Jump to content
Bert

wartosc 3-literówek w dropped

Recommended Posts

Witam,

dlaczego np. domeny 3 literowe z niepożądanymi znakami typu (x,z,q,v,y) aktualnie na aukcjach prywatnych (domeny przechwycone przez dropped) kwoty dochodzą do ~100 zł a aukcje otwarte (wystawione domeny w ppd, dropped) nie osiągają na dzień dzisiejszy takich kwot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadałeś dobre pytanie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad tym fenomenem - pewnie fenomenem Dropped, jak to już kiedyś zostało powiedziane.

Zadam kolejne pytanie - dlaczego domeny po 10 zł w last minute schodzą lepiej niż na zwykłych aukcjach również po 10 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadałeś dobre pytanie. Od pewnego czasu zastanawiam się nad tym fenomenem - pewnie fenomenem Dropped, jak to już kiedyś zostało powiedziane.

Zadam kolejne pytanie - dlaczego domeny po 10 zł w last minute schodzą lepiej niż na zwykłych aukcjach również po 10 zł?

o to to! też jestem ciekaw... może więcej followersów? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dlaczego np. domeny 3 literowe z niepożądanymi znakami typu (x,z,q,v,y) aktualnie na aukcjach prywatnych (domeny przechwycone przez dropped) kwoty dochodzą do ~100 zł a aukcje otwarte (wystawione domeny w ppd, dropped) nie osiągają na dzień dzisiejszy takich kwot?

 

Bo po aukcji są ważne jeszcze przez rok, a co miesiąc ich wartość spada o 10 zł. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
może Ci co tak kolekcjonują te 3 literowe domeny mają już przesyt? :)

 

To ja poproszę przesyt w domenach 2 i 1 literowych, przecież dłużej są zarejestrowane [...]

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja poproszę przesyt w domenach 2 i 1 literowych, przecież dłużej są zarejestrowane [...]

 

źle mnie zrozumiałeś, to ironia była.

 

Wartość domen dwuliterowych jest znacznie wyższa od domeny 3 literowej, jest ich mniej jak sam to zauważyłeś i nie są dostępne dla większego grona ludzi jak to jest z domeną 3 literową, którą praktycznie każdy domeniarz już posiada w swym portfolio. Dla mnie posiadanie domeny 2 literowej to jest aktualnie marzenie nie mówiąc już o 1 literowej, ehh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
źle mnie zrozumiałeś, to ironia była.

 

Wartość domen dwuliterowych jest znacznie wyższa od domeny 3 literowej, jest ich mniej jak sam to zauważyłeś i nie są dostępne dla większego grona ludzi jak to jest z domeną 3 literową, którą praktycznie każdy domeniarz już posiada w swym portfolio. Dla mnie posiadanie domeny 2 literowej to jest aktualnie marzenie nie mówiąc już o 1 literowej, ehh :P

 

Zawsze możesz odkupić domenę 2 literową :P Jeszcze gdzie nie gdzie na tym forum ktoś wystawi domenę na sprzedaż w całkiem przystępnej cenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadam kolejne pytanie - dlaczego domeny po 10 zł w last minute schodzą lepiej niż na zwykłych aukcjach również po 10 zł?

Efekt promocji: jak wchodzisz do supermarketu i widzisz wołami napis, że promocja na kaszankę i tylko dziś do szesnastej jest po 5 złotych za kilogram i dodają do tego jeszcze dwie bułki kajzerki to kupujesz pomimo, że normalnie nawet na kaszankę nie spojrzysz. Domen to też dotyczy...

 

jak to jest z domeną 3 literową, którą praktycznie każdy domeniarz już posiada w swym portfolio.

Ja nie mam. Może nie jestem domeniarzem z prawdziwego zdarzenia. (No dobrze - mam kilkanaście trzyznakowych...)

 

Dla mnie posiadanie domeny 2 literowej to jest aktualnie marzenie nie mówiąc już o 1 literowej, ehh :P

Ja swoje marzenie spełniłem i kupiłem sobie czwartego w życiu IDN-a: Ĩ.PL - Inwestycje Internetowe.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...dlaczego np. domeny 3 literowe z niepożądanymi znakami typu (x,z,q,v,y)...

 

Witam,

Niepożądane znaki są z tego względu niepożądane, że na większość liter nie ma słów.

Myślę, że "z" jest tutaj dobrą literą, ewentualnie "v".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Niepożądane znaki są z tego względu niepożądane, że na większość liter nie ma słów.

Myślę, że "z" jest tutaj dobrą literą, ewentualnie "v".

xxx, dvd, zoo, xyz, vcd - tak, bardzo niepożądane trzyliterówki... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
xxx, dvd, zoo, xyz, vcd - tak, bardzo niepożądane trzyliterówki... :P

 

Wyjątek od reguły, który ją potwierdza..

qyf, xyf itp..

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to literka z w polsce jest jedną z naljepszych liter (bardzo dużo słów zaczyna się na z, nie rozumiem osób, które ją nazywają niepożądaną.

 

chyba, że patrzy się w skali światowej - anglojęzycznej to wtedy z jest jedną z najgorszych,

 

zastanawia mnie co jest ważniejsze w wycenie 3literówek? czy literki w skali światowej (angielski) czy w skali polskiej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
zastanawia mnie co jest ważniejsze w wycenie 3literówek? czy literki w skali światowej (angielski) czy w skali polskiej ?

 

Na rynku polskim, oczywiście ważne są warunki polskie.

http://dpl.pl/ile-za-litere/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawia mnie co jest ważniejsze w wycenie 3literówek? czy literki w skali światowej (angielski) czy w skali polskiej ?

 

Literki w skali polskiej. W wycenie bierze się pod uwagę dźwięczność ciągu liter bdk.pl(be de ka) oraz zastosowanie i rozwinięcie domeny.

 

Sam nie posiadam żadnej domeny trzyliterowej, ale jakbym kupował to właśnie taką jak opisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na rynku polskim, oczywiście ważne są warunki polskie.

http://dpl.pl/ile-za-litere/

 

 

no rozumiem ale jakoś nie odzwierciedla się to w rzeczywistości, np. 3literówki z domenami W lub Z (które są jedne z najlepszych w polsce) nie schodzą za duże kwoty, czasami wyjątki się zdarzają

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
no rozumiem ale jakoś nie odzwierciedla się to w rzeczywistości, np. 3literówki z domenami W lub Z (które są jedne z najlepszych w polsce) nie schodzą za duże kwoty, czasami wyjątki się zdarzają

 

Martwisz się tym? Bo ja wcale. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
z tego co wiem to literka z w polsce jest jedną z naljepszych liter (bardzo dużo słów zaczyna się na z, nie rozumiem osób, które ją nazywają niepożądaną.

Dokładnie. Związek, Zespół, Zakład...

Frekwencja występowania liter w języku polskim jest zupełnie inna niż w angielskim.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prosta. Kupując trzyliterówki na aukcjach po przechwyceniu, w 99% licytujesz z Domainerami, czyli z osobami, które je kupują by na nich zarobić. A zarobić na trzyliterówkach można w tej chwili w przypadku sprzedaży owej domeny dla EU. Zatem, inwestowanie w domeny trzyliterowe może okazać się długą drogą do sukcesywnej sprzedaży. No chyba, że kupujesz dla siebie B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×