projekt.

 

 

Byłem dziś na targach branży papierniczej.

Duża firma zarejestrowała pod swój nowy projekt domenę która tu byłaby uznana za :) O domenach mniejszych firm nie wspomnę. Domena którą chcieli kupić była zajęta - ale jest na sprzedaż. Nawet o tym, że mogą kupić - nie pomyśleli.

 

Wiele firm już działających na rynku dopiero zaczyna dostrzegać potrzebę istnienia w internecie. Poza tym firmy rozwijają się , zyskują świadomość wartości domen i sam internet się rozwija. Naszym zadaniem jest aby wiedzieli że dobra domena jest ważna, że można ją kupić i gdzie to można zrobić.

Poza tym - firmy również mogą kupować domeny pod przyszłe projekty.

 

PS

Bardzo proszę o podawanie razem z proponowanymi domenami cen i preferowanego "sposobu wystawienia"

Nie będę odpisywał na pytanie "czy domena się nadaje"(dotychczasowe podobają mi się). Chciałbym dać te domeny do weryfikacji jednej lub dwóm osobom z forum. Chodzi o odrzucenie totalnych nieporozumień. Więc odpowiedzi będę wysyłał w przyszłym tygodniu.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrzynka pocztowa zapełniona :P

Jak wysłać propozycje?

 

 

 

Witam,

w dniach 21-24 października w Poznaniu odbędzie się 20 edycja Targów Turystycznych. W czasie targów odbędzie się również konferencja E-fektywny marketing w turystyce i hotelarstwie.

 

W ramach targów (we współpracy z Aftermarket.pl) wystawione będzie stoisko z domenami.

 

Osoby posiadające domeny turystyczne i chcące je promować/sprzedać proszone są o nadsyłanie propozycji na PM.

 

Kilka szczegółów:

Stoisko będzie wystawione na Tour Salon, ale hostessy będą rozdawały ulotki gościom i gospodarzom stoisk także na odbywających się równocześnie targach zaopatrzenia hoteli oraz targach turystyki aktywnej :

Tour Salon

Discover Poland

INVEST-HOTEL

Przeglądnięcie tych stron powinno podpowiedzieć Wam jakimi domenami ewentualni klienci mogą być zainteresowani.

 

Domeny będą umieszczone na specjalnej stronie Aftermarket i sprzedawane powinny być przez Aftermarket.

Nie będzie prowadzona aukcja - wyłącznie ceny kup teraz + możliwość złożenia propozycji.

 

W czasie targów planujemy rozdanie około 7-10 tysięcy ulotek z nazwami domen i informacją gdzie je można nabyć. Na stoisku będzie także cały czas osoba z którą na temat tych domen będzie można porozmawiać.

Ponadto w ramach targów przeprowadzimy konferencję pod roboczym tytułem „Domena internetowa w turystyce”

 

Sposoby wystawiania domen:

 

Domeny „Premium” - maksymalnie 10-12 domen wydrukowanych podobnie jak poprzednim razem na dwóch rollstandach po 5-6 domen.

Pod domeną wydrukowany będzie proponowany sposób wykorzystania - proszę o podawanie - do 120 znaków, do 3 pomysłów. Również na ulotce te domeny będą wyróżnione.

 

Domeny „Premium Bis” - 30-50 domen wylistowanych na ścianie.

W ulotce wydrukowany będzie proponowany sposób wykorzystania - proszę o podawanie - do 80 znaków, do 2 pomysłów. Opis będzie dodawany wyłącznie na ulotce.

 

Domeny „w kategoriach”

Zaproponowane domeny będą pogrupowane w kategorie i wydrukowane na ulotce.

 

Wszystkie domeny zostaną zamieszczone na specjalnej stronie Aftermarket.pl i w ulotce (7-10 tys sztuk) rozdawanej w ramach targów.

