Jump to content
Bazyli

Komitet

Recommended Posts

Prosiłbym wszystkich którzy zgłosili akces wstąpienia o zaproponowanie nazwy dla Komitetu.

Jednocześnie przypominam aby proponowane nazwy rezerwować w celu uniknięcia kłopotów z uzyskaniem dostępu do domeny

:)

 

Moja propozycja to:

 

- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Abonentów Domen Internetowych ( OSADI )

 

Oczywiście wszystkie zgłoszone propozycje zostaną rozpatrzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno moje podstawowe pytanie Bazyli: czy wypowiadasz się w imieniu swoim czy upoważniła Cię do tego Rada?

 

Pytania dodatkowe: czy tymczasowa Rada Komitetu Właścicieli Domen Internetowych odbyła już swoje pierwsze posiedzenie, wybrała Przewodniczącego itd. (gdzie się takie ew. spotkanie odbyło, a może odbyło się tutaj w obrębie Forum, kiedy się odbyło, i gdzie uzyskać można dokumentację z takiego spotkania?)

 

Przypomnę poraz kolejny i do znudzenia: na chwilę obecną członkowie Komitetu to członkowie Komitetu o nazwie: Komitet Właścicieli Domen Internetowych. Do Komitetu o takiej właśnie nazwie te osoby przystępowały.

 

name='Bazyli' date='nie, 01 lis 09' post='244907']

[...]

Oczywiście wszystkie zgłoszone propozycje zostaną rozpatrzone.

 

Oczywiście, że zostaną rozpatrzone. Przez członków Komitetu rzecz jasna. Jeśli kiedykolwiek zgłaszane będą propozycje zmiany nazwy tego Komitetu, to decyzję o takiej ewentualnie zmianie nazwy podjąć może jedynie Zjazd wszystkich członków Komitetu.

 

Wdzięczny będę za uzyskanie odpowiedzi w ww. kwestiach, a konkretnie odpowiedzi na postawione wyżej przeze mnie pytania.

 

Dziękuję za uwagę :)

 

-----------

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
to wyglada jak jakas zabawa :):):)

 

Nie no ... poważna sprawa :P. Jestem zwykłym członkiem Komitetu, który zadaje pytanie członkowi Rady w zw. z jego publiczną wypowiedzią na Forum.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to moja indywidualna propozycja. Nie występowałem w imieniu rady.

Gdyby była to propozycja Rady to bym napisał.

Ludzie...nie jesteśmy WŁAŚCICIELAMI domen tylko ABONENTAMI.

Nazwa nie może wprowadzać w błąd....

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Bazyli' date='nie, 01 lis 09' post='244930']

Jest to moja indywidualna propozycja. Nie występowałem w imieniu rady.

Gdyby była to propozycja Rady to bym napisał.

 

Z Twojej wypowiedzi tak nie wynikało:

name='Bazyli' date='nie, 01 lis 09' post='244907']

[..]

Oczywiście wszystkie zgłoszone propozycje zostaną rozpatrzone.

 

Przez kogo rozpatrzone, przez Ciebie indywidualnie?

 

Ludzie...nie jesteśmy WŁAŚCICIELAMI domen tylko ABONENTAMI.

Nazwa nie może wprowadzać w błąd....

 

Ludzie, do których apelujesz Bazyli, zgłaszali akces do "Komitetu Właścicieli ..."

To po pierwsze. To Ci ludzie właśnie podejmą odpowiednią decyzję - jeśli zechcą zmieniać nazwę Komitetu, to po drugie.

Nie sądze, aby było korzystne dla środowiska domainerów/domeniarzy, różnicowanie tego środowiska na "właścicieli" i "abonentów", zwłaszcza jeśli istnieje już "Stowarzyszenie Właścicieli ...", to po trzecie.

Co po czwarte, tego nie napiszę ponieważ byłby to mój osobisty pogląd dlaczego należy forsować termin "właściciel" a nie "abonent" a nie chcę tu rozpoczynać dyskusji.

 

I też dlatego proponuję niekontynuowanie tematu, którego rozstrzygnięcie nie leży tutaj w naszej kompetencji. Również dlatego, aby nie stawiać w trudnej sytuacji nowowybranej Rady Komitetu.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Liczyłem że coś robimy porządnie...ale widzę że za chwilę będziemy się czepiać przecinków.

OK.

Z innej beczki. Możesz mi pokazać jakikolwiek akt własności jakiejkolwiek domeny która posiadasz?

Jak go masz wtedy możesz pisać właściciel nie abonent.

Jak go nie masz to nie możesz wprowadzać kogokolwiek w błąd.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Liczyłem że coś robimy porządnie...ale widzę że za chwilę będziemy się czepiać przecinków.

OK.

