Jump to content
tom_net

Najgorsi polscy rejestratorzy.

Recommended Posts

DD bardzo przeplacasz za porady :ph34r:

 

Dobra usługa jest bezcenna :) Ernest za pierwszą lepszą opinię księgową czy podatkową pobiera opłatę w wysokości 1-2k EURO.

 

A tak już zupełnie na marginesie - ja takie porady mam bezpłatne :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niby czemu???

No bo jak wydasz dane dopiero po wyroku sądu w usa, to raczej polskim firmom nie będzie się chciało tak bawić :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
No bo jak wydasz dane dopiero po wyroku sądu w usa, to raczej polskim firmom nie będzie się chciało tak bawić B)

Dane wydaje NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie, do wydania danych uprawiony jest NASK a nie ja, i NASK takie dane wydaje niezależnie od tego kto jest rejestratorem domeny. Ja tego nie robię ponieważ cenię sobie prywatność klientów. BTW, prośbę o takie ujawnienie dostaję średnio raz na parę dni B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to ja dodam coś od siebie.

 

Nazwa.pl:

zarejestrowałem domenę zbbc.com- spodobała mi się

Wpłaciłem pieniądze i doszły. Przy rejestracji okazało się że mieli błąd w systemie i ... okazało się że dawno temu ktoś ją zarejestrował.

Napisali, że zwrócą mi pieniądze albo będę mógł je zostawić na koncie na inne domeny, więc wybrałem drugą opcję, potem okazało się że jednak nie mogę mieć zostawionych pieniędzy na koncie(na rejestrację w przyszłości). Na końcu poprosiłem również o zapłatę 2.5zł za przelew(w końcu ja poniosłem straty, a jakie to już nie ważne :)), jednak odpowiedzieli mi że zwrócą mi tylko za domenę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa.pl:

zarejestrowałem domenę zbbc.com- spodobała mi się

Wpłaciłem pieniądze i doszły. Przy rejestracji okazało się że mieli błąd w systemie i ... okazało się że dawno temu ktoś ją zarejestrował.

 

Ale co? Na ich stronie pokazywalo, ze domena jest wolna do rejestracji,

a w rzeczywistosci byla od dawna zarejestrowana dla kogos innego

u innego operatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale co? Na ich stronie pokazywalo, ze domena jest wolna do rejestracji,

a w rzeczywistosci byla od dawna zarejestrowana dla kogos innego

u innego operatora?

 

Tak, widocznie sprawdzają dostępność globalnych po hostach zamiast po whoisie – dlatego te bez przypisanych serwerów nazw pokazują jako wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ - Amatorszczyzna Zupełna

 

z tego co mi pisałeś na czacie, kolo nie potrafił także podać Ci linka do regulaminu tej promocji (nie wiem czy mogłem to napisać, ale już trudno :-))

dlatego ja nie chce w ogóle z nimi mieć nic wspólnego. miałem tam kilka domen, obecnie mam jedną, ale też ją kiedyś wytransferuje.

poza tym już pisałem kiedyś, że mają choinkowy i świecidełkowy odstraszająco-oczo-walący design strony głównej... niee..

 

to jeszcze mój typ: domeny.pl - brak cennika przedłużeń domen + nie odpisują na maile, olewczy stosunek do klienta.

 

 

Na razie sprzedałem 2 domeny, jedną w .AZ.pl a drugą w .nazwa.pl , w az.pl ze sprzedażą nie było najmniejszych problemów, wszystko poszło szybko i sprawnie, nie potrzebny był wyciąg z KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz zaświadczenie o nadaniu NIP i REGON., tam z tego co pamiętam była cesja online i wszystko automatycznie załatwione w parę minut, a w nazwie trzeba jeszcze ksero dowodu starego abonenta i wyżej wymienione dok, jeszcze się przyczepili że nie ma klauzuli "Dokumenty powinny zawierać klauzulę „dokument zgodny z oryginałem” oraz „dokument aktualny na dzień xx.xx.xxxx”" i podpisu osoby reprezentującej i musiałem jeszcze raz wysyłać, co do wykonania strony to.az.pl faktycznie nie jest zbyt przejrzyste ale bezproblemowo się tam załatwia transakcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale co? Na ich stronie pokazywalo, ze domena jest wolna do rejestracji,

a w rzeczywistosci byla od dawna zarejestrowana dla kogos innego

u innego operatora?

 

 

ja tak kilka miesięcy temu rejestrowałem KRS.org czy coś podobnego, w kazdym razie 3-literowa org ;) tez była "wolna" . Pomyślałem.. cud... na snapnames i na pool nikt nie zaznaczył... ludzie posnęli... systemy i posiadały... dopiero na drugi dzień... wielkie sorry... podaj Pan numer konta to oddamy... nawet nie wiem czy odzyskałem kasę czy nie, nie miałem czasu sprawdzić...