 

 

Cennik wystawienia:

Domeny "Premium" 250 pln

Domeny „Premium Bis”: 100 pln

domeny w kategoriach 50 pln

Rabaty (nie dotyczą domen "Premium"):

powyżej 1000 pln - 20 %

powyżej 2000 pln - 30 %

Dodatkowy rabat dla uczestników poprzedniej akcji - 30 %*

Ceny obowiązują dla zgłoszeń dokonanych do dnia14.10 . Po tym terminie - o ile będzie jeszcze możliwość wystawienia domen - zwyżka 50% (rabaty nadal obowiązują)

* dodatkowy rabat nalicza się po naliczeniu rabatu za ilość i jest zależny od poprzednio wpłaconej kwoty:

np poprzednio ktoś zapłacił 1000 pln , teraz wychodzi mu z cen podstawowych 1500 to płaci 1500*0,8 - 1000*0,3 = 900

a jeśli teraz wychodzi mu 750 to płaci 750*0,7= 525

 

Przesyłając propozycje (na PW) proszę o podawanie wybrany sposób wystawienia oraz proponowaną cenę.

Bardzo proszę o podawanie rozsądnych cen.

 

 

Uwagi

Targi Turystyczne są dużo większe od MediaExpo - spodziewam się 5-krotnie większej liczby zwiedzających(ostrożnie licząc). Poza tym to 20 edycja targów (tamtych była pierwsza).

Poprzednie targi odbywały się w lutym – w zasadzie w samym dołku kryzysu. Wystawcy rezygnowali do ostatniej chwili i miejsca było pełno. Teraz aby zdobyć miejsce musiałem czekać aż ktoś potwierdzi rezygnację.

Nie gwarantuję sprzedania jakiejkolwiek domeny. Natomiast gwarantuję, że ulotki, informacje – trafią do tysięcy potencjalnie zainteresowanych.

 

Poszukuję firmy która byłaby zainteresowana zrobieniem kilkudziesięciu stron za nieduże pieniądze. Osoba z tej firmy musiałaby być na targach.

 

Zapraszam do przesyłania propozycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrzynka już działa.

Kilka słów dodatkowo:

 

1. Można jeszcze zgłaszać domeny. O ile grafik mi się nie zbuntuje - to i jutro może się uda. Domeny nie muszą być ściśle turystyczne. Mogą to być np fajne nazwy dla biur podróży, systemów rezerwacji, zaopatrzenia/obsługi hoteli itp.

 

2. Jeśli ktoś chciałby w ostatniej kategorii zamieścić większy pakiet domen - proszę o kontakt.

 

3. Nasze stoisko ma numer 150A. Zapraszamy. Mam jeszcze kilka zaproszeń na targi - więc jeśli ktoś się wybiera - proszę o kontakt.

 

4. W czasie targów - 22.10 o godzinie 11 w pawilonie 9 sala 1. odbędzie się nasza konferencja.

Temat konferencji: Domena internetowa - fundament firmy czy inwestycja? Poprowadzi pewien bardzo sympatyczny Pan :P

 

5. Konkurencyjna konferencja;) wymaga rejestracji i jest częściowo płatna. Nie mam na nią żadnych wejściówek - inny organizator.

 

 

Edit: edycja sali konferencyjnej.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy coś wiadomo na temat promowanych na targach domen?

Czy jeśli ktoś wysłał propozycje, to są one uwzględnione wszystkie/część/żadna - niepotrzebne skreślić :P

Jeśli są uwzględnione, to gdzie/kiedy/jak/komu :P wpłacić?

 

Pytam tak na forum, bo być może nie tylko ja mam takie pytania.

Prośba o jakieś info! Na forum lub PM.

 

 

 

 

zaproszenieg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za chwilę wyślę wszystkim informację odnośnie płatności.

Proszę o śledzenie wątku - pojawi się instrukcja jak dodać domeny do listy na AM.

Na ulotce podane są ceny dla wszystkich domen. Na wszelki wypadek jest też wzmianka, że oferta jest na stronie AM (a ulotka ma tylko charakter informacyjny).

ulotka04.jpg

 

 

ulotkarewers03.jpg

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instrukcja wystawiania domen na sprzedaż:

 

Domeny należy wystawić tutaj:

http://www.aftermarket.pl/marketset2.php

 

Przy domenie należy wpisać cenę "Kup teraz", i zaznaczyć opcję "Na sprzedaż".