Z innej beczki. Możesz mi pokazać jakikolwiek akt własności jakiejkolwiek domeny która posiadasz?

 

Zrobimy :) nie oznacza wychodzenie z tematem, na który na dziś nikt z nas nie ma wpływu, zwłaszcza przed I - szym spotkaniem Rady (chyba, że już było?), Rady Komitetu Właścicieli Domen Internetowych.

 

Co do "innej beczki": Twój punkt widzenia dotyczy sytuacji na dziś. Czas w miejscu nie stoi, ważne jest co będzie jutro i ile maksymalnie dla tego "jutra" można dla środowiska" wyciągnąć (mówiąc bardzo brzydko) a wypracować lobbując (mówiąc ładniej). Nazywając się "abonentem" już na zawsze nim pozostaniesz. Ponieważ, jeśli Ty nie uznasz się za właściciela, tym bardziej nikt Ci do takiego nazwania się prawa nie da.

Innymi słowy mówiąc: możesz rzeczywistość tylko przyjmować, taką jaka jest albo kształtować ją.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrobimy :) nie oznacza wychodzenie z tematem, na który na dziś nikt z nas nie ma wpływu, zwłaszcza przed I - szym spotkaniem Rady (chyba, że już było?), Rady Komitetu Właścicieli Domen Internetowych.

 

Co do "innej beczki": Twój punkt widzenia dotyczy sytuacji na dziś. Czas w miejscu nie stoi, ważne jest co będzie jutro i ile maksymalnie dla tego "jutra" można dla środowiska" wyciągnąć (mówiąc bardzo brzydko) a wypracować lobbując (mówiąc ładniej). Nazywając się "abonentem" już na zawsze nim pozostaniesz. Ponieważ, jeśli Ty nie uznasz się za właściciela, tym bardziej nikt Ci do takiego nazwania się prawa nie da.

Innymi słowy mówiąc: możesz rzeczywistość tylko przyjmować, taką jaka jest albo kształtować ją.

 

Jak napisałem wyżej. Jeśli mamy działać to mamy to robić porządnie od samego początku. I to nie jest kwestia kształtowania rzeczywistości a prawa które dało Ci możliwość abonenta nie właściciela. Być może dla wielu to pierdoła którą nie warto sobie głowy zawracać ale dla mnie i mam nadzieję że nie tylko dla mnie rzecz o tyle istotna co nazwisko w dowodzie. A że niekiedy diabeł tkwi w szczegółach chciałbym aby nasze ewentualne działania były traktowane poważnie a nie z przymrużeniem oka.

 

To że istnieje już Stowarzyszenie Właścicieli...nie znaczy że my mamy używać nazwy nieodzwierciedlającego prawnego stanu "posiadania"

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

A może tak Rada zajmie się zasadami działania lub jakimś statutem (który ma Saint) a nie jakimiś skrótami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia właściciel/abonent powinna rzeczywiście zostać wreszcie rozstrzygnięta.

Wg mnie najlepszym określeniem będzie posiadacz.

"Właściciel" jest błędnym określeniem, a "abonent" mało poważnym.

Natomiast "posiadacz" jest określeniem prawidłowym, gdyż określa prawo do władania np. domeną z tytułu opłat abonamentowych. Jeśli w przyszłości rzeczywiście nabędziemy prawa własności do domen, wówczas "posiadacz" nadal będzie określeniem prawidłowym, gdyż właściciel jest jednocześnie posiadaczem i nie będzie potrzeby zmiany nazwy (w przypadku "abonenta").

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak napisałem wyżej. Jeśli mamy działać to mamy to robić porządnie od samego początku. I to nie jest kwestia kształtowania rzeczywistości a prawa które dało Ci możliwość abonenta nie właściciela. Być może dla wielu to pierdoła którą nie warto sobie głowy zawracać ale dla mnie i mam nadzieję że nie tylko dla mnie rzecz o tyle istotna że chciałbym aby nasze ewentualne działania były traktowane poważnie a nie z przymrużeniem oka

 

Dobrze, skoro kontynuujesz, powiem wprost: można rozmawiać o wszystkim.

jednakże w sprawach tak ważnych jak nazwa Komitetu, należy szczególnie ważyć słowa.

Rozpocząłeś temat, słowami które mogły sugerować, że reprezentujesz w tej jakże ważnej kwestii stanowisko szerszego gremium aniżeli "tylko" swoje.

Zasugerowałeś bowiem formą bezosobową, że być może jakieś gremium podejmie decyzje, rozpatrzy propozycje ...

Nawet jeżeli z Twojej strony było to przejęzyczenie, to tym bardziej uważam, że szczególnie podczas publicznych dyskusji należy słowa ważyć.

