Jump to content
tom_net

Najgorsi polscy rejestratorzy.

Recommended Posts

Domeny.pl jakis czas temu przejal Agnat, wydaje mi sie, ze powinno sie cos zmienic :( Jednak pewnych informacji nie mam, nigdy nie korzystalem z ich oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazwa i home też tak robią, więc to raczej taka powszechna praktyka

home.pl nie wrzuca Ci do koszyka różnych śmieci, sprawdź jak nie wierzysz

 

BTW. Dziś kolejny epizod mojej walki z az.pl. Okazało się, że zapis o "90 dniach" nie znajduje się w żadnym regulaminie az.pl, a jedynie w umowie między az.pl, a NASKiem, do której ja nie mam dostępu. Jedyna możliwość- napisać na az.pl skargę do NASKu. Na szczęście juz niedługo się od nich uwolnię...

TN

Share this post


Link to post
Share on other sites
home.pl nie wrzuca Ci do koszyka różnych śmieci, sprawdź jak nie wierzysz

W az.pl mi nikt nic nie wrzuca do koszyka tylko mam możliwość czegoś dokupienia. Może to jest natrętne z ich strony ale na pewno tak nie jest, że jak zamawiam domenę blabla.pl to mam w koszyku blabla.com, blabla.net, blabla.info + pakiet hostingowy. Jedynie dostaje poinformowany, że mam taką możliwość. Sprawdź jak nie wiedzysz. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedynie dostaje poinformowany, że mam taką możliwość. Sprawdź jak nie wiedzysz. :(

 

tak czy siak jest to irytujące

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak czy siak jest to irytujące

Tak na swiecie dziala wiekszosc rejestratorow. Domen .com nie rejestrujesz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na swiecie dziala wiekszosc rejestratorow. Domen .com nie rejestrujesz ?

 

nie wiem co ma piernik do wiatraka.. napisałem, że jest to irytujące, a nie, że większość tak nie robi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
home.pl nie wrzuca Ci do koszyka różnych śmieci, sprawdź jak nie wierzysz

sprawdziłem właśnie i przy rejestracji domeny proponują mi też konto email i hosting

 

nie wiem co ma piernik do wiatraka.. napisałem, że jest to irytujące, a nie, że większość tak nie robi.

ale napisałeś to tak jakby tylko az.pl i domeny.pl tak robili a tak robia wszyscy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawdziłem właśnie i przy rejestracji domeny proponują mi też konto email i hosting

ale napisałeś to tak jakby tylko az.pl i domeny.pl tak robili a tak robia wszyscy.

To może ja się włącze :P Ten ktoś co tak nienawidzi AZ, nie ma chyba dużego interesu i nie ogarnia rynku domen w Polsce.

Czepia się wszystkiego ;))Az muszę zaprotestować!! Wiele lat współpracuję z AZ i jestem bardzo zadowolony.

 

Po kolei. Najpierw zgłaszam konkurencję AZ na listę najgorszych rejestratorów.

A Pana ktory podał AZ na ten wątek, ośmielam się nazwać ignorantem i zwykłym pieniaczem!

home, nazwa i CS

 

 

http://www.rejestracjadomen.pl/

 

strona w porównaniu z AZ to amatorszczyzna do kwadratu, na głównej stronie boldem piszą z błędami

 

Zanim zdecydujesz się na zakup domeny, sprewdź ile kosztuje odnowienie na kolejne lata u nas,

 

sprewdź hahaha :P) fajnie

 

Pamietam jak kiedyś oni pierwi wprowadzil ioplaty za wydanie kodu auth info, jakoś ten Pan z pieskiem zamiast twarzy nie zauwazyl tego.

 

Ale do rzeczy, porównajcie panele home, nazwy, cs z AZ oni mają ponad 200 funkcji i cały czas rozbudowują.

 

Czekam na wiele nowości.

 

Wprowadzili design podobny do Godaddy, byly zarzuty plagiat. Spojrzyjcie na Interia i Yahoo to wam przejdzie.

 

Jezel i Godaddy jest liderem i ma takie strony to znaczy że taka jest przyszłość, ten z pieskiem w zdjęciu nigdy jej nie zrozumie. Liderzy mają takie strony i mają po kilkanaście milionów domen.

