Jump to content
DD

Poziom merytoryczny dyskusji na di.pl

Poziom merytoryczny dyskusji na di.pl  

69 members have voted

  1. 1. Jak oceniacie obecny poziom i wartość postów na di.pl w stosunku do okresu sprzed roku?

    • Obecnie jest lepiej
      11
    • Obecnie jest gorzej
      38
    • Nie zauważyłem zmian
      20


Recommended Posts

Na pewno jest dużo racji w tym co napisał networker. Przychylam się też po części do zdania Konrada.

 

Osobiście nadal uważam, że di.pl jest wartościowym miejscem, choć coraz trudniej o rzeczową i merytoryczną dyskusję na poziomie. Nie zmienia to faktu, że to jedyne forum, w którym uczestniczę. Zagraniczne fora domenowe to dopiero porażka - przynajmniej te największe angielskojęzyczne. Totalny śmietnik, a większość postów ma długość pół zdania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forum weszło w okres stabilizacji. Z teorii chyba wszystko już tu zostało napisane. Więc często nie ma po co zakładać topików, bo i tak większość odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziemy w szukaj.

 

Nowi użytkownicy wchodzą tu po to by zobaczyć "z czym to się je" (często nie uczestniczą w życiu forum - z wielu powodów), a weterani np.: albo by się pochwalić np. sprzedażą, przykładem zagospodarowania domen, zrealizowaną opcję (wiele to nie wnosi), bądź ciekawym niusem znalezionym w sieci. Odrębną kwestią pozostaje dział wycena. Tu poziom z miesiąca na miesiąc będzie malał. Weterani nie potrzebują opinii na temat swoich domen, a jak już to robią - to z pychy (:)) bądź w znikomym przypadku faktycznie nie mogą oszacować wartości/zastosowania.

 

Imo działy, ktore w sumie będą popularne to Prawo (konfliktów będzie przybywać) oraz Sprzedane (odniesienie rynku do swojego portfolio).

 

Taka pobieżna ocena. Mogłbym to jeszcze rozwijać.. :)

 

A konflikty zawsze były (anglik), są i będą. Tak samo prywatne wycieczki. No chyba to nie jest country club, gdzie wszyscy po pupie muszą się klepać :)

Ważne, by nie przekraczać pewnej granicy kultury.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne część roli DI.pl przejęły lokalne spotkania domainerów, gdzie poziom merytoryczny dyskusji musi być bardzo wysoki skoro większość z nich kończy się po świcie dnia następnego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zagraniczne fora domenowe to dopiero porażka - przynajmniej te największe angielskojęzyczne.

 

DD

 

A DNForum znasz ?

 

Luk

Share this post


Link to post
Share on other sites
A DNForum znasz ?

Znam. To znaczy widziałem i byłem parę razy. Tam jest lepiej?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam dyskusję choćby z ostatnich dni:

http://www.dnforum.com/f557/collapse-mobi-...ead-390455.html

No właśnie - problem w tym, że mnie dyskusje już trochę wymęczyły. Wolałbym coś zrobić czy nawet napisać wpis na blogu, który przeczytają też nie-domainerzy niż poświęcać za dużo czasu na dyskutowanie na forum, gdzie każdy ma swoje racje i swoje zdanie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namepros i DNForum są jednymi z najstarszych profesjonalnych forów tego typu. Jeżeli czerpać wzory i poznawać profesjonalnych domeniarzy i zasady rządzące tym biznesem, to napewno te miejsca świetnie się do tego nadają od lat. Choć spotkać tam można wszelaką różnorodność charakterów i poziomów zaawansowania. To jednak rzecz jak najbardziej naturalna dla forów internetowych (szczególnie na DNForum istnieje jednak pewien rodzaj certyfikacji członków). Obydwa są jak najbardziej udanymi i pożytecznymi dla domainingu przedsięwzięciami, o czy przekonuję się juz od wielu lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie - problem w tym, że mnie dyskusje już trochę wymęczyły. Wolałbym coś zrobić czy nawet napisać wpis na blogu, który przeczytają też nie-domainerzy niż poświęcać za dużo czasu na dyskutowanie na forum, gdzie każdy ma swoje racje i swoje zdanie.