 

Jeśli domena jest spoza Dropped.pl, należy ją najpierw dodać do giełdy:

http://www.aftermarket.pl/marketimportexternal.php

 

Jeśli na koncie nie jest włączona możliwość dodawania domen zewnętrznych, proszę o kontakt z supportem, wraz z informacją że chodzi o wystawienie domeny na targi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodam: Kto sprzedaje "parkę" - proszę dodać jedną a w opisie zaznaczyć, że druga gratis. (Np. IDN+nonIDN)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze dodam: Kto sprzedaje "parkę" - proszę dodać jedną a w opisie zaznaczyć, że druga gratis. (Np. IDN+nonIDN)

 

Chciałem pogratulowac poczucia humoru włascicielom domen Shiatsu.pl (sugerowana cena detaliczna to zaledwie 50 000 zł) i podróżna.pl + podrozna.pl (słabiutko, bo jedynie groszowe 39 000 zł) :P Dziękuję, poprawiliście mi nastrój przed snem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałem pogratulowac poczucia humoru włascicielom domen Shiatsu.pl (sugerowana cena detaliczna to zaledwie 50 000 zł) i podróżna.pl + podrozna.pl (słabiutko, bo jedynie groszowe 39 000 zł) :P Dziękuję, poprawiliście mi nastrój przed snem.

 

Nikt Ci nie bronił dodać Twoich domen w Twoich cenach.

 

Uważam, że większość domen jest w ciekawych a niektóre w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Zauważcie, że to ceny dla klientów końcowych. Ponadto - jeśli zajrzałbyś na stronę targi.aftermarket,.pl jest tam możliwość:

 

"Złóż ofertę kupna". Negocjacje są dozwolone.

 

A jeśli chodzi o domenę shiatsu.pl - to - o czym pisałem - równolegle odbywają się targi InvestHotel. I na nich też nasze ulotki będą rozdawane.

 

Mamy przygotowanych ponad 7500 ulotek i 2000 zaproszeń na konferencję - które również kierują na nasze stoisko.

Ponadto dwa roll-upy z domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie podrywać mi tam narzeczonej na tych targach ;-) już mówiła, że byliście u niej na stoisku ;-)

 

jutro wysyłam ją na tą konferencję/ prezentację... czy co to tam będzie ;-)

 

pzdr..

 

d.

Edited by degone

Share this post


Link to post
Share on other sites

z żalem stwierdzam, że pomimo wysłąnia zgłoszenia do dropped nie mogę zgłosić domen spoza dropped :)

 

troche q.pa tym bardziej, że jutro prezentacja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo niestety, też nie chce mi przyjąć kilku domen i też skrobnąłem ticketa bez odpowiedzi. :)

 

Dropped, oj dropped. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, podobnie jak thomaso i networker: próbowałem, napisałem do dropped, też bez odpowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka słów wpół targów.

Targi bardzo przyjemne. Sporo ludzi i zainteresowanie przyzwoite.

Konferencja udana, stoisko stoi w bardzo dobrym miejscu, hostessy pracują na całej powierzchni targów.

Poważne zainteresowanie przejawiła jedna firma - między innymi domeną biuroturystyczne - aczkolwiek jak wiadomo decyzje nie są podejmowane jednoosobowo i nie na targach. Poza tym z rozmów - zainteresowaniem cieszą się biwak, shiatsu, lotnicza, wypoczywaj - o tych rozmawiałem po kilka razy. Ceny wiadomo, za wysokie ;) Ale jest kilka firm(wystawców) posługujących się takimi ninjami że w ulotce nawet do kategorii by się nie zakwalifikowały :)

Ulotka jest ładna i trafi do całej "braci turystycznej" Na efekty trzeba będzie kilka dni poczekać.

Wśród wystawców są m in. otoWakacje.pl, gratka.pl, urlopy.pl.

Zostały jeszcze dwa dni targów. To dni "otwarte" więc spodziewam się więcej wycieczek szkolnych a mniej specjalistów. Stąd propozycja - pytanie.

Jeśli ktoś chciałby żebym zebrał jakieś informacje, kontakty - to proszę pisać.

Pierwszeństwo mają oczywiście wystawiający domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×