 

Az już drugi weekend wprowadza promocję. Pewnie tak będą walczyć z konkurencją. To wymaga wielu zmian na stronach, programowania, regulaminów, jestem pewien że i one będą i rękę utnę jak się nie pojawią! Zadzwonilem nawet ale o tym za chwilę. Nikomu się nie chce wprowadzać takich promocji a pomysł świetny!

 

Coż za ignorancja z odnowieniami? Każdy wie że jest ograniczenie u każdego Rejestratora!

 

Co za chamstwo pytać o cenę domeny za 7 zł i pytać że chcę ją wytransferować? Kupuj człowieku gdzie indziej i nie zawracja porzadnej firmie w głowie.

Ja zapytalem ich dzisiaj czemu nie ma regulaminu, to odpowiedzieli że będzie archiwum regulaminów i że nie ma ograniczeńna .com i żaden regulami nie jest potrzebny ponieważ domeny z tego weekendu mogą być wytransferowane bez dopłat ( .com ) i że programiści końcża stronę na której będzie archiwum :()

 

Po prostu pracują!! Nie ma dziś ale będzie i to co tydzień promocja i pewnie kolejne regulaminy.

 

Na statystykidomen.pl rosną, w tym lipcu musieli zarejestrować grubo ponad 4000 domen polskich jeśli dobrze liczę a obserwuję to.

 

Jako jedyni mają Akredytację Icann Verisign, itp. Gdzie jest home i inne rzekome rejestrary? To wstyd że jest tylko jeden.

 

to cytat z ich strony

Az.pl jako jedyna firma w Polsce posiada akredytację ICANN a także akredytację NASK dla domeny .pl, Eurid dla domeny .eu, Verisign dla domeny .com i .net, Afilias dla domeny .info, NeuLevel dla domeny .biz oraz Public Interest Registry dla domeny .org

 

Usługi hostingowe poprawili, mam domeny na wielu serwerac hi pracują wyśmienicie ostatnio, zwiększają parametry usług, oferują upusty, bezpłatne domeny.

 

Ostatnio sporo gazet o nich pisało, zwiększają dynamicznie sprzedaż, wiem bo jestem ich partnerem, że będa miel akredytacje wielu krajów w Europie i przygotowują API webowe dla partnerów oraz szokująca cenę odnowień ( poniżej 65 zł za .pl ) Będą mieli API na xml, to wszystko jest w toku.

(teraz tez mają ale pracuja nad takim jak mają najlepsze firm yw Europie, do obslugi domen z ich akredytacji ).

 

Jak jesteś miły i prosisz o rabaty, zniżki, chętnie pomogą. Można zadzwonić do jednego szefa lub drugiego i zapytać o plany, udzielają informacji, kto nie wierzy niech sprawdzi.

 

Nie chce mi sie pisać bo browar czeka ale ten wariat co tu pisze to chyba jakiś cymbał co się nei zna na rynku i nawet skany sobie zrobil i to mu nie przeszkadza.

Zalóż chelm człowieku i cofnij się w czasie a AZ idzie do przodu. Nie są idealni ale na pierwszą piątkę dla mnie są numerem jeden a interesuję się domenami od 7 lat i prowadzę firmę hostingową. Kiedyś popełniali więcej błędów, a teraz i pracują dłużej ( do 20 i w soboty ) i robią duże zmiany

 

dodam że spolszczyli CPanel a to kilkaset plików i to ich własne tłumaczenie, mają wielką pomoc, ponad 600 pytań, zrobil ipodręczniki po 60 stron z pomocą, wydali kupe siana na kreator cm4all, to nie jakaś lipa a porządna licencja, poczytajcie a potem spojrzyjcie na innych. I wzburzylo mnie ze ktos kto ma problem czy mozna wytransferowac domenę .com do ktorej AZ doplaci, zwykly kombinator, cwaniaczek taki wątek otworzył.