 

pod tym względem w nazwie jest lipa jak brzoza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzucam duży minu dla AZ.PL

Pytałem w supporcie odnośnie domeny, którą chciałem zarejestrować, dostałem odpowiedź pozytywną, więc domenę zarejestrowałem.

Po 2 tygodniach okazuje się, że informacja udzielona mi mailowo była błędna. Zgłosiłem ten fakt mailowo załączając poprzednie moje zapytanie mailowe, ale zostałem zbyty bez żadnego wytłumaczenia. Az.pl oczywiście ma rację (kwestia dotyczyła zapisku w regulaminie, który zaakceptowałem) jednak o ile ja jako klient mam prawo do nie zapoznania się szczegółowo z regulaminem (w końcu sam później na tym tracę), o tyle pracownicy BOK'u udzielający informacji chyba nie powinni wprowadzać w błąd?

 

Poza tym mają błędy w procedurach na stronie, jeden już zgłaszałem, reszty nie mam siły (chyba, że mi zapłacą :-) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mi się wydaje czy w home.pl można przedłużyć domenę na 21dni przed końcem abonamentu?

 

Na 21 dni to wystawia sie automatycznie pro forma i uaktywnia sie mozliwosci

oplaty przez panel, ale jak chcesz to domene w home.pl mozesz nawet

i pol roku przed koncem waznosci oplacic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak trochę "offtopicując" :rolleyes: zróbmy nagrodę dla "Najgorszego polskiego rejestratora domen internetowych" przyznaną przez forum di.pl - coś na kształt lustra szkła kontaktowego, jeśli ktoś kojarzy :D w głosowaniu wybrany zostanie zwycięzca i wówczas nagroda zostanie wysłana do odpowiedniego adresata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak trochę "offtopicując" :rolleyes: zróbmy nagrodę dla "Najgorszego polskiego rejestratora domen internetowych" przyznaną przez forum di.pl - coś na kształt lustra szkła kontaktowego, jeśli ktoś kojarzy :D w głosowaniu wybrany zostanie zwycięzca i wówczas nagroda zostanie wysłana do odpowiedniego adresata ;)

 

I co im wyślemy? Jakąś nindżę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dyplom uznania, pończochy i bukiet róż :rolleyes:

 

Oczywiście zwiędłych...

 

Jak dla mnie może być, tylko jeszcze trzeba wytypować osobę, która weźmie odpowiedzialność prawną za tę akcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dyplom uznania, pończochy i bukiet róż :D

bez sensu, to powinno byc coś co oddaje "ducha" tej nagrody

 

odpowiedzialność prawną za tę akcję.

tzn? osoba na którą można zrzucić wine jeśli im sie żarcik nie spodoba :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tzn? osoba na którą można zrzucić wine jeśli im sie żarcik nie spodoba :rolleyes:

 

Tak, osobę, którą będą mogli zaciągnąć do sądu jeśli uznają, że akcja narusza ich dobre imię czy co tam jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, myślicie, że za jakiś tam dyplomik będzie się chciało rejestratorowi ciągąć po sądach niewinnych ludzi? Przecież konkurs będzie żartobliwy, wybierze się laureata, przygotuje dyplomik i napisze w punktach za co został przyznany zaszczytny tytuł:

 

Dyplom za zajęcie 1 miejsca

w Konkursie na najbardziej nieprzyjaznego domeniarzom polskiego rejestratora

 

przyznany za szczególne osiągnięcia w dziedzinie:

- ukrywania cen odnowień domen

- nieczytelnych promocji

- itp.

- itd

 

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haha, myślicie, że za jakiś tam dyplomik będzie się chciało rejestratorowi ciągąć po sądach niewinnych ludzi? Przecież konkurs będzie żartobliwy, wybierze się laureata, przygotuje dyplomik i napisze w punktach za co został przyznany zaszczytny tytuł:

 

Dyplom za zajęcie 1 miejsca

w Konkursie na najbardziej nieprzyjaznego domeniarzom polskiego rejestratora

 

przyznany za szczególne osiągnięcia w dziedzinie:

- ukrywania cen odnowień domen

- nieczytelnych promocji

- itp.

- itd

 

:rolleyes:

 

Nazwa nagrody/tytuł przyznawany zwycięzcy: "Firma o najbardziej sado-masochistycznych skłonnościach na rynku"

 

Lub wersja light: "Firma dbająca o dobro konkurencji"

 

Przyjmując formę absurdalną i żartobliwą, nikomu nie będzie się chciało ciągnąć po sądach organizatorów. Słyszeliście żeby jakiś polityk pozywał szkło kontaktowe czy dawniej za dziennik federowicza? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, osobę, którą będą mogli zaciągnąć do sądu jeśli uznają, że akcja narusza ich dobre imię czy co tam jeszcze.

to chyba nie znajdzie sie taka osoba

Share this post


Link to post
Share on other sites
to chyba nie znajdzie sie taka osoba

 

Kenny by się nadał, nie dość że sam to wymyślił, to w dodatku zmarchwiwstaje co odcinek. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×