 

DD

 

A ... to co innego :)

 

Odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi "Zagraniczne fora domenowe to dopiero porażka - przynajmniej te największe angielskojęzyczne. Totalny śmietnik, a większość postów ma długość pół zdania."

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ... to co innego :)

 

Odniosłem się tylko do Twojej wypowiedzi "Zagraniczne fora domenowe to dopiero porażka - przynajmniej te największe angielskojęzyczne. Totalny śmietnik, a większość postów ma długość pół zdania."

 

Nie chce pisac znow tego samego, ale ja sie wiecej dowiedzialem o domenach wlasnie z takich krotkich sensownych postow niz z tych dlugich :)

Jak ktos wali takiego posta na pol strony, to mi to przypomina liceum jak ktos dostawal lepsza ocene za 8 stron lania wody ;)

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ktos wali takiego posta na pol strony, to mi to przypomina liceum jak ktos dostawal lepsza ocene za 8 stron lania wody :)

Krótkie merytoryczne posty oczywiście tak.

 

Ja mówię o takich, które mają tylko na celu wyśmianie czegoś lub sarkastyczne skrytykowanie. A takich postów na zagranicznych forach widziałem naprawdę dużo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mówię o takich, które mają tylko na celu wyśmianie czegoś lub sarkastyczne skrytykowanie. A takich postów na zagranicznych forach widziałem naprawdę dużo.

 

DD

 

Dlatego polecam namepros, malo tam klotni a jesli sa to sa jak najszybciej tlumione przez moderatorow.

"Be polite" to jeden z punktow regulaminu :) Na tym forum (czyli NAMEPROS.com) panuje mila, wrecz rodzinna atmosfera, nic dziwnego bo to forum jest prowadzone przez meza i zone ;)

 

edit po poscie Selesa :)

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] nic dziwnego bo to forum jest prowadzone przez meza i zone :)

 

TMI, Apze, może czas więc pomyśleć o jakichś zmianach w życiu, lubicie się? ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites
TMI, Apze, może czas więc pomyśleć o jakichś zmianach w życiu, lubicie się? :) :)

 

Pisalem to o namepros, hehe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisalem to o namepros, hehe :)

Hehe, wiem, skoro tam taka relacja się sprawdza, to może i u nas zadziała. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko pogodzić te sprawy, co chwile jestem oskarżany o cenzurowanie.

 

Selekcja byłaby jeszcze gorsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

56,45% zauważyło, że jest gorzej, a tylko 12,90% zauważyło poprawę - i to już coś - przynajmniej zdajemy sobie sprawę, że trzeba coś zrobić. Najlepiej zacząć od samego siebie..

 

Moim zdaniem i tak jest nieźle, chociaż niektóre dyskusje załamują, ale na razie na szczęście jest ich niewiele.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że w tego rodzaju sytuacjach anonimowe ankiety się nie sprawdzają. Pewnie wiele głosów jest od tzw 'pieniaczy'. Tak samo ankieta odnośnie komitetu moim zdaniem się nie sprawdziła, głos oddawały osoby nie znające tematu pod wpływem chwili.

 

Ponadto obojętnie jakiego pytania byś nie zadał w anonimowej ankiecie; nawet "czy dwa plus dwa to cztery?" i tak pojawiły by się odpowiedzi, że NIE :D

 

Reasumując odsiewając głosy "pieniaczy" i sumując "Obecnie jest lepiej" + "Nie zauważyłem zmian" nasunął by się wniosek, iż mniejszość uważa, że się pogorszyło ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reasumując odsiewając głosy "pieniaczy" i sumując "Obecnie jest lepiej" + "Nie zauważyłem zmian" nasunął by się wniosek, iż mniejszość uważa, że się pogorszyło ;P

Każdymi danymi można w dowolny sposób manipulować ;) A skoro twierdzisz, że dużo głosów jest od pieniaczy, to potwierdza to wyniki ankiety ;)

 

Celem tego wątku nie było wieszaniu psów na di.pl, ale to pewnie wiesz :D

 

A za rok zawsze będzie można znów zapytać :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poziom dyskusji jest zdecydowanie niższy. Już dawno nie dowiedziałem się niczego ciekawego.

