Jump to content
Sign in to follow this  
BiuroBiznesu

różnice między wartością domen 3 literowych

Recommended Posts

Witam

 

Jestem nowy, i mam trochę niejasności.

 

 

Czytam forum, jednak nie mogę dojść do tego dlaczego niektóre domeny 3 literowe osiągają wielokrotność innych, choć czasami gorzej wyglądają od tych tańszych (mówię o domenach bez x,v,q itd)

 

Przykład:

Ostatnio widziałem poszła domena lgw.pl za 900zł

a kilka dni temu poszła też jakaś plątanina 3 liter za 110

 

mówię o dropped.

 

Czy to wiąże się z jakimś skrótem, który skrypty jest pod: lgw

 

proszę o pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zależy od tego do kogo ta domena trafia, jeśli jest to klient końcowy to i cena jest przyzwoita lecz jeśli jest to np. domeniarz to i cena nie jest wygórowana. Czytając to forum zauważyłem iż chyba Seles?. sprzedaje swe domeny 3 literowe za kwoty nie mniejsze niż średnie x.xxx i jakoś znajdują się osoby zainteresowane kupnem tych domen, chociaż mogą mieć inną kombinację na allegro lub dropped do 500 zł.

 

Zresztą tematy o wartości domen 3 literowych były już wielokrotnie poruszane na forum. Ja sam do tej pory tylko weryfikowałem to forum.

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Jestem nowy, i mam trochę niejasności.

 

 

Czytam forum, jednak nie mogę dojść do tego dlaczego niektóre domeny 3 literowe osiągają wielokrotność innych, choć czasami gorzej wyglądają od tych tańszych (mówię o domenach bez x,v,q itd)

 

Przykład:

Ostatnio widziałem poszła domena lgw.pl za 900zł

a kilka dni temu poszła też jakaś plątanina 3 liter za 110

 

mówię o dropped.

 

Czy to wiąże się z jakimś skrótem, który skrypty jest pod: lgw

 

proszę o pomoc

 

Bez wątpienia możliwość rozwinięcia tych 3 liter w coś sensownego podnosi wartość domeny.Im rozwinięcie popularniejsze i branża bardziej komercyjna tym domena droższa.

 

rozumiem, że ta trzy-literówka sprzedana za 110 PLN zawierała jakieś tzw. niechciane znaki? Jeżeli tak to proporcja cen pomiędzy tym domenami jest całkiem naturalna. I wynika z niezwykle małej popularności w języku polskim takich liter jak: q, x, y i v.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiało Ci się niestety przywidzieć, nie było takiej niskiej sprzedaży 3-literówki (bez niepożądanych znaków) i raczej już nie będzie. B)

 

To są wszystkie sprzedaże 3-literówek bez niepożądanych (bez q,v,y,x) z tego m-ca na aukcjach na dropped.pl i Aftermarket.pl, zestawienie wg serwisu pl24.pl, nie podaję pełnych nazw, bo może nabywcy sobie tego nie życzą.

 

w**.pl - 460 zł

l**.pl - 500 zł

a**.pl - 1100 zł

d**.pl - 500 zł

e**.pl - 600 zł

o**.pl - 470 zł

b**.pl - 700 zł

z**.pl - 700 zł

k**.pl - 900 zł

s**.pl - 480 zł

n**.pl - 600 zł

 

Średnią (ok. 500-600 zł) widać na oko, najniższą sprzedaż (460 zł) i medianę też, nie było niestety żadnej sprzedaży za ok. 110 zł, był w sumie za podobną kwotę wylicytowany pqr.pl, który wyglądał jak pgr.pl na liście, jednak q nie jest zbyt często używane. ;)

 

EDIT: w sumie nie wszystkie, bo zestawienie na pl24.pl obejmuje tylko sprzedaże do 18 dnia miesiąca, nie wiadomo czemu, ale i tak jeśli ktoś wylicytował taką domenę za 110 zł to miał farta i tyle, bo średnie sprzedaże między domainerami / licytacje to praktycznie zawsze więcej niż 500-600 zł.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka tygodni temu nabyłem dla pewnego mojego klienta trzyliterówkę f**.pl za 300 złotych + VAT. Zakup odbył się poza serwisami aukcyjnymi.

Rzeczywiście ostatnio nie słyszałem o transakcjach poniżej tej kwoty... średnia jest w granicach pół tysiąca, choć niektóre z trzyliterówek mogą być warte kilkadziesiąt jak nie kilkaset tysięcy.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×