 

Nie zawrócisz tym wątkiem "Wisły kijem". Przystąpiłeś do Komitetu Właścicieli Domen Internetowych i zasiadasz w Radzie tego Komitetu.

Tak, jak o tym zadecydowali wszyscy członkowie, tak o kwestii ewentualnej zmiany nazwy również wszyscy członkowie zadecydują.

 

Mówisz o "przymrużeniu oka"? To znów powiem wprost, chociaż tego pewnie robić nie powinienem dla dobra tzw. ogółu. Jednak zmuszasz mnie do tego Bazyli i tym tematem, i prowadzeniem tego wątku zarówno w innym miejscu na Forum jak i w korespondencji ze mną ..:

Będziemy traktowani z przymrużeniem oka, jeśli jeszcze przez zebraniem się Rady Komitetu, jego członkowie uskuteczniać będą działania bardzo wyprzedzające. Wyprzedzające nawet same kompetencje Rady w danym temacie.

I jeszcze jedno: "zgodziliśmy się" na demokrację. Może nie jest najlepsza, ale jeśli będziemy się jej trzymać, to będziemy istnieć.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś czegoś. Moje wystąpienie to sygnał dla innych że czas zacząć działać. A co moich propozycji. Obojętnie kto by z taką nie wystąpił to wiadomo że dotyczy ogółu...

A co do kwestii przystąpienia to z tego co wiem była to nazwa "robocza"...bo gdybyś nie zauważył to kwestię owych właścicieli już próbowałem prostować w poprzednich dysputach.

A na marginesie..rodząc się przystępowałem do wspólnoty zwanej POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA a przyszło mi żyć w RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może tak Rada zajmie się zasadami działania lub jakimś statutem (który ma Saint) a nie jakimiś skrótami.

 

Owszem. Ale od czegoś trzeba zacząć. Można usiąść i zacząć pisać status. Ale w statusie musi być wymieniona nazwa. Za chwilę ktoś dopiszę że później się ją doklei.. :)

 

 

Perseusz...jeśli posiadacz to posiadacz zależny...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zrozumiałeś czegoś. Moje wystąpienie to sygnał dla innych że czas zacząć działać. A co moich propozycji. Obojętnie kto by z taką nie wystąpił to wiadomo że dotyczy ogółu...

 

Ok. Niech będzie i tak. Pax.

 

Zbierzcie w takim razie (w ogóle) Radę, bo myślę że takie właśnie są oczekiwania.

Rada musi pokazać, że istnieje, że jest przedstawicielstwem, wymieńcie emaile, "skrzyknijcie" spotkanie, pewnie "wirtualne" ....

Ja, przecież tego nie zrobię :)

Podyskutujcie, możecie nawet "zrzucić" nicki i występować nad zewnątrz pod nazwiskami ... Trochę spraw do obgadana zapewne jest ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

A na marginesie..rodząc się przystępowałem do wspólnoty zwanej POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA a przyszło mi żyć w RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ...

 

 

Tak. Z prawowitym, legalnym Rządem Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, co prawda nieuznawanym przez inne państwa (do końca chyba Hiszpania, Watykan, Irlandia, Turcja (?)) ale zachowującym nieprzerwaną ciągłość z II Rzplitą (Rzeczpospolitą Polską) :) .

 

-----------

 

Edit:

 

Widzę, że w międzyczasie dodałeś dodatkowy tekst do Twoich tutaj postów, ale nie będę się już do tej dodatkowej edycji odnosił ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może:

 

- Międzynarodowa Organizacja Skupiająca Abonentów Domen (MOSAD)

 

Wróć... domena zajęta.

Edited by nadobny

Share this post


Link to post
Share on other sites
odsprzedam tanio

 

sanepid.pl

 

Stowarzyszenie

Abonentów

Nie-Właścicieli

Ewentualnie

Posiadaczy

Internetowych

Domen

 

:)

 

 

:)

 

--------------

 

Edit: przypomnę jednak :),

Komitet Właścicieli Domen Internetowych nadal istnieje,

a skrót to kwdi.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

yarowa*** sam pisales, ze nazwa jest TYMCZASOWA i chodzilo glownie o zebranie sie w kupe, zeby cokolwiek zaczac, a pozniej zmieniac nazwe. Przypominam, ze najpierw mial to byc komitet, teraz stowarzyszenie...

 

Kazdy moze tworzyc watki i poruszac jakies tematy. Tylko rada ma wystepowac z propozycjami? I tak pozniej odbedzie sie glosowanie nad tym, czy nad tamtym, ale takie glosowanie musi zatwierdzic rada. Bazyli zaproponowal tylko, zeby zajac sie nazwa - nie zarzadzil glosowania.