 

chyba jest tak zaślepiony że to raczej AZ powinno się cieszyć że się uwolni od niego ;))

 

Ludzie dawajcie opór takim oszczercom. AZ wysyla smsy, dzwoni, wysyla normalna poczta przypomnienia, kilka razy mailem Dbają o Twoją domenę, a jak kiedy dawno temu mi wygasla to zarejestrowali inną i powiedzieli że czego się nie robi dla Klienta. Nie dajcie się oszukac temu cwaniaczkowi za 7 zł co mu się wszystko nie podoba. :P) To tyle idę spać i nie będę dyskutował z tym zdjęciem pieska bo tylko moj post jest jeden jako protest ktory obnaza klamstwa o AZ. To jedyna profesjonalna firma, panel, akredytacje i ciagly rozwój. Az mil opopatrzec, Ci co są z AZ od kilku lat wiedzą co mam na mysli.

 

Ten popup na pierwszej stronie tez mnie denerwuje ale to autopromocja, mają nowy kreator i pokazuję DEMO, wystarczy kliknąć i znika ;)) , chyna nie byleś na onecie nigdy tam spadają kurtyny, człowieku IDZ SIE LECZYC, nie znasz rynku i moge Cie zagiąć na kazdym temacie o domenach!!

 

 

 

Tommy

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tommy zapraszam Cie do udziału w projekcie kryptoreklama.pl. Masz gadane :( Ale poważnie to rzeczywiście AZ mocno inwestuje w swoj wizerunek. Niestety psuje go im ich balagan, pomyłki i czasami brak kompetencji działu obsługi.

 

Co do dopłacania do domen, to uwazam to za bardzo złe dla branży, toż to dumping. Nie popieram !!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może ja się włącze :P Ten ktoś co tak nienawidzi AZ, nie ma chyba dużego interesu i nie ogarnia rynku domen w Polsce.

Czepia się wszystkiego ;))Az muszę zaprotestować!! Wiele lat współpracuję z AZ i jestem bardzo zadowolony.

 

Po kolei. Najpierw zgłaszam konkurencję AZ na listę najgorszych rejestratorów.

A Pana ktory podał AZ na ten wątek, ośmielam się nazwać ignorantem i zwykłym pieniaczem!

home, nazwa i CS

http://www.rejestracjadomen.pl/

 

strona w porównaniu z AZ to amatorszczyzna do kwadratu, na głównej stronie boldem piszą z błędami

 

Zanim zdecydujesz się na zakup domeny, sprewdź ile kosztuje odnowienie na kolejne lata u nas,

 

sprewdź hahaha ;)) fajnie

 

Pamietam jak kiedyś oni pierwi wprowadzil ioplaty za wydanie kodu auth info, jakoś ten Pan z pieskiem zamiast twarzy nie zauwazyl tego.

 

Ale do rzeczy, porównajcie panele home, nazwy, cs z AZ oni mają ponad 200 funkcji i cały czas rozbudowują.

 

Czekam na wiele nowości.

 

Wprowadzili design podobny do Godaddy, byly zarzuty plagiat. Spojrzyjcie na Interia i Yahoo to wam przejdzie.

 

Jezel i Godaddy jest liderem i ma takie strony to znaczy że taka jest przyszłość, ten z pieskiem w zdjęciu nigdy jej nie zrozumie. Liderzy mają takie strony i mają po kilkanaście milionów domen.

 

Az już drugi weekend wprowadza promocję. Pewnie tak będą walczyć z konkurencją. To wymaga wielu zmian na stronach, programowania, regulaminów, jestem pewien że i one będą i rękę utnę jak się nie pojawią! Zadzwonilem nawet ale o tym za chwilę. Nikomu się nie chce wprowadzać takich promocji a pomysł świetny!

 

Coż za ignorancja z odnowieniami? Każdy wie że jest ograniczenie u każdego Rejestratora!

 

Co za chamstwo pytać o cenę domeny za 7 zł i pytać że chcę ją wytransferować? Kupuj człowieku gdzie indziej i nie zawracaj porzadnej firmie w głowie.

Ja zapytalem ich dzisiaj czemu nie ma regulaminu, to odpowiedzieli że będzie archiwum regulaminów i że nie ma ograniczeńna .com i żaden regulamin nie jest potrzebny ponieważ domeny z tego weekendu mogą być wytransferowane bez dopłat ( .com ) i że programiści końcża stronę na której będzie archiwum :().