Większość tematów to piaskownica.

Przychylam sie do tego zdania. Uzytkownikiem jestem niemal od poczatku istnienia forum. O ile kiedys sie pisalem duzo to od pewnego czasu niemal przestalem.

1) Oprocz piaskownicy, sypania z rękawa nindżami, forum stalo sie supportem takich firm jak dropped czy ppd.

2) Rzadko zdarzaja sie ciekawe dyskusje. Nie podoba mi się także to, że prawie całość forum jest indeksowana przez google. Jestem zdania ze o pewnych rzeczach nie powinno sie pisac "az tak publicznie".

 

ps. nie podobał mi się też ten widget z listami domen na sprzedaz. No ale pare dni temu dzieki niemu udalo mi sie kupic dobra domene za grosze, wiec niech juz bedzie :D choć nie sądze, że taka okazja się powtórzy...

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już dawno nie dowiedziałem się niczego ciekawego.

Nie pisz co inni zrobili dla Ciebie - napisz co Ty przekazałeś innym ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nie podobał mi się też ten widget z listami domen na sprzedaz. ...

 

Ja to wyciąłem za pomocą AdBlock plus, bo mnie rozpraszało, te boczne reklamy też :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przychylam sie do tego zdania. Uzytkownikiem jestem niemal od poczatku istnienia forum. O ile kiedys sie pisalem duzo to od pewnego czasu niemal przestalem.

1) Oprocz piaskownicy, sypania z rękawa nindżami, forum stalo sie supportem takich firm jak dropped czy ppd.

2) Rzadko zdarzaja sie ciekawe dyskusje. Nie podoba mi się także to, że prawie całość forum jest indeksowana przez google. Jestem zdania ze o pewnych rzeczach nie powinno sie pisac "az tak publicznie".

 

ps. nie podobał mi się też ten widget z listami domen na sprzedaz. No ale pare dni temu dzieki niemu udalo mi sie kupic dobra domene za grosze, wiec niech juz bedzie :D choć nie sądze, że taka okazja się powtórzy...

 

Szczerze mówiąc to poziom merytoryczny jest bez zmian wg mojej opinii biorąc pod uwagę że jest o wiele więcej użytkowników niż rok temu. Jest dużo nowych osób które pytają o podstawy - to cieszy. Cieszy, że nowe osoby interesują się tematem a nie że "starzy wyjadacze" nie dowiedzą się nic nowego. Czy można się dziwić? Czy można się spodziewać że pojawią się nagle nowi właściciele olbrzymich portfolio którzy pochwalą się jak sprzedawać domeny za setki tysięcy złotych? Osobiście myślę, że wszyscy na forum znają już wszystkich którzy posiadają duże portfolia i tego typu informacje. Myślę, że osoby które zaczynały w tym biznesie jako pierwsze nie mogą narzekać na poziom gdyż to głównie one go kreują. Jeśli chodzi o stronę administacji to dokładamy największych starań aby na forum nie znajdowały się wypowiedzi takie jak "ok", "eh" itd. To na serio wymaga trochę czasu. Tym bardziej, ze jest 500 wypowiedzi na forum i trochę raportów. Trzeba przeanalizować każdy po kolei i postawić się w rolę temidy - oczywiście zawsze ktoś jest niby poszkodowany. Mam nadzieję mimo wszystko, że doceniacie starania administracji aby forum bylo merytoryczne gdyż to jest pierwotny zamiar.

 

 

Jeśli chodzi o widget to widzę tutaj myślenie typowego polaka :D Znalazł, kupił za groszę i okazyjnie ale i tak jest źle. Wyj***ć to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • NatGeo.pl   Zapraszamy do udziału w aukcji domeny z ruchem - NatGeo.pl Link do aukcji: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606498/ Koniec aukcji w środę, 15 maja, o godzinie 20:00  
    • Jutro zakończenie aukcji
    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×