 

Odnosnie "wlasciciel", tez uwazam, ze to niefortunne slowo i bynajmniej ja sie nie czuje wlascicielem, co juz podkreslalem np. w dyskusji o świstaku. Daniel sam stwierdzil, ze to ma swoj cel i domyslam sie jaki - on bedzie zapewne staral sie wymusic takie prawo na NASK, zeby domeny staly sie nasza wlasnoscia, a nie tylko usluga, ktora dzierzawimy od NASK.

 

Niestety aktualnie mimo wszystko jestesmy abonentami i niepredko sie to zmieni, zatem OSADI jest jak najbardziej ok.

 

Od siebie dorzuce:

 

osidi.pl - inwestorow

oswdi.pl - wlascicieli

ospdi.pl - posiadaczy

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='empireus' date='nie, 01 lis 09' post='245027']

yarowa*** sam pisales, ze nazwa jest TYMCZASOWA i chodzilo glownie o zebranie sie w kupe, zeby cokolwiek zaczac, a pozniej zmieniac nazwe.

 

I dalej tak uważam.

Tyle, że mam obawy o trop trochę idący bocznymi ścieżkami. Jednak Rada powinna się zebrać w miarę możliwie szybko. I możliwie jak najszybciej zwołać spotkanie wszystkich członków.

 

Przypominam, ze najpierw mial to byc komitet, teraz stowarzyszenie...

 

I nadal jest to Komitet. I nie mówię tutaj o tym co nam się wydaje .., iż ta grupa osób powinna występować np. jako Stowarzyszenie ale o tym, że co to będzie w ostateczności, też zadecyduje ogół członków.

 

 

Kazdy moze tworzyc watki i poruszac jakies tematy. Tylko rada ma wystepowac z propozycjami? I tak pozniej odbedzie sie glosowanie nad tym, czy nad tamtym, ale takie glosowanie musi zatwierdzic rada. Bazyli zaproponowal tylko, zeby zajac sie nazwa - nie zarzadzil glosowania.

 

O wg mnie niefortunnej formie w jaką to ubrał, odniosłem się w postach wcześniejszych.

Oczywiście, że każdy może tworzyć wątki jakie chce i poruszać tematy jakie chce.

Wyraziłem jedynie zdanie o odpowiedzialności za słowa.

Oczywiście Rada głosowania (nad nazwą) nie będzie zatwierdzać, tylko Komitet (jako ogół członków), tak jak i Rząd nie zatwierdza tego co mówi Sejm lecz odwrotnie: Sejm uchwala lub nie ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Perseusz...jeśli posiadacz to posiadacz zależny...

 

Np. leasingobiorca jest posiadaczem np. samochodu ale nie jest jego właścicielem.

Dlatego tak usilnie zgłaszam tego "posiadacza", bo "abonent" to po prostu porażka. Jak będziemy wyglądali przed ew. klientami? Abonent chce sprzedać co za kilkadziesiąt tys.? Odstępne? Litości. Już lepiej niech są "właściciele" - lepszy błąd od obciachu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcja własności domeny byłaby jak najbardziej w porządku. Ale...Nie prędko jeśli w ogóle taka zmiana prawa "własności" kiedykolwiek nastąpi.

A na chwilę dzisiejszą jest jak jest i w tych realiach jakie obowiązują mamy działać. Zatem trudno pisać o sobie że jesteśmy właścicielami skoro nimi nie jesteśmy.

Temat rzuciłem dlatego że niby nazwa a jednak jest z nią pewien problem. A jak już pisałem wcześniej. Mamy cokolwiek robić to róbmy to od samego początku porządnie. Żeby nie ciągnęły się za nami jakiekolwiek "babole" Prosiłbym resztę składu Rady o odzew na PW w celu ustalenia terminu "obrad"...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Np. leasingobiorca jest posiadaczem np. samochodu ale nie jest jego właścicielem.

Dlatego tak usilnie zgłaszam tego "posiadacza", bo "abonent" to po prostu porażka. Jak będziemy wyglądali przed ew. klientami? Abonent chce sprzedać co za kilkadziesiąt tys.? Odstępne? Litości. Już lepiej niech są "właściciele" - lepszy błąd od obciachu.

 

Szczerze to ja tutaj obciachu żadnego nie widzę. Poza tym naszej organizacji nie wiązałbym z handlem domenami. Sprzedawca, członek organizacji - kupiec to tak. Organizacja - kupiec raczej nie...Zresztą to kwestie do ustalenia czy będziemy prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli tak to nadal nazwa organizacji zawierająca w nazwie słowo abonent nie będzie w żaden sposób kolidowała.

A co do kwestii owego pojazdu w leasingu...jakim jesteś posiadaczem to przekonasz się jak Ci ten samochód ukradną...przy wypłacie odszkodowania...:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×