 

Po prostu pracują!! Nie ma dziś ale będzie i to co tydzień promocja i pewnie kolejne regulaminy.

 

Na statystykidomen.pl rosną, w tym lipcu musieli zarejestrować grubo ponad 4000 domen polskich jeśli dobrze liczę a obserwuję to.

Strony zmienili jakos na poczatku lipca i jezeli mają więcej zamówień to znaczy że rynek jest mądrzejszy od tego pieniacza i docenia zmiany i serce w nie włożone.

Myślę żo to inteligenta firma, uczy się i rozwija. W porównani ud oinnych którzy jak CS stoją i kiszą się jak ogóry w occie.

 

Jako jedyni mają Akredytację Icann Verisign, itp. Gdzie jest home i inne rzekome rejestrary? To wstyd że jest tylko jeden.

 

to cytat z ich strony

Az.pl jako jedyna firma w Polsce posiada akredytację ICANN a także akredytację NASK dla domeny .pl, Eurid dla domeny .eu, Verisign dla domeny .com i .net, Afilias dla domeny .info, NeuLevel dla domeny .biz oraz Public Interest Registry dla domeny .org

 

Usługi hostingowe poprawili, mam domeny na wielu serwerach i pracują wyśmienicie ostatnio, zwiększają parametry usług, oferują upusty, bezpłatne domeny.

 

Ostatnio sporo gazet o nich pisało, zwiększają dynamicznie sprzedaż, wiem bo jestem ich partnerem, że będa miel akredytacje wielu krajów w Europie i przygotowują API webowe dla partnerów oraz szokująca cenę odnowień ( poniżej 65 zł za .pl ) Będą mieli API na xml, to wszystko jest w toku.

(teraz tez mają ale pracuja nad takim jak mają najlepsze firm yw Europie, do obslugi domen z ich akredytacji ).

 

Jak jesteś miły i prosisz o rabaty, zniżki, chętnie pomogą. Można zadzwonić do jednego szefa lub drugiego i zapytać o plany, udzielają informacji, kto nie wierzy niech sprawdzi.

 

Nie chce mi sie pisać bo browar czeka ale ten wariat co tu pisze to chyba jakiś cymbał co się nei zna na rynku i nawet skany sobie zrobil i to mu nie przeszkadza.

Zalóż chelm człowieku i cofnij się w czasie a AZ idzie do przodu. Nie są idealni ale na pierwszą piątkę dla mnie są numerem jeden a interesuję się domenami od 7 lat i prowadzę firmę hostingową. Kiedyś popełniali więcej błędów, a teraz i pracują dłużej ( do 20 i w soboty ) i robią duże zmiany

 

dodam że spolszczyli CPanel a to kilkaset plików i to ich własne tłumaczenie, mają wielką pomoc, ponad 600 pytań, zrobil ipodręczniki po 60 stron z pomocą, wydali kupe siana na kreator cm4all, to nie jakaś lipa a porządna licencja, poczytajcie a potem spojrzyjcie na innych. I wzburzylo mnie ze ktos kto ma problem czy mozna wytransferowac domenę .com do ktorej AZ doplaci, zwykly kombinator, cwaniaczek taki wątek otworzył.

 

chyba jest tak zaślepiony że to raczej AZ powinno się cieszyć że się uwolni od niego :P)

 

Ludzie dawajcie opór takim oszczercom. AZ wysyla smsy, dzwoni, wysyla normalna poczta przypomnienia, kilka razy mailem Dbają o Twoją domenę, a jak kiedy dawno temu mi wygasla to zarejestrowali inną i powiedzieli że czego się nie robi dla Klienta. Nie dajcie się oszukac temu cwaniaczkowi za 7 zł co mu się wszystko nie podoba. :P) To tyle idę spać i nie będę dyskutował z tym zdjęciem pieska bo tylko moj post jest jeden jako protest ktory obnaza klamstwa o AZ. To jedyna profesjonalna firma, panel, akredytacje i ciagly rozwój. Az mil opopatrzec, Ci co są z AZ od kilku lat wiedzą co mam na mysli.

 

Ten popup na pierwszej stronie tez mnie denerwuje ale to autopromocja, mają nowy kreator i pokazuję DEMO, wystarczy kliknąć i znika ;)) , chyna nie byleś na onecie nigdy tam spadają kurtyny, człowieku IDZ SIE LECZYC, nie znasz rynku i moge Cie zagiąć na kazdym temacie o domenach!!

 

Trochę się spieszylem więc nie dbalem o formę, jedynie ostrzegam przed takimi pieniaczami, ludzie spokojnie rejestrujcie domeny :P)

Tommy

Share this post


Link to post
Share on other sites
....

 

 

ten tekst przekonal mnie ze nawet zadnego biznona tam nie zarejestruje

o moich domenach mozecie zapomniec - wiem wiem nie zalezy Wam i tak jestescie najlepsi

co to ma byc? tekst sponsorowany?!

LITOSCI! Troche pokory!

 

Ps. witamy przedstawiciela AZ na forum! ;]

 

EDIT: To moj ostatni post w tym watku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Tommy zapraszam Cie do udziału w projekcie kryptoreklama.pl.

 

Jakaś plaga ostatnio hehe :-) Chociaż trzeba przyznać, że tym razem było lepiej niż w poprzednim przypadku :(

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ten tekst przekonal mnie ze nawet zadnego biznona tam nie zarejestruje

o moich domenach mozecie zapomniec - wiem wiem nie zalezy Wam i tak jestescie najlepsi

co to ma byc? tekst sponsorowany?!

LITOSCI! Troche pokory!

 

Ps. witamy przedstawiciela AZ na forum! ;]

 

Nie jeste mprzedstawicielem a Partnerem, wyraznie napisalem, i nie musisz nic kupowac i nie interesuje mnie twoje zdanie. Po prostu powiedzialem swoje.

Wypraszam sobie podobne insynuacje, moze ty jestes przedstawicielem CS? Tylko narzekać :() Za dużo szkła kontaktowego oglądacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jeste mprzedstawicielem a Partnerem, wyraznie napisalem, i nie musisz nic kupowac i nie interesuje mnie twoje zdanie. Po prostu powiedzialem swoje.

Wypraszam sobie podobne insynuacje. Tylko narzekać :() Za dużo szkła kontaktowego oglądacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą RejestracjaDomen.pl rzeczywiście prezentuje się jak z lat '90. Nie żądam jakichś kosmicznych bajerów, ale taki design a raczej totalny jego brak wygląda bardzo nieprofesjonalnie.

 

Ps. witamy przedstawiciela AZ na forum! ;]

Coś w tym jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tommy - planuja, maja w planach, zamierzaja, pracuja nad... do mnie to nie trafia.

Dlaczego nie wypowiedziales sie na temat łamania prawa, nieznajomości przepisów i bezprawnych działań przez zarzad AZ.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tommy - planuja, maja w planach, zamierzaja, pracuja nad... do mnie to nie trafia.

Dlaczego nie wypowiedziales sie na temat łamania prawa, nieznajomości przepisów i bezprawnych działań przez zarzad AZ.pl?

bo nie jestem ich prawnikiem i nie mam zamiaru wczytywac sie we wszystkie bzdury, zabranie domeny z panelu to nie jest lamanie prawa bo ona nadal jest w NASK a żądają dokumentów, żadnego prawa nie łamią według mnie tylko ludzie tego prawa nie rozumieją.

 

Każdy chce mieć swoje prawo, nad AZ jest NASK, jesli ktos coś zgłasza do NASK lub do sądu to wtedy okazuje się czy łamali czy nie. Nie slyszalem o ani jednej sprawie sądowej przeciw AZ, na żadnym wątku a czytam od 7 lat nikt sie nie chwalił że podał ich do sądu. Sam rejestruję domeny, zajmuję się pozycjonowaniem i trochę ten rynek znam. Jesl izas lamią prawo to od tego prawo jest zeby z niego korzystac a nie zalić smuty na forach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albert, to Ty? :(

 

Pan, z ktorym rozmawialem przez telefon (wlasciciel az.pl, Albert J.) byl rownie niemily jak Ty ;)

Nie chodzilo mi o samo zabranie domeny z panelu.

AZ udostepnilo moje dane (mialem ukryte dane w whois) na podstawie zwyklego pisma z kancelarii! Registrar _NIE_ ma prawa wydawac tych danych komukolwiek, od tego jest NASK! Tymczasem AZ podczulo sie ponad prawem, podalo moje dane i "zablokowalo" (oni w ogole wiedza co to znaczy, ze domena jest zablokowana? ;)) domene.

 

Poniewaz mam znacznie wazniejsze sprawy na glowie niz tego typu sprawy, postanowilem odpuscic sobie dochodzenie praw na drodze sadowej. W koncu wiele na tym nie stracilem, kancelaria mimo wszystko dostala by moje dane, jednak we wlasciwej kolejnosci i nie od AZ lecz od NASK. Z drugiej strony AZ stracilo, mysle, ze dobrego, klienta. Utrzymywalem u nich sporo domen :P Dzis nie mam juz tam ani jednej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albert, to Ty? ;)

 

Pan, z ktorym rozmawialem przez telefon (wlasciciel az.pl, Albert J.) byl rownie niemily jak Ty ;)

Nie chodzilo mi o samo zabranie domeny z panelu.

AZ udostepnilo moje dane (mialem ukryte dane w whois) na podstawie zwyklego pisma z kancelarii! Registrar _NIE_ ma prawa wydawac tych danych komukolwiek, od tego jest NASK! Tymczasem AZ podczulo sie ponad prawem, podalo moje dane i "zablokowalo" (oni w ogole wiedza co to znaczy, ze domena jest zablokowana? :P) domene.

 

Poniewaz mam znacznie wazniejsze sprawy na glowie niz tego typu sprawy, postanowilem odpuscic sobie dochodzenie praw na drodze sadowej. W koncu wiele na tym nie stracilem, kancelaria mimo wszystko dostala by moje dane, jednak we wlasciwej kolejnosci i nie od AZ lecz od NASK. Z drugiej strony AZ stracilo, mysle, ze dobrego, klienta. Utrzymywalem u nich sporo domen :P Dzis nie mam juz tam ani jednej.

 

?? nie nie jestem zadnym Albertem :() i jesli ja jestem niemily to jak nazwać tych co krytykują i nie mają pojęcia? , jesli chodzi o to to mylisz się, zażadaj danych o domenie kazdego rejestratora , zwyklym pismem i wydadzą Tobie. Naprawdę, uwierz, dane są ujawniane w celu nazwania podmiotu w sprawie sądowej, arbitrażu itp. Zapytaj w NASK, kiedyś sie pytalem sam AZ, maile mklienta c omial jakąs lipną domenę i wydali tez dane tej osoby. Zapytalem w NASK ( slowo ) i okazuje sie ze kazdy kto zwroci sie na pismie do obojetnie jakiego rejestratora to otrzyma dane Abonenta. Nie wierzysz zapytaj innych rejestratorow albo w NASK.

 

Sam mam status 200 w AZ czyli mam ponad 200 domen i Pana Jerkę też znam, to on stworzył AZ razem z Panem Kostrzewą. Nie mają złych intencji.

I sa bardzo pomocni, odebrales t oosobiscie, rozumiem Ciebie, ufasz im a oni te dane wydali, ale NASK ich d oteg ozmusza. Smutne ale prawdziwe, z doswiadczenia wiem.

 

przeczytaj ten artykul, tak pomagają nawet:

 

http://www.interpatrol.pl/?ipatrol=2&id=32

 

moze zweryfikujesz swoje poglady , pozdrawiam i naprawde nie odbieraj ze jestem niemily, rzadko zabieram glos ale ja wszystkicm chwalę AZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tommy, przepraszam Cie, ale wydaje mi sie, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Gwarantuje Ci, ze zaden registrar a tymbardziej NASK nie udostepnia Ci danych na podstawie jakiegos zwyklego pisma. Nie musze pytac bo znam przedstawicieli kilku najwiekszych firm i dla nich taka sprawa jest po prostu lamaniem prawa. Niech wypowie sie Daniel Dryzek czy u niego to tez takie normalne i czy ich rowniez NASK zmusza do tego typu zachowan aby rozwiac Twoje watpliwosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tommy, przepraszam Cie, ale wydaje mi sie, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Gwarantuje Ci, ze zaden registrar a tymbardziej NASK nie udostepnia Ci danych na podstawie jakiegos zwyklego pisma. Nie musze pytac bo znam przedstawicieli kilku najwiekszych firm i dla nich taka sprawa jest po prostu lamaniem prawa. Niech wypowie sie Daniel Dryzek czy u niego to tez takie normalne i czy ich rowniez NASK zmusza do tego typu zachowan aby rozwiac Twoje watpliwosci.

chętnie ;) mialem kiedys klienta co rejestrowal domeny ktore wygasaly i pod nimi umieszcza pornografie, nie jest przestępstwem prawda? Ale jak domena byla zarejestrowana na przedszkole a potem zamiast stronki pojawiło się erotyka :(, takich domen mial kilka, gosciu ogolnie kombinował i zarejestrowal domenę ktorej Az dane wydali na prośbę kancelarii prawniczej ktora chciala pozwać AZ do sądu za łamanie prawa przez mojego klienta.

 

Prawnicy mieli swoj wniosek ze zgodnie z ustawą żadają wydania danych w celu nazwania podmiotu przed sądem.

Jak podadzą do sądu WHOIS? Z danym iukrytymi?

NASK odsyla do Rejetrastorów bo oni go reprezentują.

 

 

Czyli jak moze poszkodowany ubiegac sie o swoje prawa jezeli nie może podać abonenta domeny do Sądu. Rozmawialem z AZ, opiniowali to pismo u prawnika i w NASK i musiel iwydać, to tyle.

 

Takie pismo jest calkowicie normalne, to bylo 3 lata temu ale chyba się nic nie zmienilo w tej sprawie. Wniosek mowi wyraznie, dane będa uzyte tylko w celu nazwania podmiotu ( Abonenta ) w sporze.

 

Ale chętnie się dowiem od mocniejszych w te jmaterii, mam jeden swoj przypadek wiec nie jeste mtu expertem.

 

pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tommy, przepraszam Cie, ale wydaje mi sie, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Gwarantuje Ci, ze zaden registrar a tymbardziej NASK nie udostepnia Ci danych na podstawie jakiegos zwyklego pisma. Nie musze pytac bo znam przedstawicieli kilku najwiekszych firm i dla nich taka sprawa jest po prostu lamaniem prawa. Niech wypowie sie Daniel Dryzek czy u niego to tez takie normalne i czy ich rowniez NASK zmusza do tego typu zachowan aby rozwiac Twoje watpliwosci.

 

Jeśli Registrar otrzyma prośbę o wydanie danych Abonenta domeny w celu np. rozpoczęcia sporu w Sądzie Arbitrażowym, to Registrar mam obowiązek takie dane wydać. Ale tylko w takim przypadku i tylko jeśli otrzyma wniosek na specjalnym formularzu dostępnym na stronie Sądu.

 

Co do blokowania domen, to ACTIVE 24 nigdy tego nie robi na własną rękę - od tego jest tylko i wyłącznie sąd lub jeden z sądów arbitrażowych. Co innego hosting - jeśli na naszym serwerze znalazłyby się nielegalne materiały niezgodne z prawem, to na wniosek Policji lub innych uprawnionych organów mamy obowiązek taki serwer zablokować. Jest tak dlatego, że domena sama w sobie nie może łamać prawa (oprócz jakichś bardzo szczególnych przypadków, gdzie np. w nazwie domeny znalazłaby się obraza naszego Prezydenta - ale to już naprawdę byłby dziwny przypadek :P Domena może jednak łamać np. prawa do znaku towarowego, ale o tym rozstrzyga już sąd arbitrażowy a nie Registrar.

 

Mam nadzieję, że pomogłem w sporze :( Swoją drogą to chyba nam się mały OFF TOPIC robi ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://www.domenytanio.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×